Doporučujeme Pilulka Auto Doprava zdarma

Neocapil dermální sprej roztok 1 x 50 ml+apl. 4 z 5 1

Neocapil drm.spr.sol.1x50ml+apl.

Režim výdeje: Volně prodejné HVLP

Cena: 379 Kč 329 Kč Skladem > 5 ks

Neocapil drm.spr.sol.1x50ml+apl. si přes nás též můžete rezervovat v 27 lékárnách po celé ČR a následně přijít s jistotou, že ho pro vás máme připravené. Nebo vám ho rádi zašleme až domů po celé ČR.

Neocapil dermální sprej roztok 1 x 50 ml+apl. si můžete také rezervovat v těchto lékárnách

  • Pilulka Lékárna Brno, Brno - Zábrdovice, Tkalcovská 869/1 869/1

  • Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41 41

  • Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, náměstí T. G. Masaryka 796/3 796

  • Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201 201

  • Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190 190

  • Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a 454/28a

  • Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, nám. Přátelství 665 665

  • Pilulka Lékárna Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí 86 86

  • Pilulka Lékárna Komunardů, Praha 7, Komunardů 16

  • Pilulka Lékárna Vinohradská, Praha 2, Vinohradská 24

  • Pilulka Lékárna České Budějovice, České Budějovice, Lannova tř. 87/43 87/43

  • Pilulka Lékárna Ledenice, Ledenice, Náměstí 86 86

  • Pilulka Lékarna Jihlava, Jihlava, Kollárova 19 19

  • Pilulka Lékárna Želivského, Praha 3, Vinohradská 196

  • Pilulka Lékarna Šumperk, Šumperk, Slovanská 281/22 281/22

  • Pilulka Lékárna Senovážné Náměstí, Praha 1, Senovážné náměstí 28

  • Pilulka Lékárna U nádraží Brno, Brno, Masarykova 37 37

  • Pilulka Adamova lékárna, Praha 1, Václavské náměstí 775/8

  • Pilulka Lékárna Aš, Aš, Hlavní 35

  • Pilulka Lékárna Český Těšín, Český Těšín, Moskevská 172/13 172/13

  • Pilulka Lékárna Hradec Králové, K.H.Máchy, Hradec Králové, Karla Hynka Máchy 637/2 637/2

  • Pilulka Lékárna Pardubice, Pardubice, K Polabinám 1893 1893

  • Pilulka Lékárna Lidická, Praha 5, Lidická 798/19

  • Pilulka Lékárna Tesaříková, Praha 10, Tesaříkova 1027/2 1027/2

  • Pilulka Lékárna Žďár nad Sázavou, Žďár nad Sázavou, Havlíčkovo nám. 287/46 287/46

  • Pilulka Lékárna Nový Bor, Nový Bor, Liberecká 67 67

  • Pilulka Lékárna Slavičín, Slavičín, Horní náměstí 112

Rádi Vám pomůžeme.


Informujte se na našem
oddělení péče o zákazníky:

222 703 000 Po - Pá: 8:00 - 18:00

 • Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
 • Odborná online pomoc
 • Odběrná místa po celé ČR
 • Expresní doručení Pilulka Auto
 • Pilulka Klub - za každý nákup odměna

Popis výrobku

Neocapil drm.spr.sol.1x50ml+apl.

Neocapil je kožní roztok, který se používá pro místní léčbu vypadávání vlasů u dospělých mužů a žen, které je většinou způsobené některými hormony (Alopecia androgenetica). Ohraničené vypadávání vlasů se projevuje u mladých mužů jako „vysoké čelo“ a „kouty“, anebo jako prořídlá, později až lysá kruhovitá ložiska na temeni hlavy.

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE  
Neocapil kožní sprej, roztok  

 
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však musíte Neocapil používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

- Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

- Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší, musíte se poradit s lékařem. 

- Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.  

