Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku (18 produktů)

K pálení žáhy dochází tehdy, když se vrací ze žaludku do jícnu žaludeční kyseliny, někdy i s nedotrávenou potravou . Překyselený žaludek může vyvolat silnou bolest za hrudní kosti, až podobnou infarktové bolesti, někdy se projevuje dávivým kašlem, chrapotem... 

 Zobrazit více

K pálení žáhy dochází tehdy, když se vrací ze žaludku do jícnu žaludeční kyseliny, někdy i s nedotrávenou potravou . Překyselený žaludek může vyvolat silnou bolest za hrudní kosti, až podobnou infarktové bolesti, někdy se projevuje dávivým kašlem, chrapotem... 

Co je to pálení žáhy?

Odborně se nazývá pyróza. Nejčastěji je pálení žáhy popisováno jako nepříjemné pálení v krku vycházející z hrudi. Způsobuje ho dráždění sliznice jícnu kyselou žaludeční šťávou. Dochází k němu zpravidla ve spánku nebo po jídle. V případě spánku je problematická horizontální poloha, která napomáhá žaludeční šťávě dostat se dále do jícnu. Někteří lidé mají kvůli pálení žáhy vážné problémy se spaním.

Co na pálení žáhy?

Dostupné účinné přípravky jsou tzv. antacida, která neutralizují přebytečné žaludeční kyseliny a zbaví vás pálení žáhy  i do 5 minut. Mezi nejoblíbenější přípravky patří například žvýkací tablety Rennie , Gaviscon nebo Talcid . Pokud vám nevyhovují žvýkací tablety, můžete zkusit tekutou formu suspenze - Maalox nebo Gaviscon .    

Pokud však trpíte pálením žáhy častěji (několikrát týdně), žaludeční kyseliny svým drážděním povrchu jícnu mohou vyvolat zánět - refluxní esofagitidu, nebo také vředy na jícnu. Pak mohou být pro vás vhodnější přípravky, které přímo tlumí tvorbu žaludeční kyseliny, takže k překyselení vůbec nemusí docházet. Takto působí např. FamosanNolpaza ,  nebo přípravky s účinnou látkou omeprazol ( Helicid , Ortanol , Omeprazol Teva )

Pálení žáhy v těhotenství

Hormonální a fyziologické změny způsobující často pálení žáhy v těhotenství. Většinou se vyskytuje během třetího trimestru, ve kterém trpí pyrózou asi 70 % žen. V tomto období bývá pálení žáhy opravdu intenzivní a nepříjemné. Je to běžný jev a plod nijak neohrožuje, můžete být v klidu. Naštěstí některé léky lze brát iv těhotenství. Musíte se však řídit příbalovými informacemi. Mezi léky, které lze užívat v těhotenství, patří například Gaviscon nebo Rennie .

 

Uživatelé si oblíbili značky Rennie, Maalox a Iberogast. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Rennie Žvýkací tablety 96 ks. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Product image

Iberogast kapky 50 ml

Můžete mít dnes439 Kč

Maalox BEZ CUKRU CITRON 40 žvýkacích tablet

Můžete mít dnes
139 Kč
127 Kč
Product image

Iberogast kapky 100 ml

Můžete mít dnes645 Kč
Banner
Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Omeprazol Teva Pharma 10mg perorální tobolky 28 ks
5 / 20x
Pomáhá mi proti pálení žáhy, stačí jedna tobolka ráno a je účinná celý den.
Recenze produktu: Ortanol 10 mg 28 tobolek
5 / 4x
Ortanol mi potlačuje nepříjemný tlak v žaludku
Recenze produktu: Famosan 10 mg, 10 tablet
5 / 2x
Používáme pro sebe i pro pejska. jsou super rychlé a účinné.
Recenze produktu: Gaviscon Duo Efekt Žvýkací tablety 48 ks
5 / 5x
Pre mňa až zázračne účinný prípravok
Recenze produktu: Gaviscon Duo Efekt Žvýkací tablety 24 ks
5 / 5x
Zatiaľ pomáha
Recenze produktu: Iberogast kapky 50 ml
4.9 / 33x
Nemůžu dát ani jednu hvězdičku.Kapky mě bohužel nepomáhájí.
Recenze produktu: Iberogast kapky 100 ml
4.9 / 33x
Zakoupeno na doporučení.Zatím nemůžu posoudit zda bude účinkovat jak je psáno v příbalovém letáku.
Recenze produktu: Rennie Žvýkací tablety 96 ks
4.9 / 52x
+
Recenze produktu: Rennie Žvýkací tablety 24 ks
4.9 / 52x
Účinné
Recenze produktu: Talcid 500mg žvýkací tablety 20 ks
4.9 / 23x
spolahlivo mi znizuje kyselinu, max. spokojnost s vyrobkom

Podívejte se na produkty z kategorie Pálení žáhy, překyselení žaludku seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Pálení žáhy, překyselení žaludku. V kategorii Pálení žáhy, překyselení žaludku najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.