Maalox BEZ CUKRU CITRON 40 žvýkacích tablet

Maalox bez cukru citron je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy …

Zobrazit více

Maalox bez cukru citron je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). Léčivé látky obsažené v přípravku mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, která je zodpovědná za kyselost žaludečního obsahu, a tím se jeho kyselost snižuje.

179 Kč
Můžete mít za 8 dní v pondělí 29. 7.  více info
1ks skladem
V Pilulka Boxu již zítra od 17:00
Pilulka Expresem již zítra od 13:00
Dostupné na  
2 lékárnách
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
Nakupujte společně
Maalox BEZ CUKRU CITRON 40 žvýkacích tablet
+ Paralen 500 mg 24 tablet
238 Kč
Maalox BEZ CUKRU CITRON 40 žvýkacích tablet
+ Ibalgin 400mg 24 tablet
248 Kč
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotil 1 zákazník
Napsat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Dejte pálení žáhy
navždy sbohem

 

K léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny jako je pyróza, nadměrné říhání, regurgitace kyselého žaludečního obsahu do úst a bolesti v žaludeční krajině nalačno, dále k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu apod.

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

Pomoc při žaludečních obtížích

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

Žvýkací tablety

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

Pro dospělé a dospívající od 15 let

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

S citrónovou příchutí

Hodnocení zákazníků

Martin A.

Fungují skvěle!

Libuše P.

Spokojenost.

Charakteristika

Maalox je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). Léčivé látky obsažené v přípravku mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, která je zodpovědná za kyselost žaludečního obsahu, a tím jeho kyselost snižují.
 

Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako je pálení žáhy (pyróza), zatékání (regurgitace) kyselého žaludečního obsahu do úst. Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu.
 

Přípravek mohou užívat dospělí i dospívající od 15 let.

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

Interakce

Účinky přípravku Maalox a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Přípravek může snižovat vstřebávání velké většiny současně užívaných léků (např.antibiotika, přípravky s obsahem železa, fosforu, fluoridu, indomethacin, chlorochin, digoxin, fexofenadin, glukokortikos­teroidy, fluorochinolony, kayexalat, ketokonazol, lanzoprazol, fenothiazinová neuroleptika, penicilamin, tyroxin, cimetidin, ranitidin, atenolol, metoprolol, propanolol, diflunisal, cykliny, isoniazid, ethambutol, salicyláty). Je proto vhodné dodržovat mezi užíváním Maaloxu a dalších léků časový odstup nejméně 2 hodiny.

Maalox ® 400mg, bez cukru, citron 40 tablet

Kontraindikace

Přípravek nesmí být užíván osobami s přecitlivělostí na jakoukoliv složku přípravku. O vhodnosti užívání přípravku v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte s lékařem. Osoby trpící onemocněním ledvin, poruchami vyprazdňování střev (průjmy, zácpa, zúžení tlustého střeva) nebo poruchou krevních hladin fosforu a hořčíku mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.
Přípravek nesmí být bez přímého doporučení lékaře podáván dětem mladším než 15 let.

Dávkování

Dávkování

 • Dospělí a dospívající od 15 let 1–2 žvýkací tablety
 • Přípravek lze užívat maximálně 6× denně, nesmí se překročit maximální denní dávka 12 žvýkacích ta­blet
 • Žvýkací tablety se užívají po jídle a při obtížích
 • Žvýkací tablety se nechají rozpustit v ústech nebo se rozžvýkají

Upozornění

 • Neužívejte Maalox bez cukru citron, jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na hydroxid hořečnatý, hydroxid hlinitý nebo na kteroukoli další složku přípravku Maalox bez cukru citron. Pokud trpíte závažným onemocněním ledvin. Jestliže máte vzácnou dědičnou poruchu snášenlivosti fruktózy.
 • Podobně jako všechny léky, může mít i Maalox bez cukru citron nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Nežádoucí účinky přípravku Maalox bez cukru citron jsou méně časté, tj. postihují méně než 1 ze 100 pacientů. Při nadměrném užívání přípravku se může vyskytnout průjem nebo zácpa. Při dlouhodobém užívání nebo užívání vysokých dávek může dojít ke snížení vstřebávání fosfátů ze zažívacího traktu, což může způsobit poruchy metabolismu vápníku a fosforu až měknutí kostí.

MAT-CZ-2300372–1.0–04/2023

Složení

Léčivými látkami jsou algeldratum 400 mg (odpovídá aluminii oxidum 200 mg) a magnesii hydroxidum 400 mg v 1 žvýkací tabletě.  

Zkuste také další produkty značky Maalox, které naleznete v kategoriích Pálení žáhy, překyselení žaludku, Trávicí soustava a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Pálení žáhy, překyselení žaludku.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8595187811805
ZnačkaMaalox
SUKL kód254351
ATCA02AD
Věk>15 let
Originální názevMaalox bez cukru citron 400mg/400mg tbl.mnd.40
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy