Lékárničky a obvazy (216 produktů)

Lékárničky slouží jako první pomoc nejen v autě, ale také v domácnosti. Správně vybavená lékárnička musí obsahovat nejen náplasti a obvazy na první pomoc při drobných poraněních, ale také další zdravotnické produkty, které splňují nejnovější vyhlášky. Nezapomeňte vybavení pravidelně kontrolovat a produkty v záruční době vyměnit za nové. V lékárničce by měl být vždy k dispozici potřebný obvazový materiál – sterilní obvazy, náplasti, gáza, šátky, stejně tak nástroje jako nůžky, pinzeta nebo gumové rukavice.

 Zobrazit více

Lékárničky slouží jako první pomoc nejen v autě, ale také v domácnosti. Správně vybavená lékárnička musí obsahovat nejen náplasti a obvazy na první pomoc při drobných poraněních, ale také další zdravotnické produkty, které splňují nejnovější vyhlášky. Nezapomeňte vybavení pravidelně kontrolovat a produkty v záruční době vyměnit za nové. V lékárničce by měl být vždy k dispozici potřebný obvazový materiál – sterilní obvazy, náplasti, gáza, šátky, stejně tak nástroje jako nůžky, pinzeta nebo gumové rukavice.

Náplasti

Ať už si vyberete speciální voděodolné nebo klasické univerzální náplasti, nic s tím nezkazíte. Náplast je jednou z hlavních součástí každé lékárničky. Bezbolestně a rychle ošetří menší poranění a většina náplastí je již dnes uzpůsobena k tomu, aby se její měkký polštářek nepřilepil k ráně. Spolehlivě drží a díky lehkému prodyšnému materiálu zůstávají k pokožce maximálně šetrné. Z nabídky si můžete vybrat i dětské náplasti s barevnými motivy, které dokážou i dětem zpříjemnit nepěknou zkušenost z poranění.

Obvazy

Obvazy jsou rychlým a účinným pomocníkem při první předlékařské pomoci. K ošetření drobných i rozsáhlých poranění může dojít kdykoli a kdekoli, ať už jste doma, v autě, v práci nebo na dovolené. Základní rozdělení obinadel je na klasické hydrofilní, které slouží k překrytí rány a fixaci jiného zdravotnického materiálu (např. gázových čtverců), a na obinadla pružná – stahovací, používaná na neporaněnou kůži. Svou lékárničku si můžete vybavit i hotovým obvazem (obinadlo doplněné polštářkem na ránu), hadicovým obvazem (síťový obvaz, tzv. pruban) nebo sádrovým obvazem. Díky dostatku správného zdravotnického materiálu bude první pomoc zase o něco jednodušší.

Vata

Své využití si najde nejen v kosmetice, ale také zdravotnictví, kde slouží k lékařským účelům. Vata jako základní obvazový materiál patří do každé lékárničky, jelikož je příjemně měkká a savá. Vatové produkty jsou vyráběny z bělené nebo nebělené buničité vaty s jemnou rovnoměrnou strukturou, vysokou savostí a krepem, díky čemuž nabízí rychlé ošetření drobných zranění.

Kompresy a gázy

Slouží k všestrannému ošetření ran, zejména při prvním ošetření – k očištění a vysušení znečištěných poranění. Kompresy bývají vyrobeny z gázy ze 100% bavlny, nabízíme však i kompresy z netkaného textilu (většinou 70% viskóza + 30% polyester, výhodou je neuvolnění vláken). Všechny zajišťují dokonalou savost tekutin, jako je krev nebo hnis. Díky několika vrstvám se co nejvíce omezuje možnost prosáknutí tekutiny ven. V nabídce naleznete sterilní nebo nesterilní varianty v mnoha velikostech.

Autolékárničky

Nemáte ve svém vozidle správně vybavenou autolékárničku? Nebo je vaše lékárnička v autě již po záruce? Pak riskujete nejen pokutu, ale také životy lidí, kteří mohou při nehodě potřebovat rychlou pomoc. U nás najdete autolékárničky odpovídající vyhlášce a všem novelám i náhradní náplně do nich. Snadno si dokoupíte i jednotlivé komponenty. Je vhodné lékárničku doplnit i o více párů některých komponentů, např. chirurgických rukavic pro případ, že se bude o zraněného starat více záchranářů. V autolékárničce oficiálně není nutné mít ani dezinfekci, která ale se ale může hodit v každé situaci nouze. Doporučuje se mít po ruce například i tekutý obvaz.

Firemní lékárničky

Nejen v autě a v domácnosti, ale i ve firmě je důležité mít první pomoc vždy po ruce. Nabízíme nástěnné lékárničky různých velikostí s náplní pro 5, 10, 15 i 20 osob. V případě, že se stane pracovní úraz, budete vždy připraveni ošetřit i více zaměstnanců najednou. Můžete si zvolit, zda chcete lékárničku kovovou nebo dřevěnou, pokud již nějakou máte, lze zakoupit i výměnné náplně s nejdůležitějšími zdravotnickými prostředky. Nad rámec povinné výbavy lékárničky je vhodné na pracovišti zvážit i nutnost plastového rouška nebo izotermické fólie. Pokud hrozí poranění typu řezných ran nebo popálenin, doporučuje se mít po ruce i chladící gel, který má ochrannou funkci a urychlí hojení ran.

Zákazníci si oblíbili značky Hartmann, Leukoplast® a Urgo. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Náplasti, Gázy a kompresy, Speciální ošetření ran, Obvazy a obinadla a Šátky a škrtidla.

Banner
Product image

HemaGel Hydrofilní gel na rány 30 g

Můžete mít zítra699 Kč
Product image

AnsCare Náplasti na akné 36 ks

Můžete mít zítra329 Kč
Lékárničky a obvazy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Lékárničky a obvazy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Lékárničky a obvazy lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Štěpař Plastový kufřík na lékárničku s křížem prázdný
5 / 3x
Spokojenost - cenově výhodné, splňuje účel - doporučuji :-)
Recenze produktu: Hartmann COSMOPOR Rychloobvaz sterilní 7.2x5cm/ 1 ks
5 / 2x
Je dobrý na rychlé ošetření drobných poranění
Recenze produktu: Compeed Náplast na puchýře střední 5 ks
5 / 23x
Najlepsie naplaste, drzia perfektne aj tyzden, liecia pluzgier, na t[re staci osusit miesto nalepit a mozete pokracovat
Recenze produktu: Spofaplast 3M 116 Dětské náplasti 72 x 25 mm 20 ks
5 / 1x
Dětem se libí obrazky.
Recenze produktu: Leukoplast® Barrier náplast voděodolná 3 velikosti 20 ks
5 / 3x
doporučuji
Recenze produktu: Salvequick Náplast se zvířátky pro děti Animal Planet 20 ks
5 / 1x
Dcera je z naplasti nadsena .
Recenze produktu: Hartmann COSMOS Rychloobvaz na odřeniny (Hydro-Active) 4 ks
5 / 1x
Dražší, ale jinak perfektní náplasti. Snad nejlepší, co jsem v životě viděl.
Recenze produktu: ActiMaris Sensitiv Roztok na rány 300 ml
5 / 1x
Zatim nevyzkouseno,ale doufam, ze bude fungovat
Recenze produktu: Hartmann Peha-fix Obinadlo elastické fixační 4 cm x 4 m, 20 ks
5 / 1x
+
Recenze produktu: Alfasilver sprej 125 ml
5 / 23x
Veliká spokojenost v největší míře
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Lékárničky a obvazy seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Lékárničky a obvazy seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Lékárničky a obvazy jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.