Riocath Rektální rourka modrá

Jedná se o jedinečný patentovaný Český výrobek na trhu, který bezpečně pomůže …

Zobrazit více

Jedná se o jedinečný patentovaný Český výrobek na trhu, který bezpečně pomůže s okamžitou bolestí bříška vašeho dítěte a nevzniká nežádoucí reflex.

Barva
RůžováModrá
Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
3.7
Zákazník doporučuje

73% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 15 zákazníků
Napsat hodnocení
5
8x
4
3x
3
0x
2
0x
1
4x

Rektální rourka Riocath® pro kojence je zdravotnický prostředek určený pro domácí použití na odvod plynu z konečníku. Jeho klíčovou a patentovanou částí je ohebná dvouplášťová trubička, která se překonáním svěrače konečníku dítěte zasune několik málo centimetrů do koncového segmentu trávicího traktu kojence a umožní tak odvod nahromaděného plynu způsobujícího kolikovité bolesti nadměrným roztažením střevní stěny, čímž se od nich dítěti uleví. Unikátní patentovaný mechanismus Riocath® eliminuje rozvoj nežádoucího podmíněného reflexu miminek a tím vylučuje jediné riziko dnes běžně používaných rektálních rourek.

Návod na použití Rektální rourky RIOCATH®

 • 1. Po vyjmutí z obalu uchopte rektální rourku RIOCATH® za hlavu medvídka (3) tak, aby ouška medvídka směřovala směrem dolů (hlava medvídka je vzhůru nohama)
 • 2. V této poloze dejte rektální rourku RIOCATH® pod tekoucí vodu tak, aby voda natekla do mezery mezi silnější (2) a tenčí (4) trubičkou, těsně pod hlavou medvídka (viz Obr.1)

 • 3. Poté uchopte jednou rukou hlavu medvídka (3) a druhou rukou tenčí (pohyblivou) trubičku (4) s rozšířeným koncem. Trubičku několikrát zatlačte a opět vytáhněte. (viz Obr.2) Zasouvání a vysouvání musí jít lehce

 • 4. Kojence položte na záda, před samotným zavedením rektální rourky namasírujte krátce bříško
 • 5. Rektální rourku RIOCATH® uchopte do ruky, přičemž palec je opřený o rozšířený konec tenčí (pohyblivé) trubičky (4) a ukazovák s prostředníkem se opírají o ouška hlavy medvídka (viz Obr.3)

 • 6. Nožičky kojence držte jednou rukou nahoře a druhou rukou přiložte rektální rourku RIOCATH® zavaděčem ke konečníku. Pomalým stiskem palce zavedete trubičku do konečníku. Nemusíte se starat o to, jak hluboko má být výsuvná část zavedena, vysouvá se v délce maximálně 2,5 cm, což je jedna z významných vlastností naší rektální rourky RIOCATH®
 • 7. Po zavedení vyčkejte až nahromaděný plyn kojenec vytlačí skrze trubičku
 • 8. Poté uchopte jednou rukou rektální rourku za hlavu medvídka (3) a druhou rukou vytáhněte tenčí (pohyblivou) trubičku (4) zpět do původní polohy

Upozornění

Po zavedení rektální rourky Riocath® do zadečku kojence s ní nijak zbytečně neotáčejte.

Výrobek je určen na jednorázové použití. Skladujte na suchém, chladném a temném místě. O použití rektální rourky je dobré poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Vyzkoušejte také další produkty značky Riocath, které naleznete v kategoriích Péče o dítě, Zdravotnické potřeby a Matka a dítě. Produkt ohodnotilo 15 zákazníků a 73 % ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Rektální rourky.

EAN8593085011419
ZnačkaRiocath
Pro  Pro děti  Pro kojence
Režim výdeje  Volně prodejné zdravotnické prostředky
Věk>0 měs.
Forma  Pomůcka
Originální názevRIOCATH Rektální rourka modrá