Repelenty proti klíšťatům a hmyzu - Dermálně - na pokožku (7 produktů)

Repelent je nejlepší prevencí proti bodavému hmyzu. Ať už se chystáte do lesa, na piknik nebo grilujete, stačí repelent nastříkat na oblečení a kůži. Díky tomu budete chráněni před komáry, klíšťaty, ovády a dalším bodavým hmyzem. Účinnost repelentu je různá, proto je vhodné aplikaci sprejem opakovat po cca 5 hodinách. V naší nabídce najdete repelenty vhodné i pro malé děti a osoby s citlivou pokožkou. Pokud vám nevyhovuje repelent ve formě spreje, pak můžete do boje proti bodavému hmyzu vyrazit s gelovými přípravky.

 Zobrazit více

Repelent je nejlepší prevencí proti bodavému hmyzu. Ať už se chystáte do lesa, na piknik nebo grilujete, stačí repelent nastříkat na oblečení a kůži. Díky tomu budete chráněni před komáry, klíšťaty, ovády a dalším bodavým hmyzem. Účinnost repelentu je různá, proto je vhodné aplikaci sprejem opakovat po cca 5 hodinách. V naší nabídce najdete repelenty vhodné i pro malé děti a osoby s citlivou pokožkou. Pokud vám nevyhovuje repelent ve formě spreje, pak můžete do boje proti bodavému hmyzu vyrazit s gelovými přípravky.

Co je repelent?

Repelent je chemická látka, která má za úkol odpuzovat hmyz, nikoliv zabít. Zakoupíte ho ve formě sprejů, gelů, roll-on, rozprašovačů, náramků nebo krémů. Dle provedení ho aplikujte na pokožku, oblečení nebo jiné povrchy, jako třeba stan, spacák, moskytiéra a podobně. Repelent vás může ochránit před řadou nepříjemných nemocí, jako jsou třeba lymská borelióza, malárie, horečka Dengue, Zika a další. Hmyz přitahuje především lidský pot, některé barvy oblečení a zvýšená tělesná teplota, proto je vhodné chránit své tělo v přírodě repelentem. Ten odláká komáry, klíšťata a další hmyz. Myslete na své zdraví a nenechte nic náhodě.

Formy repelentu

  • Sprej – nejoblíbenější typ repelentu, snadno se aplikuje a rychle vstřebává
  • Gel – jednoduše ho rozetřete po těle, snadno se vstřebává a dalším plusem je, že na již vzniknuté štípance poskytuje úlevu od svědění
  • Roll-on – vhodná forma na cestování, máte ho vždy po ruce
  • Krém – má dlouho dobu účinnosti, musíte však déle čekat na jeho vstřebávání do pokožky
  • Rozprašovač – vytváří v prostoru kolem člověka ochrannou bariéru proti hmyzu
  • Náramek – náramek proti klíšťatům se umísťuje na zápěstí nebo kotník, dokáže vás ochránit až na 24 hodin, lze měnit náplně

Jak vybrat správný repelent?

Rozmyslete si, za jakým účelem chcete repelent zakoupit. Jestli ho potřebujete jen pro sebe, nebo pro celou rodinu, na trhu najdete i menší balení, ale i balení, které bude stačit pro všechny členy výletu. Pokud sháníte repelent pro dítě, u nás najdete samostatnou kategorii Repelenty pro děti, které jsou citlivější k dětské pokožce. Nemusíte se tak obávat vyrážky. V případě, že cestujete do tropických krajin, zjistěte si, proti jakému hmyzu se v dané krajině doporučuje chránit.

Co musí repelent obsahovat, aby skutečně fungoval?

Aby jste měli jistotu, že vás repelent ochrání, podívejte se na jeho složení. Musí obsahovat některou z následujících látek:

  • DEET – nejčastěji používaná látka v repelentu, účinkuje 2–5 hodin.
  • Icaridin – velmi podobná látka jako DEET, účinkuje však o něco déle, záleží na koncentraci látky v produktu
  • Permethrin -  látka vhodná pro použití na oblečení a jiné povrchy, chrání i několik dní
  • Esenciální oleje – najdete je v přírodních repelentech, jejich účinnost je přibližně 2 hodiny

Přírodní repelent

Obsahuje již zmíněné esenciální oleje jako jsou oleje z citrusu, eukalyptu, tea tree, dále mentol, kafr a další látky, které hmyzu příliš nevoní a naopak je odpuzují. Je velmi šetrný k pokožce, nedráždí ji, a proto je vhodný pro děti a dospělé s citlivou pokožkou.

Repelent Predator

Patří mezi nejoblíbenější na trhu, perfektně ochrání před hmyzem. Zvolit můžete i produkty Predator s vyšší koncentrací účinných látek – Forte nebo Maxx, které ochrání až na 4–8 hodin.

Zákazníci si nejvíc oblíbili značky Arpalit. Nejlépe hodnoceným produktem je Arpalit BIO Repelent proti komárům a klíšťatům 150 ml. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Repelentní náramky a Repelenty pro děti.

Repelenty proti klíšťatům a hmyzu - Dermálně - na pokožku - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Repelenty proti klíšťatům a hmyzu - Dermálně - na pokožku ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Repelenty proti klíšťatům a hmyzu - Dermálně - na pokožku lidé hodnotí na 90 %
Recenze produktu: Altermed Australian Tea Tree Oil 100% 10 ml
5 / 43x
Tea Tree je opravdu ta nejúčinější záchrana, pokud se vám vytvoří pupínek. Opravdu je potřeba pouze nanést na pupínek, nikoliv na celý obličej nebo větší plochu. Nanáším vždy večer a ráno se pupínek vysuší. Takže stačí sloupnout.
Recenze produktu: Predator Repelent OUTDOOR IMPREGNACE spray 200 ml
5 / 2x
Nejlepší repelent se kterým jsem se setkal, navíc tím člověk podpoří českou???????? firmu
Recenze produktu: Biolit Plus sprej proti pavoukům 400 ml
5 / 2x
Super dobrý, objednám si ho znovu a znovu
Recenze produktu: OFF! Protect sprej 100 ml
5 / 4x
funguje
Recenze produktu: Astrid repelent spray na pokožku 150ml
5 / 2x
Funguje i na muchničky
Recenze produktu: Wolfberry Esenciální olej Levandule BIO 10 ml
5 / 3x
Príjemná vôňa, žiadný umelý pach
Recenze produktu: Arpalit BIO Repelent proti komárům a klíšťatům 150 ml
5 / 9x
Po běžný provoz postačující
Recenze produktu: Biolit Univerzál proti létajícímu a lezoucímu hmyzu 300 ml
5 / 1x
👌
Recenze produktu: Arpalit Bio repelent proti komárům a klíšťatům 60 ml
5 / 9x
snad bude fungovat
Recenze produktu: Raid Háček proti šatním molům s vůní cedru 2 ks
5 / 1x
👍🏻

Kategorii Repelenty jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Repelenty seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Repelenty najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.