Zpět do poradny
Dotaz z 20. 6. 2026

svědivé pupínky pod prsy

AlergieLékyZdraví a prevence
Dělajjí se mi pod prsy pupínky ,jako po poštípání a velmi svědící. NEMOHLO BY TO BÝT PO UŽÍVÁNÍ VĚTŠÍHO MNOŽSTVÍ HYALGELU NA KLOUBY,BRALA JSEM DLOUHODOBĚ VYŠŠÍ DÁVKU .dĚKUJI ZA ODPOVĚD.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

spíše bych řekl, že ne. Hyalgel obsahuje kyselinu hyaluronovou a mezi běžné nežádoucí účinky nepatří popisované příznaky. Nelze však zcela vyloučit individuální přecitlivělost nebo i alergickou reakci - nejlépe zjistíte, pokud přípravek vynecháte (pokud není přímo stanoveno lékařem jeho denní užívání). Pokud by se problém lepšil, tak lze připisovat Hyalgelu.

Častěji jsou ale způsobeny zapařením kůže nebo kvasinkovou infekcí  nebo jinou kožní reakcí.

Pro úlevu od svědění lze krátkodobě vyzkoušet Zyrtec nebo Xyzal, případně pokud máte podezření na kožní problém, tak např. Imazol krémpasta.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy