Nejlepší Kosmetika a opalovací krémy do solária - Sprej (0 produktů)

Solárium vysílá umělé UV paprsky a ty mohou škodit úplně stejně jako slunce. Ochrana před nepříznivými vlivy je u obou druhů záření rozdílná, a proto nestačí se do solária pouze namazat zbytkem opalovacího krému, který jste loni měli s sebou k moři.

Zobrazit více

Solárium vysílá umělé UV paprsky a ty mohou škodit úplně stejně jako slunce. Ochrana před nepříznivými vlivy je u obou druhů záření rozdílná, a proto nestačí se do solária pouze namazat zbytkem opalovacího krému, který jste loni měli s sebou k moři.

Do solária před dovolenou u moře?

Že několik dávek záření v soláriu před odjezdem na dovolenou pomůže ochránit pokožku před spálením, je celkem rozšířený mýtus. Bohužel, důkladnému mazání kvalitním opalovacím krémem se ani tak nevyhnete. Tento mýtus pravděpodobně vychází z poznatku, že si kůže při určité absorpci UVB paprsků vytváří přirozený ochranný mechanismus tím, že o něco zesílí rohovou vrstvu pokožky. Zrovna UVB záření je ale v lampách v soláriích sníženo.

Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

Velmi zjednodušeně řečeno je UVA záření, které způsobuje rychlou pigmentaci. UVB je záření, které proniká do hlubších vrstev pokožky a způsobuje dlouhodobé zhnědnutí pokožky, ale při nesprávném slunění také spáleniny nebo i závažné nemoci.

Jak správně na opalování v soláriu?

 • V žádném případě není vhodné se slunit vícekrát než 50x ročně. Pozor, do tohoto čísla je započítáno jak slunění v přírodě (na pláži, na horách, při práci na zahradě), tak návštěva solária.
 • Měsíčně není vhodné se slunit více než 10x. Opět nehraje roli, zda pod umělým či přírodním sluncem.
 • Mezi dvěma návštěvami solária by měl být rozestup alespoň dva dny.

Na co dbát před návštěvou solária?

 • Nikdy se nemažte běžným opalovacím krémem, který jste zakoupili na dovolenou k moři. Přísady v něm obsažené nejsou určeny ke slunění nadměrnými dávkami UV záření a v kombinaci s nimi mohou způsobit podráždění kůže (zejména svědění a puchýřky).
 • Vždy používejte speciální ochranné UV brýle, aby byly vaše oči v bezpečí.
 • Nikdy se do solária nemalujte a nepoužívejte ani parfém. Kombinace UV záření a kosmetiky by totiž mohla na vaší kůži vyvolat alergickou reakci nebo pigmentové skvrny.

Jakou solární kosmetiku používat?

Pokud už nějaký přípravek při návštěvě solária chcete využít, vyberte si přírodní přípravek bez barviv, parabenů, konzervantů a parfemace, například mrkvové máslo. Vhodné jsou produkty, které pokožku promastí (takže částečně pomůžou proti vysušení a stárnutí) a přirozeně podpoří zlatavou barvu pokožky. Doporučujeme květinovou opalovací vodu ve spreji a z opalovacích olejů do solária mrkvový olej, který je rovněž ve formě spreje.

Pro koho by opalování v soláriu mělo být tabu?

 • Solárium by neměly navštěvovat osoby mladší 18 let, protože jejich pokožka a její ochranné mechanismy se stále vyvíjejí.
 • Není vhodné ani pro osoby s velmi citlivou pokožkou, zejména fototypy 1 a 2.
 • Pokud máte pigmentové skvrny a / nebo hodně pih, návštěvu si také raději odpusťte.
 • Měli jste v dětství od slunce častokrát těžce spálenou kůži? Opalování v soláriu pro vás představuje nebezpečí.
 • Pokud užíváte léky (zejména antibiotika), návštěvu si odpusťte. UV záření totiž může měnit chemickou strukturu léků, a tím vyvolat alergickou reakci nebo podráždění pokožky.
 • Těhotné ženy by také raději měly vyhledat jiný druh zábavy. Nejenže je vlivem hormonů jejich pokožka citlivější a tedy náchylnější k tvorbě pigmentových skvrn a alergických reakcí, ale podle některých zdrojů dochází kvůli působení UV záření k rozkladu kyseliny listové, která je právě v tomto období enormně důležitá pro správný vývoj plodu.
 • Solárium je také zapovězeno pro osoby, které za sebou mají transplantaci orgánu.
 • A umělé slunění samozřejmě není pro ty, kteří mají v rodině rakovinu kůže, měli toto onemocnění v minulosti nebo právě prochází léčbou.

Může mít solárium pozitivní účinek?

Především v zimních měsících bývá někdy opalování v soláriu doporučováno jako zdroj vitamínu D, který v létě naše tělo získává ze slunce. Ten je však možné získat bezpečnější metodou – pomocí přípravků z lékárny (např. tento tekutý vitamín D) nebo konzumací potravin na tento vitamín bohatých, například mořských ryb.

Je solárium lékem na depresi?

Traduje se, že trocha slunce člověku zvedne náladu. Ano, nacházíte-li se ve stavu špatné nálady, tzv. blues, pobyt v přírodě na slunci a čerstvém vzduchu vám udělá dobře na duši. A v zimním pošmourném počasí teoreticky může částečně pomoci i návštěva solária. V žádném případě však ani přírodní ani umělé sluneční záření nepomáhá při stavech deprese. To je vážné onemocnění, k jehož léčbě je třeba konzultace s odborným lékařem.

V kategorii Krémy do solária jste si nejvíc oblíbili značky Sun Vital, Vivaco a Eveline. Hledáte něco speciálního v kategorii Krémy do solária? Mrkněte také na top produktové řady jako Eveline Cosmetics SunCare a Vivaco Bio Pro ještě přesnější výsledky můžete zkuste využít chytrý filtr v levém menu. Nejlépe hodnoceným výrobkem v kategorii Krémy do solária je Sun Vital Tělové mléko do solária 300 ml .

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Podívejte se na produkty z kategorie Krémy do solária seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Krémy do solária seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Krémy do solária najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.