Glukóza a dextróza (0 produktů)

Glukóza a dextróza znamená to samé, a to jednoduchý cukr, známý také jako hroznový cukr. Jde o monosacharid s vysokým glykemickým indexem, který je jeden z nejrychleji vstřebatelných cukrů, a proto je nejvhodnějším zdrojem krátkodobé energie. Rychle…

 Zobrazit více

Glukóza a dextróza znamená to samé, a to jednoduchý cukr, známý také jako hroznový cukr. Jde o monosacharid s vysokým glykemickým indexem, který je jeden z nejrychleji vstřebatelných cukrů, a proto je nejvhodnějším zdrojem krátkodobé energie. Rychle vás vzpruží a zažene únavu. Spolu s fruktózou tvoří základní složku běžného cukru. Velkou oblibu má u profesionálních sportovců. Přirozeně se vyskytuje v přírodě, velmi známým zdrojem jsou hrozny, nektar a med. Kulturisti a vrcholoví sportovci využívají dextrózu k dosažení inzulínového maxima a náhradě glykogenu ve svalech, který během cvičení a trénování mizí. Glukóza obsahuje hodně kalorií, proto ji využívají především kulturisti, aby získali váhu a svalovou hmotu. Využívají ji ale i vytrvalostní sportovci nebo osoby, které dodržují nízkotučnou dietní stravu.

Dextróza a její pozitiva

  • Rychlý zdroj energie
  • Zbaví vás únavy
  • Vhodná při nabírání váhy a svalové hmoty
  • Rychle stravitelná
  • Neobsahuje nasycené a trans-mastné kyseliny
  • Vhodná proti dehydrataci a nízké hladině cukru

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Produkty z kategorie Glukóza a dextróza jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Glukóza a dextróza. V kategorii Glukóza a dextróza najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.