 

V příbalové informaci naleznete: 

1. Co je Neocapil a k čemu se používá

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Neocapil používat 

3. Jak se Neocapil používá 

4. Možné nežádoucí účinky

5 Jak Neocapil uchovávat 

6. Další informace  

 

1. CO JE NEOCAPIL A K ČEMU SE POUŽÍVÁ  
Neocapil je kožní roztok, který se používá pro místní léčbu vypadávání vlasů u dospělých mužů a žen, které je většinou způsobené některými hormony (Alopecia androgenetica). Ohraničené vypadávání vlasů se projevuje u mladých mužů jako „vysoké čelo“ a „kouty“, anebo jako prořídlá, později až lysá kruhovitá ložiska na temeni hlavy. Postupným šířením a splýváním vznikne souvislá pleš se zbytky vlasů v záhlaví a po stranách. U žen je prořídnutí vlasů častější ve vyšším věku a postihuje střední a zadní část temene („kouty“ nejsou časté). Vypadávání vlasů může být i neohraničené – po celé hlavě.  Neocapil zastavuje další vypadávání vlasů a podporuje růst vlasů v prořídlých až lysých oblastech hlavy.        

 

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE NEOCAPIL  POUŽÍVAT   
Nepoužívejte Neocapil - jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na minoxidil nebo na kteroukoli další složku přípravku Neocapil  - jestliže jste ve věku do 18 let a nad 65 let, protože používání přípravku v uvedeném věku ještě není dostatečně ověřené.  
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Neocapil je zapotřebí Jestliže trpíte některou srdeční chorobou, poraďte se před používáním přípravku Neocapil s lékařem.  
Ženy, u nichž dochází k mužské formě plešatosti, by měly před zahájením léčby vyhledat lékaře, pokud mají některý z následujících příznaků: centrální obezitu s tenčími končetinami (projevuje se ukládáním tuku v obličeji a na trupu), nadměrné ochlupení mužského typu, poruchy menstruace, vysoký krevní tlak, svalovou slabost, bolesti v zádech, osteoporózu (řídnutí kostí), strie (fialové trhlinky na kůži), akné. Mužská forma plešatosti může být totiž také příznakem nadměrné produkce mužských pohlavních hormonů u závažných onemocnění, jako jsou nádorová onemocnění vaječníků, podvěsku mozkového nebo nadledvin. V případě nízkého krevního tlaku, bolesti na hrudi, rychlého srdečního tlukotu,  mdloby nebo závratě, náhlého nevysvětlitelného zvýšení tělesné hmotnosti, oteklých rukou nebo nohou nebo přetrvávajícího zarudnutí nebo podráždění pokožky, ukončete používání přípravku a navštivte lékaře.  
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky Zatím není známo, že by se účinky přípravku Neocapil a účinky jiných současně užívaných léků ovlivňovaly. Přesto při současném užívání přípravků na snížení krevního tlaku Vám bude lékař krevní tlak častěji kontrolovat.  
Těhotenství a kojení Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Nepoužívejte Neocapil, jste-li těhotná (nebo byste mohla být), anebo kojíte-li.  
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Tento léčivý přípravek by neměl ovlivnit vaši schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.  

 

3. JAK SE NEOCAPIL  POUŽÍVÁ  
Vždy používejte Neocapil přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.  
Návod ke správnému použití Sejměte plastový kryt z lahvičky a roztok Neocapil nastříkejte pouze na zdravou a úplně suchou pokožku prořídlých až úplně lysých oblastí vlasaté části hlavy 2-krát denně do mírného zvlhčení. Dejte si pozor, aby roztok neztékal. K jednomu ošetření použijte maximálně 10 dávek, což odpovídá 1ml roztoku. V případě prořídnutí vlasů v rozsahu celé hlavy u žen (tzv. difuzní alopecie) použijte pro přesnější dávkování přídavný aplikátor s prodlouženou nanášecí trubičkou. Přídavný aplikátor, po sejmutí plastového krytu a mechanického rozprašovače z lahvičky, umístětě na vystupující ventil a ošetřete postižená místa podle pokynů uvedených výše. Po ošetření si ruce i náhodně potřísněné jiné okrsky kůže pečlivě umyjte chladnou tekoucí vodou. Při náhodném kontaktu s citlivými místy (oči, poraněná kůže, sliznice) je důkladně opláchněte dostatečným množstvím čisté vody. Ošetřenou kůži ani vlasy nesušte fénem.   
Doba léčby Léčba je dlouhodobá (minimálně 3 měsíce).  Nástup účinku léčby a rozsah obnovy růstu vlasů jsou individuální. Pokud je léčba úspěšná, pokračuje se v ní dlouhodobě, je potřeba dodržet doporučený postup. Nedojde-li po třech až čtyřech měsících používání přípravku ke zlepšení, nebo se v průběhu léčby vyskytne některý z níže uvedených nežádoucích účinků, je nutná porada s lékařem. Pokud se léčíte se srdečními chorobami, chorobami cév nebo na vysoký krevní tlak, léčba by měla probíhat pod dohledem lékaře.   
Nepoužívejte - více než 1 ml roztoku (10 dávek) na jedno ošetření bez ohledu na velikost ošetřované plochy - více než 2 ml roztoku (20 dávek) denně  
Jestliže jste použil(a) více přípravku Neocapil, než jste měl(a) Při předávkování, anebo pokud náhodně požije lék dítě, poraďte se s lékařem.  
Jestliže jste zapomněl(a) použít Neocapil Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.  

