Bylinné tinktury (23 produktů)

Jak využít mocné vlastnosti bylinek? Tinktury jsou tradiční formou léčby, která tyto vlastnosti využívá. Koncentrované extrakty z bylin vznikají jejich macerací v alkoholu nebo jiném rozpouštědle. Tinktury se často vyrábí z bylinek, jako je třezalka, bazalka nebo lopuch, dají se využít i pupeny z vrby, javoru, buku či olše. Příroda nám zkrátka dává téměř nekonečné možnosti.

Zobrazit více

Jak využít mocné vlastnosti bylinek? Tinktury jsou tradiční formou léčby, která tyto vlastnosti využívá. Koncentrované extrakty z bylin vznikají jejich macerací v alkoholu nebo jiném rozpouštědle. Tinktury se často vyrábí z bylinek, jako je třezalka, bazalka nebo lopuch, dají se využít i pupeny z vrby, javoru, buku či olše. Příroda nám zkrátka dává téměř nekonečné možnosti.

Co to je tinktura?

Bavím se o tekutém extraktu z bylin, který je vytvořen dlouhým macerováním nebo extrahováním léčivých složek. Alkohol slouží jako rozpouštědlo, které uchovává účinné látky z bylin. Tinktury mají obvykle dlouhou trvanlivost a jsou snadno skladovatelné.

Jak si udělat tinkturu?

Pro výrobu tinktury budete potřebovat čerstvé nebo usušené byliny, alkohol s vysokým obsahem alkoholu (obvykle 40-60%), skleněnou nádobu s víkem a sítko

Jak na to krok za krokem?

  1. Připravte byliny: Důkladně je očistěte a rozemelte na menší kusy. Mějte na paměti, že určité byliny mohou vyžadovat odstranění stonků nebo jiných částí.
  2. Naplňte skleněnou nádobu: Naplňte skleněnou nádobu čerstvě nasekanými bylinami. Měla by být naplněna do dvou třetin a důkladně utěsněna víkem.
  3. Přidejte alkohol: Přidejte alkohol do nádoby tak, aby úplně zakryl byliny. Doporučuje se použít alespoň čtyřicetiprocentní alkohol pro zajištění dobré extrakce účinných látek.
  4. Macerace: Nádobu s bylinami a alkoholem umístěte na tmavé a chladné místo. Nechte byliny macerovat po dobu alespoň dvou týdnů až několika měsíců. Během této doby se účinné látky z bylin rozpustí v alkoholu.
  5. Scezení: Po dostatečném macerování tinkturu sceďte přes sítko nebo gázu, abyste oddělili pevné části bylin.
  6. Uchování: Scezenou tinkturu přelijte do tmavé lahve s uzávěrem a skladujte na chladném a tmavém místě. Správně skladovaná tinktura může mít dlouhou trvanlivost.

Kdy užívat bylinné tinktury?

To je různé. Tinktury se užívají pro různé účely a záleží na specifickém bylinném přípravku a zdravotním stavu. Mnoho lidí užívá tinktury jako přírodní doplněk stravy nebo pro podporu zdraví. Je důležité dodržovat doporučení lékaře nebo odborníka na bylinné léčitelství ohledně dávkování a užívání tinktur. Můžete tinkturu se mohou užívat pravidelně jako prevenci, nebo při konkrétních potížích. 

Uživatelé nejlépe hodnotí značky Allnature a KÄÄPÄ Mushrooms. Nejlépe hodnoceným produktem je Allnature Ostropestřec bezlihová tinktura 100 ml.

YaoMedica Kladivo na Gu 50 ml

Můžete mít dnes
Banner

YaoMedica Rychlý pulec 50 ml

Můžete mít dnes

YaoMedica Zlatá žíla 50 ml

Můžete mít dnes

YaoMedica Nebeský most 50 ml

Můžete mít dnes

YaoMedica Dračí dech 50 ml

Můžete mít dnes
Bylinné tinktury - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Bylinné tinktury ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Bylinné tinktury lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: YaoMedica Opilý mistr 50 ml
5 / 1x
Výborná vec po opici, dá vás znovu do poriadku.
Recenze produktu: Salvia Paradise Gotu kola AF tinktura 50 ml
5 / 3x
Pohodlné užívání, cítím se lépe :-)
Recenze produktu: Salvia Paradise Vilcacora - Uňa de Gato AF tinktura 50 ml
5 / 2x
Tento prípravok obsahuje v dennej dávke (3x20 kvapiek) koncentrovaný extrakt odpovedajúci výťažku 5070 mg čerstvej rastlinnej hmoty. Predpokladám, že tento prípravok je účinnejší ako liehová tinktúra vilcacory od firmy Allnature, ktorú som užíval doteraz. Pokiaľ ide o balenie, uprednostnil by som 100 ml pred 50 ml (tak ako u vrbovky, ktorú som si na Pilulke tiež kúpil).
Recenze produktu: Salvia Paradise Ginkgo biloba AF tinktura 50 ml
5 / 1x
Tinktúra mi veľmi pomohla pri postcovidovom syndróme, kde som mala veľký problém s pamäťou
Recenze produktu: Serafin Ledviny a močový měchýř - tinktura ze směsi pupenů 50 ml
5 / 1x
Bolest ledvin odezněla. Už po dvou dnech došlo ke zlepšení.
Recenze produktu: YaoMedica Rychlý pulec 50 ml
5 / 1x
S tímto výrobkem zatím nemám zkušenost, ale od této firmy používám jiné preparáty, které opravdu fungují. Jsou opravdu silné, ale hlavně účinné.
Recenze produktu: Salvia Paradise Muňa - Wira AF tinktura 50 ml
5 / 2x
Je to niečo nové , ešte som to nevyskúšala, poradila mi to známa a tá si to pochvaľovala.
Recenze produktu: Salvia Paradise Damiána AF tinktura 50 ml
5 / 1x
+
Recenze produktu: Salvia Paradise Meduňka lékařská AF tinktura 50 ml
5 / 1x
Krásně voní.
Recenze produktu: YaoMedica Stříbrný dech 50 ml
5 / 1x
Bylinky neuškodí a pomáhají. Beru já i dcera 5 let krom léta celý rok

Produkty z kategorie Tinktury jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Tinktury seřazené od těch nejlevnějších. Tinktury jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.