Léky na tlumení suchého kašle (23 produktů)

Suchý dráždivý kašel je kašel bez vykašlávání hlenu a může mít více příčin. Kromě běžného virového či bakteriálního zánětu dýchacích cest  je to např. cizí těleso v dýchacích cestách (může se jednat o prach, kouř, reakci na chlad…), refluxní nemoc, nebo také užívání některých léků (např. některé léky na vysoký krevní tlak mají suchý kašel jako nežádoucí účinek). U dlouhotrvajícího kašle je tedy vhodné navštívit lékaře.

 Zobrazit více

Suchý dráždivý kašel je kašel bez vykašlávání hlenu a může mít více příčin. Kromě běžného virového či bakteriálního zánětu dýchacích cest  je to např. cizí těleso v dýchacích cestách (může se jednat o prach, kouř, reakci na chlad…), refluxní nemoc, nebo také užívání některých léků (např. některé léky na vysoký krevní tlak mají suchý kašel jako nežádoucí účinek). U dlouhotrvajícího kašle je tedy vhodné navštívit lékaře.

Jaké jsou příčiny suchého kašle?

Ve velké většině případů je suchý dráždivý kašel způsobený nachlazením. Společně s ním se může objevit i dráždivý pocit (škrábání) v krku. Často se ale vyskytuje i u kuřáků (především ráno). Pokud se objevuje v noci nebo při tělesné námaze, je na místě zamyslet se nad možným onemocněním srdce nebo astmatem. Suchý kašel může být ale i příznakem alergie, resp. může jej vyvolat alergen jako je pyl nebo prach.

Co na suchý dráždivý kašel?

Pokud trvá krátce a je doprovázen bolestí v krku, popř. zvýšenou teplotou nebo horečkou, k jeho potlačení můžeme použít přípravky ve formě kapek, tablet nebo sirupů.  Při běžném nachlazení se suchý kašel mění v průběhu nemoci na vlhký, v tu chvíli již antitusika vysadíme, popř. podáváme pouze na noc k utlumení nočního kašle.

Co na suchý kašel v těhotenství?

I když máte při kašli v těhotenství špatný pocit (zejména kvůli namáhaným břišním svalům), ve většině případů kašel nenarozené dítě neohrozí. Jako první pomoc zvlhčete vzduch v místnosti a zkuste inhalovat. Nebojte se ani babských rad a zkuste zábaly na hrudník z cibule nebo tvarohu (ty ve fázi suchého kašle zklidní dýchací cesty, u vlhkého potom usnadní odkašlávání). Dá se zakoupit i speciální mast, která se aplikuje na hrudník (tzn. psí sádlo, tymiánová mast). O použití léků na suchý kašel se raději poraďte s lékařem.

Jak zastavit kašel v noci

Suchý kašel se obvykle objevuje na začátku nemoci, bývá často při akutním zánětu nosohltanu a nemocného dokáže potrápit hlavně v noci. V takovém případě se zpravidla užívají antitusika, nebo i  antihistaminika, která zmírňují otok sliznice. Tyto léky se užívají nejčastěji ve formě sirupu.

Další tipy ke zmírnění suchého kašle v noci:

  • Zvýšení polohy hlavy - při dráždivém nočním kašli pomáhá spaní v polosedě, kdy nemocnému zvýšíme polohu hlavy dalším polštářem
  • Dostatečné větrání v místnosti
  • Zvlhčování vzduchu
  • Priessnitzův obklad, inhalace
  • Pitný režim/dostatek tekutin

Suchý kašel u dětí

Suchý kašel dokáže pořádně potrápit a vyčerpat dospělého, natož děti. U těch bývá kašel nejčastěji projevem právě virové infekce horních cest dýchacích. Stejně jako u dospělých se dráždivý suchý kašel u dětí tlumí antitusiky, která zmírňují kašlací reflex.

Co jsou antitusika?

Antitusika tlumí suchý dráždivý kašel (neproduktivní kašel bez hlenu) resp. kašlací reflex a potlačují záchvaty kašle, současně mívají analgetický účinek. 

 

Uživatelé hodnotí nejlépe značky Stoptussin, Kaloba a Levopront. Nejlépe hodnoceným produktem je Kaloba perorální kapky, roztok 50 ml. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Banner
Product image

Levopront Sirup perorální sirup 120 ml

Můžete mít v pondělí 2. 10.169 Kč
Léky na tlumení suchého kašle - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na tlumení suchého kašle ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na tlumení suchého kašle lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Kaloba perorální kapky, roztok 50 ml
5 / 37x
Kapky jsou sice hořké, ale zabírají rychle a tak jak mají,
Recenze produktu: Boiron Drosetux Neo sirup 150 ml
5 / 4x
U nas odzkouseno u deti na zacinajici kasel, zatim vzdy zabral. Bohuzel u jiz rozjeteho kasle nezabira tolik.
Recenze produktu: Stoptussin 30 tablet
5 / 4x
Potlačuje dráždění ke kašli a záchvaty suchého (neproduktivního) kašle, ale zároveň usnadní vykašlávání. Účinek nastupuje poměrně rychle. Nevyvolává ospalost
Recenze produktu: Levopront Sirup perorální sirup 120 ml
5 / 4x
dcerka mívá štěkavé kašle až k dušení. sirup parádně zabral. je to první sirup který zafungoval rychle. jinak jsme zkoušeli kde co .už ho budu mít vždy v lekarnicce
Recenze produktu: Mucoplant Eukalyptový balzám 50 g
5 / 1x
zázrak při nachlazení,a bolesti v krku,používám léta
Recenze produktu: Kaloba 20mg/7.5ml sirup 100 ml
5 / 7x
Doporučuji
Recenze produktu: Kaloba perorální kapky, roztok 20 ml
5 / 37x
Rychle zabere
Recenze produktu: Sinecod 5mg/ml, kapky pro děti proti suchému kašli 20 ml
5 / 2x
Koupeno pro výbornou zkušenost již několikrát.
Recenze produktu: Robitussin Antitussicum 7,5mg/5ml, sirup na suchý kašel 100 ml
5 / 1x
skvěly vyrobek
Recenze produktu: Kaloba 20 mg 21 tablet
4.9 / 7x
Kupuji pravidelně při každém náznaku nachlazení či nemoci. Doporučila nám to naše mudr, která nechce předepisovat antibiotika. Nevím zda pomáhá, ale nechci zjišťovat, zda budu mít průběh nemoci horší bez Kaloby. Takže užíváme Kalobu při každé nemoci a věříme, že pomáhá.

Podívejte se na produkty z kategorie Suchý dráždivý kašel seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Suchý dráždivý kašel. V kategorii Suchý dráždivý kašel najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.