Menstruační kalíšky (20 produktů)

Menstruační kalíšek je společně s tampony a vložkami hygienická pomůcka poskytující ženám komfort a pocit jistoty během periody. Používání kalíšku je bezpečné po celou dobu menstruace, za každé situace. Cestování, plavání, jízda na kole, ani tanec nejsou překážkou. V poslední době se tak stal velmi oblíbenou pomůckou spousty žen, které šíří velmi pozitivní recenze.

Co je to menstruační kalíšek?

Jedná se o dámskou hygienickou pomůcku a narozdíl od tamponů nebo vložek je určen k opakovanému použití. Kalíšek má tvar zvonečku a vyrábí se především z lékařského silikonu, protože tento materiál nevyvolává alergie. Kalíšky se vyrábí také z měkkého latexu či termoplastu (TPE). Na dotek je kalíšek velmi jemný a hebký podobně jako dětské dudlíky

Zobrazit více

Menstruační kalíšek je společně s tampony a vložkami hygienická pomůcka poskytující ženám komfort a pocit jistoty během periody. Používání kalíšku je bezpečné po celou dobu menstruace, za každé situace. Cestování, plavání, jízda na kole, ani tanec nejsou překážkou. V poslední době se tak stal velmi oblíbenou pomůckou spousty žen, které šíří velmi pozitivní recenze.

Co je to menstruační kalíšek?

Jedná se o dámskou hygienickou pomůcku a narozdíl od tamponů nebo vložek je určen k opakovanému použití. Kalíšek má tvar zvonečku a vyrábí se především z lékařského silikonu, protože tento materiál nevyvolává alergie. Kalíšky se vyrábí také z měkkého latexu či termoplastu (TPE). Na dotek je kalíšek velmi jemný a hebký podobně jako dětské dudlíky

Výhody:

 • Materiál nepřilnavý pro bakterie
 • Bez chemikálií - zdravotně nezávadný
 • Při používání nehrozí riziko vzniku opruzenin, jako např. při používání vložek
 • Neměnné mechanické vlastnosti
 • Vysoce komfortní a spolehlivý
 • Bez zápachu
 • Při koupání se nenacucává vodou

Nevýhody:

 • Počáteční potíže se zaváděním
 • Nekomfortní podmínky v terénu
 • Nutná péče (vyvařování, vyplachování)
 • Manipulace s tekutinou
 • Možné povytahování nitroděložního tělíska (kalíšek vytváří podtlak)
 • Vyšší pořizovací cena

Jak kalíšek funguje?

Menstruační kalíšek se zavádí do pochvy, kde sbírá menstruační krev a každé 4 - 12 hodin je nutné ho vyjmout a vyprázdnit - podle toho, jak silnou máte menstruaci, protože oproti tamponu či vložkám krev neabsorbuje. Kalíšek pojme až 30 ml tekutiny. Po vyjmutí jej lze vypláchnout a vyměnit. Při správné údržbě vydrží až několik let.

Jak zavést menstruační kalíšek?

Zavádění kalíšku je hlavně o cviku a v principu se používá podobně, jako tampony. Ideální je zavádět kalíšek v lehkém podřepu. A jak na to? Uchopte kalíšek palcem a ukazováčkem a ve složeném (zmáčknutém) stavu ho zaveďte do pochvy, ne tak hluboko jako tampon. Vytvoří se lehký podtlak a kalíšek přilne k poševní stěně.
Pokud kalíšek dostatečně neklouže, navlhčete ho vodou nebo použijte lubrikant. Při vyndavání stiskněte spodní část a pomocí stopky vytáhněte. 

Při manipulaci s kalíškem nezapomínejte dodržovat hygienu rukou

Jak používat kalíšek v terénu?

Do terénu může být kalíšek trochu nepraktický, obzvlášť na výletě do přírody, kde není možnost kalíšek vymýt. V takovém případě si s sebou vezměte lahev s vodou nebo vlhčené ubrousky, abyste ho mohla alespoň otřít. 

Jak vybrat velikost kalíšku?

Je důležité zvolit správnou velikost (obvod) kalíšku tak, aby seděl velikosti pochvy.  Kalíšky jsou označené velikostmi 1 a 2, ta se dá odhadnout na základě velikosti vámi používaných tamponů. 

Velikost 1 - menší kalíšek, vhodný pro mladé dívky a ženy, které ještě nerodily

Velikost 2 - větší kalíšek, vhodný pro ženy po porodu, nad 28 let, vedoucí aktivní sexuální život

Výběr však záleží na více faktorech, např.:

 • Fyziologické předpoklady
 • Porody
 • Stav pánevního dna (povolené x zpevněné)
 • Věk
 • Sport
 • Síla menstruace

V případě, že si nejste jistá, je lepší pořídit kalíšek větší. Když bude moc velký, nechte si ho na později a zakupte kalíšek menší.

