Loperon 2 mg 20 tobolek

Přípravek Loperon je antidiarhoikum - léčivý přípravek proti průjmu ve formě …

Zobrazit více

Přípravek Loperon je antidiarhoikum - léčivý přípravek proti průjmu ve formě tobolek. Používá se k léčení průjmu v případech, kdy není možné léčit vlastní příčinu onemocnění. Bez porady s lékařem se přípravek užívá k léčbě akutního průjmu.

Velikost balení
Můžete mít zítra  více info
Skladem 5+ks
V Pilulka Boxu již zítra od 15:30
Pilulka Expresem již zítra od 09:00
Dostupné na  
26 lékárnách
209 Kč
Cena za 1 tobolku: 10,45 Kč
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
Nakupujte společně
Loperon 2 mg 20 tobolek
Hodnocení produktu 4.8
plusOlynth 1 mg/ml nosní sprej 10 ml
Hodnocení produktu 4.9
Loperon 2 mg 20 tobolek
+ Olynth 1 mg/ml nosní sprej 10 ml
348 Kč
Loperon 2 mg 20 tobolek
Hodnocení produktu 4.8
plusParalen 500 mg 24 tablet
Hodnocení produktu 4.9
Loperon 2 mg 20 tobolek
+ Paralen 500 mg 24 tablet
278 Kč
4.8
Zákazník doporučuje

95% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 40 zákazníků
Napsat hodnocení
5
36x
4
2x
3
0x
2
0x
1
2x
Účinnost
91%
Má výhodné balení
90%
Komfort při užívání
97%
Loperon 2 mg

Mění průjem Vaše plány? Loperon® - účinný pomocník při léčbě průjmu

Není nepříjemnější situace, než když Vás průjem zaskočí ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Již první dávka přípravku Loperon® dokáže zmírnit nepříjemné příznaky akutního průjmu! Účinek nastupuje do 1 hodiny při užití předepsané dávky přípravku 4 mg.

 

Účinná látka loperamid-hydrochlorid se osvědčila již mnoho let při léčbě akutního průjmu, a proto by přípravek Loperon® neměl chybět v žádné lékárničce. Je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Jak přípravek Loperon® funguje?

Přípravek Loperon® slouží k léčbě akutního a chronického průjmu*, a nabízí tak účinné řešení pro vaše zažívací potíže. Používá se k léčbě průjmu v případech, kdy není možné léčit vlastní příčinu průjmu. Zahušťuje stolici a snižuje její četnost. Jeho účinná látka loperamid-hydrochlorid působí až přímo ve střevě, a je velmi dobře snášena naším zažíváním.

 

Kromě léčby příznaků průjmu také pomáhá zmírňovat nepříjemné břišní potíže způsobené tvorbou střevních plynů, nadýmání a křeče.

 

*po poradě s lékařem

Loperon 2 mg 10

Účinek nastupuje do 1 hodiny*

Šetrný k Vašemu zažívání

Vhodný pro celou rodinu včetně dětí od 6 let

*při užití předepsané dávky přípravku Loperon®, tj. 4 mg

Jaké jsou nejčastější příčiny průjmu?

Průjem může způsobit nezvyklé jídlo, stres, ale i bakterie nebo viry. Je nejen nepříjemný, ale také vyvádí tělo z rovnováhy. Průjem je známkou toho, že něco ve vašem těle nefunguje správně. Kvůli vodnatému průjmu ztrácíte příliš mnoho tekutin, a tím i energii. Loperon® zastavuje akutní průjem a pomáhá obnovit fyziologickou činnost střeva.

 

Mezi příčiny akutního průjmu patří například:

 

Na co bychom si měli dát při průjmu pozor?

Střevo má velký význam pro trávení – absorbuje živiny ze stravy a tekutiny. V případě průjmu fungují střeva „zrychleně“, což má za následek, že strava není zcela trávena, přijaté tekutiny nejsou dostatečně vstřebány a stolice se tak stává řídkou a vodnatou. Zde přichází na řadu Loperon®. Jeho účinná látka látka loperamid-hydrochlorid zpomaluje činnost střev, tím se zvyšuje absorbce tekutin a rychlé střevní pohyby se vrací k normálu a akutní průjem je zastaven.

Loperon 2 mg
Loperon 2 mg 10 tobolek

Jelikož při průjmu ztrácíte mnoho tekutin, je důležité věnovat velkou pozornost jejich náhradě a dostatečně (mnohem více, než obvykle) pít, abyste předešli dehydrataci organismu.

Kromě toho je důležité dbát na správnou stravu. Doporučují se častá, malá jídla a je vhodné vyhýbat se mléku, nápojům s obsahem kofeinu a potravinám s vysokým obsahem vlákniny. Vhodné jsou potraviny, které Vaše zažívání nebudou moc dráždit, jako například banány, dušené mrkev, starší pečivo, piškoty, vařené libové maso apod.

DÁVKOVÁNÍ A UŽITÍ

Tobolky Loperon® se užívají nezávisle na jídle v libovolnou denní dobu, spolu s přiměřeným množstvím tekutiny.

 

Při akutním průjmu užívají dospělí a dospívající od 12 let jako zahajovací dávku 2 tobolky, děti od 6 let 1 tobolku. Následně se užívá 1 tobolka po každé neformované stolici. Maximální denní dávka pro dospělé je 8 tobolek. U dětí se maximální denní dávka určuje v závislosti na tělesné hmotnosti (3 tobolky na 20 kg), nikdy však nesmí překročit 8 tobolek denně. Dlouhodobé užívání je možné jen pod lékařským dohledem. Pokud se do 48 hodin váš stav nezlepší, poraďte se s lékařem.

 

Při chronickém průjmu užívejte tento přípravek pouze na doporučení lékaře. Dávkování a délku léčby vždy určí lékař.

Upozornění

Neužívejte přípravek Loperon®, jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; jestliže trpíte akutním průjmem provázeným přítomností krve ve stolici nebo vysokou horečkou. Přípravek Loperon® se nesmí podávat dětem mladším 2 let. Užívání přípravku se nedoporučuje v těhotenství a v období kojení.

Loperon® 2 mg tvrdé tobolky, volně prodejný léčivý přípravek k vnitřnímu užití s účinnou látkou loperamidi hydrochloridum, k symptomatické léčbě průjmu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Zkuste také ostatní produkty značky Loperon, které naleznete v kategoriích Trávicí soustava, Průjem a Léky. Výrobek ohodnotilo 40 zákazníků a 95 % by ho doporučilo ostatním. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Průjem.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN5907626701722
ZnačkaLoperon
SUKL kód0192853
ATCA07DA03
Farmakoterapeutická skupinaAntidiaroika, střevní protizánětlivá a protiinfekční léčiva
Velikost balení20 tobolek
Věk>2 let
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tvrdé tobolky
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevLoperon cps por.cps.dur. 20x2mg
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy