Kapky do uší (6 produktů)

Kapky do uší se používají k léčbě a prevenci infekce uší nebo na odstranění ušního mazu. Nejčastější onemocnění uší je zánět středního ucha, který se často a opakovaně vyskytuje zejména u dětí mladších 6 let. Zánět vznikne většinou jako důsledek …

Zobrazit více

Kapky do uší se používají k léčbě a prevenci infekce uší nebo na odstranění ušního mazu. Nejčastější onemocnění uší je zánět středního ucha, který se často a opakovaně vyskytuje zejména u dětí mladších 6 let. Zánět vznikne většinou jako důsledek špatně léčeného zánětu horních cest dýchacích a nedostatečné hygieny nosu a uší. Proto je nutná (zejména u dětí) správná péče o uši, ale i nos a celkově obličejové dutiny.

Použití kapek do uší

 • Při zánětlivých onemocněních uší (zejména zánět středního ucha)
 • Na ušní hygienu
 • U ostatních bolestech ucha - např. po plavání, z průvanu

Při vážnějších bolestech ucha, případě při výtoku z ucha je nutná návštěva lékaře.

Volně prodejné ušní kapky

 • Kapky pro léčbu lehčího zánětu středního ucha (tzv. "Burow kapky") - určené k léčbě, resp. podpůrné léčbě lehčích zánětů středního ucha, u kterých není nutná léčba antibiotiky
 • Roztoky na čištění zevního zvukovodu - kapky na usnadnění a zlepšení čištění uší, odstraňují nadměrný ušní maz a usnadňují jeho odstranění
 • Jiné ušní roztoky - kapky do uší na zmírnění otoku a svědění ucha, na zklidnění při podráždění zevního zvukovodu

Správné použití ušních kapek

Bez ohledu na to, jaké ušní kapky používáte nebo proč je používáte, je důležité jejich správné podání. Správné používání ušních kapek umožňuje, aby se roztok dostal do zvukovodu a působil tam, kde je to potřeba.

 • Přichystejte si vaše kapky do uší a čistý kapesník nebo hadřík.
 • Umyjte si ruce mýdlem a vodou. Pokud nemáte k dispozici vodu, použijte dezinfekční gel na ruce.
 • Aby měly ušní kapky pokojovou teplotu, zahřejte lahvičku v rukou po dobu jedné až dvou minut. Tímto předejdete nepříjemným pocitům, které by mohly způsobit studené kapky v uchu.
 • Odstraňte uzávěr z láhve. Uzávěr láhve položte na čistý a suchý povrch.
 • V případě lahví s kapátkem zkontrolujte, zda je kapátko čisté a zda není prasklé nebo jinak poškozené.
 • Položte hlavu tak, aby ucho směřovalo nahoru. Pokud si dáváte kapky sami, nejjednodušší bude, když budete sedět nebo stát vzpřímeně a nakloníte hlavu stranou. Pokud dáváte kapky někomu jinému, nejjednodušší bude, když osoba nakloní hlavu nebo si lehne na bok.
 • U dospělých jemně potáhněte horní část ucha nahoru a dozadu. U dětí jemně potáhněte ušní lalůček dolů a dozadu. Nakapejte správný počet kapek do ucha. Řiďte se pokyny lékaře / lékárníka nebo příbalovou informací od výrobce.
 • Jemně potáhněte ušní lalůček nahoru a dolů, aby kapky mohly téct do ucha. Hlavu držte nakloněnou asi dvě až pět minut, aby se kapky mohly šířit do ucha.
 • Veškerou případnou nadbytečnou tekutinu otřete utěrkou nebo čistým hadříkem.

Co nedělat s kapkami do uší

 • Nepoužívejte kapky, jejichž kapátko je prasklé, odštípnuté nebo špinavé.
 • Nedotýkejte se kapátkem vašeho ucha, prstů nebo jiného povrchu. Mohou se na něj přichytit bakterie nebo jiné choroboplodné zárodky, které mohou vést k infekci uší.
 • Neohřívejte kapky pod horkou vodou. Mohou být příliš horké a mohou poškodit vaše ucho.
 • Nesdílejte své ušní kapky s nikým jiným. Sdílené kapky by mohly šířit choroboplodné zárodky a infekce.

Uši také, navzdory zaužívanému zvyku, není vhodné čistit vatovými tyčinkami. Při jejich používání často dochází k zatlačení ušního mazu hlouběji do zvukovodu. Ušní maz plní několik důležitých funkcí (např. zachytávání nečistot a bakterií, ochrana pokožky). Při jeho nadbytku je vhodnější použití roztoků určených na ušní hygienu, které snižují přilnavost mazu na pokožku a tím zabraňují jeho hromadění ve zvukovodu.

Zákazníci si oblíbili řady Phyteneo, Burow a Fytofontana. Nejlépe hodnoceným produktem je Phyteneo Otic Solution kapky 10 ml.

Kapky do uší - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Kapky do uší ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Kapky do uší lidé hodnotí na 90 %
Recenze produktu: Phyteneo Otic Solution Ušní kapky-sprej 10 ml
5 / 1x
Tyto kapky používám už dlouho a jsem s nimi moc spokojená, velké plus, že si můžete vybrat, jestli budete aplikovat jako kapky nebo sprej (já preferuji sprej), rozpouští maz a funguje jako prevence proti zánětům. Vozím si je na dovolenou a už několikrát jsme použili. Doporučuji.
Recenze produktu: AkusTone Alert ušní kapky 15 ml
5 / 1x
Kapky mi způsobily bolest s následným zánětem středouší a nepříjemné dlouhodobé pískání v uchu. Vzala jsem si je na základě porady s lékárnící při počínajících potížích s uchem při rýmě, nejednalo se o žádný závažný stav. Nedoporučuji.
Recenze produktu: Burow Ušní kapky Burow 20g 20 g
4.9 / 18x
Som spokojný
Recenze produktu: Phyteneo Otic Solution kapky 10 ml
4.9 / 9x
+
Recenze produktu: Fytofontana Aurecon peroxid drops 10 ml
4.5 / 2x
Pôsobí tak ako je deklarované
Recenze produktu: AurisClean ušní kapky 15 ml
4.5 / 38x
Pracuje dobre
Recenze produktu: Cue ušní kapky 15 ml
4 / 1x
ještě nevím
Recenze produktu: Ozoile OTORIG Ušní kapky 10 ml
3.3 / 3x
Nedoporučuji, je mi líto.

Podívejte se na produkty z kategorie Kapky do uší seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Kapky do uší seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Kapky do uší jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.