Nejlepší Ortézy na zápěstí - dárky zdarma (0 produktů)

Zápěstí jsou složité flexibilní struktury, které neustále namáháme. Kosti zápěstí jsou složité tím, že jsou uspořádané do dvou řad a stavba zápěstního kloubu patří k nejsložitějším v lidském těle.
Uvnitř jednotlivých řad mezi kostmi jsou drobné …

Zobrazit více

Zápěstí jsou složité flexibilní struktury, které neustále namáháme. Kosti zápěstí jsou složité tím, že jsou uspořádané do dvou řad a stavba zápěstního kloubu patří k nejsložitějším v lidském těle.
Uvnitř jednotlivých řad mezi kostmi jsou drobné vazy, které mohou být snadno poraněny. Důsledkem této nestability jsou bolesti zápěstí a rozvoj artrotických změn. Neměli bychom zapomínat ani na kloubní výživu.

Bolest zápěstí

Bolest zápěstí se nevyplácí přecházet a je potřeba ji řešit. Ať už jde o syndrom karpálního tunelu, kdy může docházet až k omezené hybnosti zápěstí, bolesti po zlomeninách, úrazech, nebo operacích. Ortézy patří mezi zdravotnické potřeby a zajišťují pevnou podporu ochablým, zraněným nebo strnulým vazům zápěstí.

Možné příčiny bolesti zápěsti:

 • Úraz ruky
 • Rozvoj artrózy zápěstí
 • Záněty šlach

Co jsou ortézy na zápěstí

Ortézy / bandáže na zápěstí jsou nezbytné jak při pooperační a poúrazové péči, tak jako prevence při sportu, kdy je zápěstí namáháno a pomáhají tak předcházet vzniku syndromu karpálního tunelu. Tím často trpí i lidé pracující s počítačem.
Ortézy jsou vhodné k celodennímu nošení pro řešení přetrvávajících bolestí a mírné nestability zápěstí. Poskytují individuálně nastavitelnou kompresi, takže neznehybní kloub a umožní vám tak pokračovat v aktivitě či sportu.
Na výběr máte z několika druhů podle toho, jakou míru podpory potřebujete.

Druhy ortéz:

 • Ovinovací
 • S nastavitelnou dlahou či s výztuhou
 • Elastická bandáž
 • Jednoduchá zápěstní bandáž
 • Tejpy

Kdy a na jaká poranění používáme ortézu?

 • Prevence proti zranění při sportu
 • Bolestivost zápěstí (např. při práci s počítačem)
 • Uvolněné nebo nestabilní zápěstí
 • K doléčení po operaci či úrazu

Správně zvolená ortéza či bandáž urychlí rekonvalescenci po úrazu či operaci a uleví od bolesti, stejně jako další rehabilitační pomůcky.

Pokud vybíráte ortézu, mezi nejlepší a nejprodávanější produkty patří jednoznačně ty od značky Mueller s ověřenou kvalitou a dlouholetou tradicí. Pokud hledáte spíš zlatý střed, skvěle poslouží bandáž 3M FUTURO - ideální na sport, pro použití na levé i pravé zápěstí. Z ortéz s anatomicky nastavitelnou dlahou doporučujeme ortézu MANU Medical.

Zákazníci hodnotí nejlépe řady DMA a Catell. Nejlépe hodnoceným produktem je Catell Lacy Ortéza na zápěstí levá černá XL.

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Podívejte se na produkty z kategorie Ortézy na zápěstí seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Ortézy na zápěstí seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Ortézy na zápěstí jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.