 

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY  
Podobně jako všechny léky, může mít i Neocapil nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.  
Při používání léku Neocapil se mohou vyskytnout následující vedlejší účinky:  
Časté vedlejší účinky (postihují méně než 1 z 10 osob) - kontaktní zánět kůže ve vlasaté části hlavy - podráždění kůže v místě použití - suchá kůže - olupování kůže - začervenání  kůže (erytém) - svědění - ekzematózní projevy - tvorba šupin  
Méně časté (postihují méně než 1 ze 100 osob) - nadměrné ochlupení (hypertrichóza)  
Velmi vzácné (postihují méně než 1 z 10 000 osob) - prořídnutí až vypadávání vlasů (alopecie) - rozsáhlé začervenání kůže (generalizovaný erytém) - alergické reakce (jako jsou kopřivka a otoky tváře) - bolest hlavy - zánět nervů - poruchy zraku (snížení ostrosti vidění) - podráždění očí - závrať - bolesti za hrudní kostí (stenokardie) - pokles krevního tlaku - zrychlený tep - krátkodobé bezvědomí způsobené nedokrvením mozku (synkopa) - otoky - změny chuťových vjemů - zánět jater - bolest a ztuhlost svalů (polymyalgie) - ledvinné kameny - sexuální poruchy  
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.   

 

5. JAK NEOCAPIL  UCHOVÁVAT   
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.  
Neocapil nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.  
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.   

 

6. DALŠÍ INFORMACE  
Co Neocapil obsahuje  
- Léčivou látkou je minoxidilum. 1 ml roztoku obsahuje 20 mg minoxidilu.  
- Pomocnými látkami jsou ethanol 96%, propylenglykol a čištěná voda.  
Jak Neocapil  vypadá a co obsahuje toto balení Neocapil je čirý, bezbarvý, slabě žlutý až mírně růžový roztok. Roztok je plněný do lahviček z tmavého skla s mechanickým rozprašovačem a plastovým krytem, s přídavným polypropylenovým aplikátorem s prodlouženou nanášecí trubičkou. Lahvičky jsou baleny v papírových krabičkách.  Velikosti balení: 50 ml  

Držitel rozhodnutí o registraci 

 • Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika a.s., Bratislava, Slovenská republika  

Výrobce

 • Movianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika  

Tato příbalová informace byla naposledy schválena  25.11.2013

Zobrazit více informacíZobrazit méně informací

Nejnovější hodnocení

 • Ondřej Gabriška, 2016-06-14 12:39:15

  Alespoň částečná obnova vlasů

  4 z 5

Doplňující informace

EAN: 7612076355521
SUKL: 0016901
Značka: NEOCAPIL
Cesta podání: Dermálně - na pokožku
Léková forma: Roztok
Dodavatel na trh: Galderma
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: vlasy, nehty, pokožka
Výrobce: SPIRIG EASTERN A.S., BRATISLAVA

Hodnocení 4 z 5

 • Ondřej Gabriška, 2016-06-14 12:39:15

  Alespoň částečná obnova vlasů

  4 z 5

Vložit nový komentář

: *

:

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *


 Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

222 703 000 Po - Pá 8:00 - 18:00

Košík:

0 ks za 0 Kč

Nakupte zboží ještě za 999 Kč a dopravu máte zdarma!
Podívejte se na naše cenové trháky

Zobrazit košík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Po poskytnutí souhlasu může eshop ze stejných důvodů také zpracovávat osobní údaje
Souhlasím