Přírodní drogerie

Dotkněte se s námi přírody

přírodní drogerie
Pečujete o své tělo přírodní kosmetikou, která je šetrná jak k vašemu zdraví, tak životnímu prostředí a přírodě, protože neobsahuje škodlivé látky, jako ropné deriváty, žíraviny, fosfáty apod.? Dobře děláte. Ale víte, že pokud uklízíte svou domácnost běžnými čisticími prostředky, které jsou doslova nabité chemikáliemi, pokožkou se vám vstřebávají do organismu, o dopadu na životní prostředí nemluvě? Přitom ekologické čisticí prostředky mají stejné účinky, jako ty tradiční složené z agresivních látek typu chlor atd. Pojďme společně nakouknout pod pokličku eko úklidu a šetřeme naši planetu.

Konec doby jedové při úklidu

Není nad vůni a svěžest čerstvě vypraného prádla. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, nakolik všechny prací prostředky, aviváže a bělidla, která nejsou biologicky odbouratelná, zatěžují přírodu? Které látky obsažené v čistících a pracích prostředcích jsou nejvíce toxické a čím je nahradit?

doba jedová

Proč používáme přírodní drogerii

Není plná chemie

Tradiční čisticí prostředky obsahují chemický koktejl dráždivých látek, jako jsou fosfáty, amoniak, chlor, umělá barviva a mnoho dalších. Tyto látky působí negativně na naše zdraví, škodí životnímu prostředí a pro alergiky a astmatiky jsou doslova noční můrou.

Neubližuje přírodě

Při používání klasických pracích prášků zůstává až 50 % neodbouratelných zbytků v odpadních vodách i přes průchod čisticí stanicí. Tyto látky se následně vstřebávají do půdy a spodní vody, odkud se dostávají do těl živočichů i rostlin, čímž dochází ke koloběhu narušující rovnováhu ekosystému.

Spolehlivě funguje a krásně voní

Nejenže šetří naše zdraví i přírodu, navíc krásně voní éterickými oleji z nejrůznějších bylin, rostlin i ovoce. Takže se při každém pulírování své domácnosti klidně zhluboka nadechněte svěží vůně a nemusíte po úklidu zběsile větrat chemické výpary. Jděte na to přírodně!

Široký výběr a často zero waste

Kromě přírodní kosmetiky najdete na Pilulce i široký výběr EKO drogerie, jejíž sortiment neustále doplňujeme a rozšiřujeme o další zajímavé značky. Například produkty značky Attitude jsou v recyklovatelných obalech, takže po jejich spotřebování skutečně nezůstane žádný odpad.

certifikáty přírodních produktů
1
eko drogerie
drogerie
úklid bez chemie
feel eco

Feel Eco: Tvoříme produkty pro naše rodiny a děti

Feel Eco vytváří produkty pro zdravý domov, vyvinuté v souladu s přírodou. Pyšní se pečlivě vybranými surovinami, které jsou 100% odbouratelné a přitom si zachovávají svou účinnost.

eko drogerie
prací prostředky

Attitude: To nejlepší pro děti i dospělé

Kanadská značka Attitude vyrábí pouze přípravky šetrné k lidskému zdraví i přírodě, a to bez kompromisů. K jejich výrobě používá zásadně obnovitelné, přírodní zdroje. Veškeré výrobky, baleny do zcela recyklovatelných obalů, jsou oblíbené pro svou krásnou vůni a schopnost pěnit. Navíc zaujmou svým čistým, originálním designem.

attitude
bio drogerie
čisté nádobí
planeta
dětská drogerie
sonett

Sonett: Pionýr ekologické drogerie

Voňavé produkty německé značky Sonett pochází pouze z ekologického zemědělství a mají tradici již od roku 1977. Všechny produkty jsou biologicky odbouratelné a nealergenní. Kvalita surovin a šetrný dopad na životní i přírodní prostředí dělají z této značky “nejčistší” drogerii v kategorii bio/eko. Objevte kvalitu s tradicí.

eko bio

Autor článku

Klára Hausteinová

Všechny články od autora