Imodium RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech, 6 tablet

Jak se zbavit rychle a účinně průjmu? IMODIUM® RAPID 2 mg tablety …

Zobrazit více

Jak se zbavit rychle a účinně průjmu? IMODIUM® RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech nabízí rychlou pomoc při léčbě akutního průjmu. Tablety se okamžitě rozpouštějí na jazyku, mají příjemné mátové aroma a není nutné je zapíjet vodou. Komfortní užití je skvělé na cesty a oceníte jej také při podání léku dětem. IMODIUM® RAPID mohou užívat dospělí, dospívající a také děti od 6 let.

Velikost balení
Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 11 zákazníků
Napsat hodnocení
5
11x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
100%
Má výhodné balení
60%
Komfort při užívání
92%
imodium

Jak se zbavit rychle a účinně průjmu?

IMODIUM® RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech nabízí rychlou pomoc při léčbě akutního průjmu. Tablety se okamžitě rozpouštějí na jazyku, mají příjemné mátové aroma a není nutné je zapíjet vodou. Komfortní užití je skvělé na cesty a oceníte jej také při podání léku dětem. IMODIUM® RAPID mohou užívat dospělí, dospívající a také děti od 6 let.

Průjem je popisován jako změna normální peristaltiky střev a obvykle je definován výskytem tří a více akutních řídkých a vodnatých stolic během jednoho dne.

imodium

Jaké jsou nejčastější příčiny akutních průjmových obtíží?

 • Virové a bakteriální infekce
 • Cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
 • Potravinové alergie
 • Menstruace u žen
 • Stres
 • Syndrom dráždivého tračníku
 • Špatné stravovací návyky

Jak IMODIUM® RAPID pomáhá?

IMODIUM® RAPID 2 mg tablety dispergovatelné v ústech nabízí rychlou pomoc při průjmu. Účinkuje do 1 hodiny, a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Tablety nabízí diskrétní a praktické řešení průjmu při každodenních činnostech a také na cestách. IMODIUM® RAPID má příjemné mátové aroma a tablety není nutno zapíjet samostatně vodou. Vhodné k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.

imodium
imodium

Komu IMODIUM® RAPID pomáhá?

IMODIUM® RAPID je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

imodium

Velikost balení

Balení obsahuje 6 tablet dispergovatelných v ústech.

imodium

Složení

Jedna tableta obsahuje loperamid – hydrochlorid 2 mg. Želatina, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný, mátové aroma v prášku.

Dávkování – dospělí, dospívající a děti od 6 let

Akutní průjem: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) pro děti, následuje jedna tableta (2 mg) po každé další řídké stolici.

Chronický průjem: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1–6 tablet (2–12 mg) denně.

Pacienti s ileostomií: počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1–6 tablet (2–12 mg) denně.

Maximální dávka pro akutní a chronický průjem a u pacientů s ileostomií je 8 tablet (16 mg) denně pro dospělé, u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tablety / 20 kg), avšak nelze překročit 8 tablet denně.

Tělesná hmotnost dítěte v kilogramech (kg) Nejvyšší počet tablet léčivého přípravku IMODIUM RAPID za den
od 20 kg nikdy více než 3 tablety
od 27 kg nikdy více než 4 tablety
od 34 kg nikdy více než 5 tablet
od 40 kg nikdy více než 6 tablet
od 47 kg nikdy více než 7 tablet
od 54 kg nikdy více než 8 tablet

Dávkování – dospělí ve věku 18 let a starší

Symptomatická léčba akutních epizod průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého tračníku u dospělých ve věku 18 let a starších: Na začátku se užijí dvě tablety (4 mg), následně po každé řídké stolici jedna tableta (2 mg) nebo dle předchozího doporučení lékaře. Maximální denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet (12 mg).

Pokud nenastane u akutního průjmu zlepšení do 2 dnů, poraďte se prosím s lékařem.

Způsob podání

Perorální podání. Tableta dispergovatelná v ústech má být vložena na jazyk. Tableta se rozpustí a obsah se spolkne se slinami. Tablety dispergovatelné v ústech není potřeba zapíjet tekutinou.

Složení

Léčivou látkou je loperamid, v přípravku je obsažen ve formě loperamid-hydrochloridu. Jedna tableta dispergovatelná (rozpustná) v ústech obsahuje 2 miligramy loperamid-hydrochloridu. Pomocným látkami jsou želatina, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný a mátové aroma.

Zkuste také další produkty značky Imodium, které jsou v kategoriích Trávicí soustava, Průjem a Léky. Produkt zrecenzovalo 11 zákazníků a 100 % ho doporučuje. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Průjem.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN3574661180236
ZnačkaImodium
SUKL kód0233901
ATCA07DA03
Velikost balení6 tablet
Věk>6 let
Cesta podání  Do dutiny ústní
Forma  Tableta
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Na co je  Na průjem
Originální názevImodium Rapid 2mg tablety disperg. v ústech 6
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy