Riocath Rektální rourka růžová

Jedná se o jedinečný patentovaný Český výrobek na trhu, který bezpečně pomůže …

Zobrazit více

Jedná se o jedinečný patentovaný Český výrobek na trhu, který bezpečně pomůže s okamžitou bolestí bříška vašeho dítěte a nevzniká nežádoucí reflex.

Barva
RůžováModrá
Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

3.7
Zákazník doporučuje

73% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 15 zákazníků
Napsat hodnocení
5
8x
4
3x
3
0x
2
0x
1
4x

Rektální rourka Riocath® pro kojence je zdravotnický prostředek určený pro domácí použití na odvod plynu z konečníku. Jeho klíčovou a patentovanou částí je ohebná dvouplášťová trubička, která se překonáním svěrače konečníku dítěte zasune několik málo centimetrů do koncového segmentu trávicího traktu kojence a umožní tak odvod nahromaděného plynu způsobujícího kolikovité bolesti nadměrným roztažením střevní stěny, čímž se od nich dítěti uleví. Unikátní patentovaný mechanismus Riocath® eliminuje rozvoj nežádoucího podmíněného reflexu miminek a tím vylučuje jediné riziko dnes běžně používaných rektálních rourek.

Návod na použití Rektální rourky RIOCATH®

 • 1. Po vyjmutí z obalu uchopte rektální rourku RIOCATH® za hlavu medvídka (3) tak, aby ouška medvídka směřovala směrem dolů (hlava medvídka je vzhůru nohama)
 • 2. V této poloze dejte rektální rourku RIOCATH® pod tekoucí vodu tak, aby voda natekla do mezery mezi silnější (2) a tenčí (4) trubičkou, těsně pod hlavou medvídka (viz Obr.1)

 • 3. Poté uchopte jednou rukou hlavu medvídka (3) a druhou rukou tenčí (pohyblivou) trubičku (4) s rozšířeným koncem. Trubičku několikrát zatlačte a opět vytáhněte. (viz Obr.2) Zasouvání a vysouvání musí jít lehce

 • 4. Kojence položte na záda, před samotným zavedením rektální rourky namasírujte krátce bříško
 • 5. Rektální rourku RIOCATH® uchopte do ruky, přičemž palec je opřený o rozšířený konec tenčí (pohyblivé) trubičky (4) a ukazovák s prostředníkem se opírají o ouška hlavy medvídka (viz Obr.3)

 • 6. Nožičky kojence držte jednou rukou nahoře a druhou rukou přiložte rektální rourku RIOCATH® zavaděčem ke konečníku. Pomalým stiskem palce zavedete trubičku do konečníku. Nemusíte se starat o to, jak hluboko má být výsuvná část zavedena, vysouvá se v délce maximálně 2,5 cm, což je jedna z významných vlastností naší rektální rourky RIOCATH®
 • 7. Po zavedení vyčkejte až nahromaděný plyn kojenec vytlačí skrze trubičku
 • 8. Poté uchopte jednou rukou rektální rourku za hlavu medvídka (3) a druhou rukou vytáhněte tenčí (pohyblivou) trubičku (4) zpět do původní polohy

Upozornění

Po zavedení rektální rourky Riocath® do zadečku kojence s ní nijak zbytečně neotáčejte.

Výrobek je určen na jednorázové použití. Skladujte na suchém, chladném a temném místě. O použití rektální rourky je dobré poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Zkuste také ostatní produkty značky Riocath, které naleznete v kategoriích Péče o dítě, Zdravotnické potřeby a Matka a dítě. Produkt hodnotilo 15 zákazníků a 73 % z nich ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Rektální rourky.

EAN8593085011426
ZnačkaRiocath
Pro  Pro děti  Pro kojence
Režim výdeje  Volně prodejné zdravotnické prostředky
Věk>0 měs.
Forma  Pomůcka
Originální názevRIOCATH Rektální rourka růžová