Vitamín C pro vegany - Na cévy (8 produktů)

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační účinky, podílí se na tvorbě hormonů, snižuje hladinu cholesterolu, je nezbytný pro svaly, kosti, cévy i kůži. Jeho nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce …

Zobrazit více

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační účinky, podílí se na tvorbě hormonů, snižuje hladinu cholesterolu, je nezbytný pro svaly, kosti, cévy i kůži. Jeho nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce a zelenina. 

Kolik vitamínu C denně potřebujeme?

Lidské tělo si samo vitamín C neumí vytvořit. Dokonce se ani nikde v těle neukládá na horší časy. Proto je nutné jej každý den přijímat díky pestré a vhodné stravě. Doporučená denní dávka tohoto vitamínu rozpustného ve vodě je pro muže asi 110 mg a pro ženy 95 mg. Doporučená denní dávka se ale může lišit podle aktuálního stavu a věku osoby. Nižší je samozřejmě u dětí, vyšší naopak u kuřáků, těhotných a kojících žen. 

Z čeho naše tělo vitamín C získává? 

Z čerstvého ovoce a zeleniny. Slovo čerstvé je v tomto případě opravdu klíčové. Vitamín C se totiž snadno rozkládá díky působení tepla a vzduchu. Je tedy snadno možné, že ovoce a zelenina, které leží na pultu v supermarketu již několik dní, obsahuje méně vitamínu C než ovoce, které je sice v mrazáku už od léta, ale zamrazeno bylo téměř hned po utrhnutí. 

Jaké ovoce a zelenina jsou nejbohatší na vitamín C? 

Překvapivě například brokolice, rakytník, červená paprika, ostružiny. Větší množství vitamínu C nehledejte v citrusech, ale v růžičkové kapustě. A pro lepší představu: výše uvedenou denní dávku pokryjete například půlkou červené papriky a skleničkou džusu vymačkaného ze dvou čerstvých pomerančů. 

Lze se vitamínem C předávkovat?   

Pokud budete přijímat vitamín C pouze z ovoce a zeleniny, bát se nemusíte. Tělo si poradí a případně nadbytečný vitamín C  z těla vyloučí močí. Se syntetickým vitamínem C (tedy preparáty z lékárny) byste ale měli, stejně jako u jiných doplňků stravy, být obezřetní. U některých jedinců totiž vyšší dávky mohou vyvolat alergické reakce, nevolnost nebo zažívací potíže. Poradit se s lékařem o jejich užívání by se bezpodmínečně měly osoby, které trpí metabolickými poruchami nebo onemocněním ledvin a močových cest

Jak se pozná nedostatek vitamínu C? 

V našich končinách je nedostatek vitamínu C raritní záležitostí. V některých zemích třetího světa se však nemoc, kterou trpěli námořníci a lidé během dlouhých krutých zimních období, stále vyskytuje. Avitaminózu C znáte zřejmě spíše pod označením kurděje. Projevuje se zejména: 

  • Krvácením z dásní (může vést až k paradentóze)
  • Krvácením pod kůží, pod nehtovými lůžky, do svalů
  • Krvácením vnitřních orgánů
  • Poruchami krvetvorby 
  • Sníženou imunitou

I když nám v současné době tato nemoc přímo nehrozí, na dostatečný přísun vitamínu C by měli dbát nejen již jmenovaní kuřáci, těhotné a kojící, ale i lidé trpící běžným nachlazením, lidé chystající se na operaci a lidé trpící stresem. V těchto případech má totiž tělo zvýšenou spotřebu vitamínu C. 

Uživatelé hodnotí nejlépe řady Solgar. Nejlépe hodnoceným produktem je Solgar Vitamín C - Ester-C Plus 500 mg 50 tablet.

Vitamín C pro vegany - Na cévy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín C pro vegany - Na cévy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín C pro vegany - Na cévy lidé hodnotí na 90 %
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 6x
Dobre
Recenze produktu: Chaganela Acerola (přírodní vitamín C) 150 kapslí
5 / 1x
Bez jinych prisad, super
Recenze produktu: GS CÉČKO želatinky 50 ks
5 / 1x
Toto Céčko pre deti je úžasné. Všetkým nám veľmi chutí.
Recenze produktu: GymBeam Vitamín C 1000 mg 100 ks
5 / 1x
Vitamín C za výbornú cenu v porovnaní s inými značkami. Nevýhodou sú veľké tablety ktoré sa horšie prehĺtajú.
Recenze produktu: MOVit Energy Lipozomální Vitamin C 500 mg 120 kapslí
5 / 10x
Naprostá spokojenost ????
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Vitamin C 1000 + Extrakt ze šípků 60 kapslí
5 / 2x
Produkt jsem ještě nevyzkoušela, ale oceňuji pohodlí nákupu při čerpání bonusu od zdravotní pojišťovny ZPMV, kdy na Pilulce zakoupíte a současně se Vám hned odečtou peníze z nákupu a odpadne tak peripetie s vyřizováním přes e-komunikaci. Nakoupila jsem tak i rodičům a vše vyřízeno bez skenování dokladů a ztráty času na portálu ZPMV. Pozor akce Silná imunita konci 31.10.2022, ale na Pilulce je to hračka!
Recenze produktu: Nupreme Liposomal Vitamín C 30 kapslí
5 / 2x
Jednoduchá aplikace. Mám 2 balení. Spokojenost.
Recenze produktu: MOVit Energy Lipozomální Vitamin C 500 mg 60 kapslí
5 / 8x
Vitamín C užívam dlhodobo kvôli jeho pozitívnym účinkom na imunitu, energiu a pleť. Po tomto výrobku som siahla, pretože ma zaujala jeho lipozomálna forma pre lepšiu vstrebateľnosť vitamínu.
Recenze produktu: Najtelo Vitamín C 1 kg
4.9 / 15x
Super
Recenze produktu: Adelle Davis Lipozomální železo s vitamínem C 200 ml
3.8 / 17x
Kúpila som si ho na základe dobrých recenzií, ale nik nespomenul neznesiteľnú pachuť. Žiaľ mi po ňom ostáva nevoľno práve vďaka tej odporne chuti.. Ak je nejaký trik, ako túto hroznú chuť prekryť, nech mi poradí..

Produkty z kategorie Vitamín C pro vegany jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín C pro vegany seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín C pro vegany jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.