Ibalgin®

proti bolesti, ibalgin, bolest

Volně prodejné léky značky Ibalgin® nabízí pestrou škálu přípravků na různé druhy bolesti, v různých lékových formách (tablety, tobolky, suspenze, gel, krém) pro všechny věkové skupiny (kojenci, děti, dospělí).

Ulevuje od bolesti a napomáhá v mnoha případech

proti bolesti, ibalgin, bolest

Bolesti hlavy

proti bolesti, ibalgin, bolest

Bolesti zad

proti bolesti, ibalgin, bolest

Bolesti kloubů

proti bolesti, ibalgin, bolest

Bolesti zubů

ibalgin

Vnitřní použití

proti bolesti, ibalgin, bolest

Ibalgin®

Ibalgin® se řadí mezi jedny z nejznámějších a nejužívanějších léků určených na bolest různého původu a záněty šlach, kloubů i svalových úponů. Užívat jej mohou dospělí i děti nad 12 let. Účinnou látkou tohoto přípravku je ibuprofen. Jedná se o nesteroidní protizánětlivé léčivo, které se uvolňuje v místě poškození tkáně. Je taktéž hojně využíván při chřipkových onemocněních ke snížení tělesné teploty.

ibalgin

Vnější použití

Ibalgin® gel a Ibalgin® krém

Obsahují 5 % účinné látky ibuprofen a používají se na revmatické i nerevmatické bolestivé stavy pohybového ústrojí, kde se v postiženém místě vstřebávají přímo a tím rychle ulevují od bolesti. Při lokální léčbě, ke které jsou určeny, působí však především protizánětlivě.

K léčbě poúrazových stavů, pro sportovce, ale i pro lidi s bolestmi kloubů je určen krém Ibalgin® Duo Effect. Jak už název napovídá, jde o přípravek založený na dvou účinných látkách, kterými jsou ibuprofen a heparinoid. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, tlumí bolest, zmírňuje otok a působí proti zánětům.

Trápí vás bolest svalů a svalové křeče? Možná vám chybí hořčík. Doplňte si hořčík s Magne B6®.

proti bolesti, ibalgin, bolest
ibalgin

Pro děti

Ibalgin® Baby a Ibalgin® Junior

Pro děti a kojence od 3 měsíců je určen k tlumení bolesti Ibalgin® Baby s malinovou příchutí ve formě sirupu. Je určen k úlevě od středních až po silné bolesti (např. bolesti hlavy, zubů, krku, při pohmoždění a podvrtnutí, na bolesti svalů i při chřipkových onemocnění ke snížení horečky).

Pro děti ve věku 3 až 6 let je vhodný Ibalgin® Junior s malinovou a třešňovou příchutí. Nástup účinku je do 15 minut a snižuje horečku až na 8 hodin.

proti bolesti, ibalgin, bolest
ibalgin

Časté dotazy

Jak léky značky Ibalgin® fungují v těle?
Všechny volně prodejné léčivé přípravky značky IBALGIN® obsahují léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Léčiva z této skupiny se používají při léčbě bolesti, k tlumení zánětu a snižování horečky. Ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které se uvolňují v místě poškození tkáně a jsou odpovědné za vznik bolesti, zánětu i horečky.

Jaké jsou indikace volně prodejných léků značky Ibalgin®?
Volně prodejné léky značky Ibalgin® se nejčastěji užívají k tlumení bolestí pohybového aparátu – při bolestech zad, kloubů a svalů. Potahované tablety jsou účinné např. při bolestech hlavy a zubů nebo při bolestivé menstruaci. Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg je vhodný také k tlumení bolesti vedlejších nosních dutin a snížení horečky při chřipce a nachlazení. Více viz popis jednotlivých léčivých přípravků.

Za jak dlouho zaberou léky značky Ibalgin® při léčbě bolesti?
Ibuprofen podávaný ústy (Ibalgin® 200, Ibalgin® 400, Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, suspenze Ibalgin® baby) má nástup účinku proti bolesti za 30 minut a účinek trvá 4–6 hodin. Ještě rychlejší nástup účinku proti bolesti má lysinová sůl ibuprofenu (Ibalgin® Rapid), a to za 15 minut. Také v případě suspenze Ibalgin® Junior 40 mg/ml nastupuje účinek proti bolesti za 15 minut.

Je možné kombinovat jednotlivé lékové formy mezi sebou?
Při silných bolestech zad, svalů nebo kloubů lze po poradě s lékařem kombinovat tablety Ibalgin® 400 s přípravky Ibalgin® gel, Ibalgin® krém nebo Ibalgin® Duo Effect. Před použitím přípravků Ibalgin® čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Mohou volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat těhotné a kojící ženy?
Těhotné ženy mohou užívat všechny přípravky řady Ibalgin®, kromě léku Ibalgin® Grip 200 mg/5 mg, pouze na výslovné doporučení lékaře, a to jen v 1. a 2. trimestru těhotenství. Kojící ženy mohou na doporučení lékaře krátkodobě užívat Ibalgin® 200, Ibalgin® 400, Ibalgin® Rapid, Ibalgin® gel, Ibalgin® krém a Ibalgin® Duo Effect.

Mohou užívat Ibalgin® 400 diabetici?
Diabetici mohou Ibalgin® 400 používat pouze po předchozí konzultaci se svým lékařem.

Mohou se volně prodejné léky značky Ibalgin® užívat při celiakii?
Ano, mohou. Žádný z vnitřně užívaných přípravků značky Ibalgin® neobsahuje lepek.

Jaká je maximální dávka léku Ibalgin?
Dospělí a dospívající od 12 let mohou užívat nejvýše dávku 1 200 mg ibuprofenu denně (to odpovídá 3 tabletám Ibalginu® 400 nebo 3 tobolkám Ibalginu® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky).

Ibalgin® je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

ibalgin

Když vás kromě bolesti trápí i chřipka nebo nachlazení, pomůže vám Paralen®.