Jaké jsou jeho výhody oproti tamponům či vložkám?

Používání kalíšku je ekonomičtější, ekologičtější a pro mnohé ženy i praktičtější. Nemusíte neustále dokupovat zásobu tamponů a vložek, přemýšlet, zda jste si jich s sebou ven či na cesty vzala dostatek. Navíc vám kalíšek při správné údržbě vydrží až několik let, takže šetříte životní prostředí. Uvědomte si, kolik tamponů či vložek za život spotřebujete…

Další otázkou je hygiena. Díky materiálu, ze kterého je vyroben, nedochází k ulpívání ani množení bakterií. Navíc je kalíšek vyroben z absolutně zdravotně nezávadného materiálu bez jakékoliv parfemace, bělení apod., tudíž nedochází k uvolňování škodlivých látek do těla.

Pro koho je kalíšek vhodný?

Pro všechny ženy. Kalíšek je vhodný i pro mladé dívky, které jsou ještě panny, přičemž se doporučuje zvolit menší velikost. Pokud si nejste používáním kalíšku jistá, poraďte se se svým gynekologem. Stejně tak mohou kalíšek používat zralé ženy před porodem i po porodu, lze jej používat ve dne i v noci nebo pokud máte zavedené nitroděložní tělísko.

Jak mám kalíšek udržovat?

Údržba je velice snadná. Kalíšek před použitím sterilizujte vařící vodou alespoň 5 minut. K dezinfekce můžete využít i speciální tablety, gely či sterilizační kelímky. Poté je dobré kalíšek opláchnout vodou, aby na něm nezůstávaly zbytky dezinfekce. 

Zákazníci si oblíbili značky Mooncup a Femi Eko. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Mooncup Menstruační kalíšek - velikost B. V případě, že jste si nezvolili v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Kelímky na menstruační kalíšky.

Banner
Menstruační kalíšky - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Menstruační kalíšky ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Menstruační kalíšky lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Whoop·de·doo Menstruační kalíšek Duo pack 2 ks
5 / 2x
Zatím vyzkoušený pouze jeden cyklus, ale i tak jsem litovala, ze jsem nezkusila dříve. Ani jsem nevěděla, že menstruaci mám. Za mě nejhygieničtější menstruační pomůcka.
Recenze produktu: Tierra Verde Čistící prostředek k menstruačnímu kalíšku 200 g
5 / 5x
na vyvaranie medzi cyklami dobry ale skvrny zo zafarbeneho kaliska neodstranil
Recenze produktu: Tierra Verde Menstruační kalíšek - velký - balení včetně slipové vložky a čističe
5 / 2x
Som spokojná
Recenze produktu: Lola Games Menstruační kalíšek Natural Wellness Modrý Kosatec 20 ml
5 / 4x
Celkově jsem spokojená , vyhovuje mi očko při manipulaci .
Recenze produktu: LadyCup menstruační kalíšek velký
5 / 1x
Naprosto perfektni vyrobek - pouzivam jiz 8 let, prakticky od doby, kdy se u nás poprvé objevil. Nepotrebuji zadne vlozky ani tampony - nic nemusim kupovat ani vyhazovat. S kaliskem se da delat naprosto vsechen sport bez starosti, ze nekde neco vytece - proste drzi. Jen je potreba na vyliti mit hygienicke zazemi a ciste ruce - ve meste vzdy, v prirode mejte po ruce dost vody na oplach. Nejsem uplna biomatka, ale pohodlna matka. A za to pohodli to fakt stoji.
Recenze produktu: Mooncup Menstruační kalíšek - velikost A
5 / 4x
Odporúčam! Používam svoj už dva roky, stále je ako nový, veľmi ekonomická a pohodlná voľba
Recenze produktu: Masmi Menstruační kalíšek Organic Care vel. M
5 / 4x
Snadná manipulace, příjemný materiál, spokojenost.
Recenze produktu: Yuuki Menstruační kalíšek Velký Classic včetně sterilizačního kelímku
5 / 4x
Mozna bych preferovala trosku mensi velikost. Ale zatim je super
Recenze produktu: Lola Games Sada menstruačních kalíšků Natural Wellness Modrý Kosatec 2 ks
5 / 1x
nikdy předtím jsem kalíšek neměla, ale nemůžu si ho vynachválit. pohodlný, měkký (což může zhoršit zavádění, nic hrozného). nemůžu si jich vynachválit
Recenze produktu: Yuuki Menstruační kalíšek malý Soft měkčí včetně sterilizačního kelímku
5 / 1x
výbornej

Kategorii Menstruační kalíšky jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. V kategorii Menstruační kalíšky najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Menstruační kalíšky najdete mezi prvními.