Ibalgin 200mg 12 tablet

Ibalgin 200mg 12 tablet

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Používá se při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání.

49 Kč
Cena za 1 tabletu: 4,08 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 99 ks tohoto produktu. Jestliže potřebujete nakoupit více kusů, kontaktujte nás prosím na b2b@pilulka.cz.
V košíku máte 0 ks za Zdarma
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
ibalgin

Volně prodejný lék. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Bolest hlavy a zad

Bolest svalů a kloubů

Bolest zubů

Menstruační bolest

  • Dále se Ibalgin 200 užívá při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních
  • V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artroze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře
  • Určen pro dospělé a dospívající od 12 let (od 40 kg tělesné hmotnosti)
ibalgin
ibalgin, bolest hlavy

Dávkování:

  • Při bolestech, při horečnatých onemocněních: dospělí a dospívající nad 12 let obvykle 1 potahovaná tableta 3× denně, a to buď jednorázově, nebo podle potřeby (nejvýše 3 potahované tablety denně) s odstupem nejméně 4 hodiny. Pokud bolesti nebo horečka při léčbě přípravkem Ibalgin 200 po 3–5 dnech neustupují nebo se zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů
  • Při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu: na doporučení lékaře, který stanoví i dávkování. Dospělí a dospívající nad 12 let obvykle užívají 1–2 potahované tablety Ibalgin 200 3× denně. Odstup mezi dávkami nejméně 4 hodiny. Účinek tablet můžete podpořit nanesením krému nebo gelu s obsahem ibuprofenu na postižené místo (např. klouby, svaly, šlachy, záda). Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem

Kontraindikace

Neužívejte přípravek Ibalgin 200 jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ibuprofen (léčivá látka přípravku Ibalgin 200) nebo na některou pomocnou látku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné nesteroidní protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka, jestliže máte aktivní nebo opakující se vřed nebo krvácení do žaludku nebo dvanáctníku, při krvácení nebo proděravění v zažívacím traktu způsobených nesteroidními protizánětlivými léky v minulosti, jestliže trpíte poruchou krvetvorby nebo poruchou srážlivosti krevní, jestliže máte závažné srdeční selhání. Přípravek nesmí užívat ženy v třetím trimestru těhotenství.

ibalgin

Vedlejší příznaky:

  • Při užívání ibuprofenu (léčivé látky přípravku Ibalgin 200) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky seřazeny dle četnosti výskytu: Velmi často (možnost výskytu u více než u 1 pacienta z 10 léčených pacientů): pocit na zvracení, zvracení, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání – Často (možnost výskytu u 1–10 pacientů ze 100 léčených pacientů): bolest v nadbřišku – Méně často (možnost výskytu u 1–10 pacientů z 1000 léčených pacientů): bolest hlavy, závrať
  • Vzácně (možnost výskytu u 1–10 pacientů z 10 000 léčených pacientů): zánět sliznice žaludku, žaludeční nebo dvanáctníkový vřed, krvácení z trávicího traktu (projevuje se jako černá stolice v důsledku natrávené krve nebo krev ve stolici). proděravění sliznice trávicího traktu, alergické reakce jako horečka, vyrážka, poškození jater, srdeční selhávání, otoky, sterilní zánět mozkových plen, zúžení průdušek, zánět slinivky břišní, poruchy vidění a vnímaní barev, tupozrakost, poškození jaterních funkcí
  • Velmi vzácně (možnost výskytu u méně než u 1 pacienta z 10 000 léčených pacientů): zánět sliznice ústní dutiny provázený vznikem vředů (ulcerozní stomatitida), nové vzplanutí zánětlivých onemocnění s tvorbou vředů na sliznici trávicího traktu (Crohnova choroba, ulcerozní kolitida), pokles počtu krvinek nebo krevních destiček, zadržení vody a/nebo soli s otoky, nespavost, deprese, emoční labitita, palpitace (bušení srdce vnímané pacientem), snížení krevního tlaku, vysoký krevní tlak, zánět močového měchýře, přítomnost krve v moči, porucha funkce ledvin, zánět ledvin, nefrotický syndróm (soubor příznaků při onemocnění ledvin), puchýřovité kožní reakce

Upozornění

Volně prodejný lék. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Ibalgin 200 nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.



Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 200 mg. Pomocnými látkami jsou v jádru tablety: monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý, v potahové vrstvě: hypromelosa 2910/3, makrogol 6000, mastek, oxid titaničitý (E 171), sodná sůl erythrosinu (E 127), simetikonová emulze SE 4.

Zkuste také další výrobky značky Ibalgin, které uvidíte v kategoriích Migréna a bolest hlavy, Hlava a psychika a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Migréna a bolest hlavy.

EAN: 3664798034011
Značka: Ibalgin
SUKL kód: 0254290
ATC: M01AE01
Velikost balení: 12 tablet
Věk: >4 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Originální název: Ibalgin 200mg tbl.flm.12
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Doporučujeme vám tyto podobné produkty

Příbalovou informaci můžete stáhnout zde
EAN: 3664798034011
Značka: Ibalgin
SUKL kód: 0254290
ATC: M01AE01
Velikost balení: 12 tablet
Věk: >4 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Originální název: Ibalgin 200mg tbl.flm.12
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Diskuze k produktu Ibalgin 200mg 12 tablet

Přestat sledovat diskuzi + Sledovat diskuzi
Nejnovější Nejstarší Nejužitečnější
{{ post.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
{{ post.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, post.user.totalAnswers) }}
{{ post.user.points }}
{{ translate('Points', null, post.user.points) }}
{{ post.createdAt }}
|
Upozornit na odpověď: {{ frequency.title }}
Sledovat odpovědi

{{ word }}
{{ post.title }}

{{ word }}
{{ post.text }}
{{ answer.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
Odborník
{{ answer.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, answer.user.totalAnswers) }}
{{ answer.user.points }}
{{ translate('Points', null, answer.user.points) }}
{{ answer.date }}
{{ word }}
{{ answer.text }}
Užitečné?
|

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se Bohužel jsme nic nenašli. Můžete se ale zeptat sami

Potřebujete poradit?
Neváhejte a položte dotaz.