Oční kapky a roztoky - Starazolin (2 produktů)

Zdravý zrak je jedna z největších cenností, kterou vlastníme. Nenechte proto své oči dlouho na suchu a při syndromu suchého oka si ulevte umělými slzami. Díky pravidelnému zvlhčování očí se vyvarujete podrážděnosti a zčervenání očí.  Léčivé přípravky do očí (na zánět, alergie) naleznete v kategorii Nemoci očí.

Zobrazit více

Zdravý zrak je jedna z největších cenností, kterou vlastníme. Nenechte proto své oči dlouho na suchu a při syndromu suchého oka si ulevte umělými slzami. Díky pravidelnému zvlhčování očí se vyvarujete podrážděnosti a zčervenání očí.  Léčivé přípravky do očí (na zánět, alergie) naleznete v kategorii Nemoci očí.

Zde nabízíme široký sortiment očních kapek, gelů a mastí vhodných pro regeneraci a zvlhčení oka. Pozor - ne všechny jsou však vhodné při nošení měkkých kontaktních čoček!

Proč nejsou některé přípravky vhodné při nošení měkkých kontaktních čoček ?

  • obsahují konzervační látku benzalkonium chlorid - o této látce je známo, že zbarvuje měkké kontaktní čočky  (může být absorbována kontaktními čočkami a tak způsobit jejich zakalení). Před podáním očních kapek s touto látkou je nutné čočky vyjmout a před jejich opětovným vložením počkat nejméně 15 minut od aplikace.
  • obsahují lipidovou složku - ta má tendenci usazovat se na kontaktních čočkách, tím se snižuje jejich životnost a zvyšuje riziko podráždění oka. Lipidy se přidávají do očních kapek pro obohacení a stabilizaci lipidové vrstvy slzného filmu. Snižuje se tím nadměrné odpařování slz.

Oční kapky vhodné i pro nositele kontaktních čoček najdete přehledně v kategorii Kapky na kontaktní čočky 

Syndrom suchého oka

Jde o poruchu slzného filmu, která může být kvantitativní (málo slz) nebo kvalitativní (změna složení, např.nestabilní  lipidová vrstva)  Projevuje se pálením nebo zarudnutím očí, pocitem škrábání v oku. Oči jsou také často citlivé na světlo. Dokonce i slzení může být paradoxně příznakem suchých očí. Příčin může být více:

  • vnější vlivy  (např. nízká vlhkost vzduchu způsobená klimatizací, suchý vzduch z topení, cigaretový kouř, větrné a prašné prostředí, dlouhodobá práce u počítače/obra­zovky)
  • nežádoucí účinek při užívání některých léků (např. antihistaminika - léky na alergie)
  • doprovodný jev některých onemocnění (cukrovka, stav po laserové operaci očí, nedostatek vitamínu A)
  • nošení kontaktních čoček

Zvlhčující oční kapky doplňují slzný film a některé navíc na povrchu vytváří lipidovou vrstvu, která brání odpaření slz.

 

Uživatelé si oblíbili značky Ocuflash. V případě, že jste si nezvolili v této kategorii žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Umělé slzy. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Ocuflash blue oční kapky 10 ml.

Starazolin HydroForte 10 ml

Starazolin HydroForte 10 ml

Můžete mít dnes209 Kč
Starazolin HydroBalance PPH 2 x 5 ml

Starazolin HydroBalance PPH 2 x 5 ml

Můžete mít zítra169 Kč
Banner
Oční kapky a roztoky - Starazolin - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Oční kapky a roztoky - Starazolin ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Oční kapky a roztoky - Starazolin lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Hylo Dual 10 ml
5 / 36x
Uľahčujú činnosť očí a odstraňujú dráždenie oka
Recenze produktu: Hylo COMOD sterilní roztok 10 ml
5 / 31x
Super
Recenze produktu: Ocuflash Kapky 2 x 10 ml
5 / 101x
Spokojnosť
Recenze produktu: Zuma Oční kapky se světlíkem lékařským 10 ml
5 / 6x
nejlepší
Recenze produktu: OptiCleaner mast 15 g
5 / 2x
ukludňuje oční viečka od svrbenia
Recenze produktu: Recugel oční gel 10 g
5 / 6x
Používám ho 5 let a není žádná konkurence
Recenze produktu: Optosol Plus 250 ml
5 / 1x
Přijatelná kvalita za rozumnou cenu.
Recenze produktu: Systane ULTRA UD Zvlhčující oční kapky 30 x 0.7 ml
5 / 1x
Skvělé, nenávykové, používám je více než 8let.
Recenze produktu: Artelac TripleAction 10 ml
5 / 1x
Vyhovují , používám na syndrom suchého oka.
Recenze produktu: Hyabak 0.15% oční kapky 10 ml
5 / 2x
Používám na suché oči- super

Podívejte se na produkty z kategorie Do očí seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Do očí jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů. Kategorii Do očí jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších produktů.