Mucoplant Eukalyptový balzám 50 g

Používá se jako pomocný lék při onemocnění dýchacích cest ke vtírání nebo …

 Zobrazit více

Používá se jako pomocný lék při onemocnění dýchacích cest ke vtírání nebo inhalaci při kašli při nachlazení a chřipkovém onemocnění.

Velikost balení
Tento produkt není momentálně dostupný.
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotil 1 zákazník
Napsat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
0%
Má výhodné balení
0%
Komfort při užívání
0%

Používá se jako pomocný lék při onemocnění dýchacích cest ke vtírání nebo inhalaci při kašli při nachlazení a chřipkovém onemocnění.

Směs eukalyptové a borovicové silice s kafrem v hydrofobním masťovém základu přinášející úlevu při onemocnění dýchacích cest a kašli při nachlazení a chřipkovém onemocnění.
Přípravek se používá jako pomocný lék při onemocnění dýchacích cest ke vtírání nebo inhalaci při kašli při nachlazení a chřipkovém onemocnění.

Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 2 let věku.

Kontraindikace

Přípravek se nesmí používat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku. Nepoužívejte ke vtírání při spalničkách, astmatu, planých neštovicích a jiných onemocněních pokožky. Nepodávejte kojencům a dětem do 2 let.
V těhotenství a při kojení jen po poradě s lékařem.

Dávkování

Pokud lékař nedoporučí jinak, doporučujeme několikrát denně (nejčastěji ráno a na noc) vtírat do kůže hrudě a zad. Poté ošetřené místo překrýt flanelem nebo vlněným šátkem.
Pro inhalování dospělých a dětí od 10 let se rozmíchají 2 lžičky masti v misce vody s půllitrem horké (ne vařící) vody. Po naklonění nad misku se hlava překryje velkou osuškou a stoupající páry se pomalu hluboce vdechují 5-10 minut.
Pro inhalování dětí od 6 do 10 let se rozmíchá 1 lžička masti v misce s půllitrem horké (ne vařící) vody. Tento způsob je vhodný zejména k usnadnění usínání a spánku při kašli.

Složení

100g masti obsahuje:
Léčivé látky: Eucalypti etheroleum 7,5g, Pini silvestris etheroleum 7,5g, Camphora 5g
Pomocné látky: Čištěný kukuřičný olej, čípkový základ E 85, žlutý vosk

Upozornění

Přípravek nesmí přijít do styku se sliznicí a zejména ne do očí. Nepoužívejte na obličej. Při náhodném požití dítětem se poraďte s lékařem. Přípravek se nesmí aplikovat na poškozenou pokožku a do nosu. Pouze k vnějšímu užití. Při případném výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dnů. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 5 dnů, u dětí do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí a světlem.

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Vyzkoušejte také ostatní produkty značky Mucoplant, které jsou v kategoriích Dýchací soustava, Suchý dráždivý kašel a Kašel vlhký – vykašlávání. Produkt nyní koupíte se slevou 33 %. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Suchý dráždivý kašel.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN4016369651117
ZnačkaMucoplant
SUKL kód0016058
ATCV11
Farmakoterapeutická skupinaFytofarmaka a živočišné produkty
Velikost balení50 g
Věk>2 let
Cesta podání  Do dutiny ústní  Dermálně - na pokožku  Inhalačně
Forma  Balzám
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevMucoplant Eukalyptový balzám ung.1x50g
Ke staženíPříbalová informace