Vitamín E - Na nehty (2 produktů)

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost. Na vitamín E jsou bohaté oleje z pšeničných klíčků, mléko, máslo, sója, burákové oříšky, saláty a maso. 

Zobrazit více

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost. Na vitamín E jsou bohaté oleje z pšeničných klíčků, mléko, máslo, sója, burákové oříšky, saláty a maso. 

Jaké jsou přírodní zdroje vitamínu E?

Nejlepším přírodním zdrojem vitamínu E jsou rostlinné oleje (resp. potraviny s velkým množství nenasycených mastných kyselin). Dále pak různé oříšky a semínka.

Jaká je doporučená denní dávka vitamínu E? 

Denně je doporučeno dodat tělu 12-15 mg vitamínu E (pro muže). Dávka pro ženy se liší a to i podle různých životních situací, ve kterých se daná žena právě nachází: 

  • ženy obecně potřebují denně vitamínu E o něco méně: 11-12 mg
  • těhotné ženy o něco více, doporučuje se jim 13 mg
  • kojícím ženám se doporučuje až 17 mg

Pro malé děti platí jiné doporučené denní dávky, ale u dětí při doplňování vitamínu jinak než pestrou stravou (či při podezření na jejich nedostatek), doporučujeme raději poradu s dětským lékařem. 

Čím pokryji denní potřebu vitamínu E? 

Zhruba 20 gramy slunečnicového oleje. Je ale potřeba dbát na vyváženou a pestrou stravu. Aby vitamín E mohl v těle správně plnit svoje funkce, je potřeba tuk. Jedná se totiž o vitamín rozpustný v tucích. 

Jak poznám nedostatek vitamínu E? 

K nedostatku vitamínu E v těle může dojít, pokud se rozhodnete omezit ve své stravě tuky. Bez nich, jak už bylo řečeno, se totiž vitamín E nevstřebá. Jinak, jíte-li vyváženě, nemusíte se nedostatku tohoto vitamínu příliš obávat. Na pozoru by se měli mít osoby, které trpí chronickým onemocněním narušujícím vstřebávání tuku ve střevech (celiakie, Crohnova choroba apod.) a předčasně narozené děti. Nedostatek vitamínu E může způsobit poruchu funkcí svalů a nervů. 

Lze se vitamínem E předávkovat? 

Pokud vitamín E přijímáte ze stravy, předávkování se bát nemusíte, obvykle možné není. Opatrnost je na místě při používání potravinových doplňků. Stejně jako u jiných preparátů, při dlouhodobém užívání vysokých dávek vitamínu E by k předávkování teoreticky mohlo dojít. Předávkování by se obvykle začalo projevovat trávicími potížemi. Pozor na množství vitamínu E si musí dát lidé, kteří berou léky na ředění  krve nebo mají problémy s krví – vitamín E může zvyšovat krvácivost a ohrozit je tak. Vysoké dávky vitamínu E byste si také měli odpustit dva týdny před plánovanou operací a dva týdny po ní. 

Co je ještě důležité vědět? 

Vitamín E je tzv. antagonistou vitamínu K. To znamená, že ruší fukci, resp. absorbci, vitamínu K. 

Jaké výrobky s vitamínem E doporučujeme? 

Vitamín E najdete v mnoha kosmetických produktech nebo třeba opalovacích krémech. Na našem e-shopu je ale nejprodávanějším výrobkem obsahujícím vitamín E Pupalka Forte od GS. Pupalkový olej totiž slibuje pěknou pleť a udržení mladistvého vzhledu. Kromě toho by měla pupalka dvouletá pomoci i s hormonální nerovnováhou. Dalším oblíbeným u našich zákazníků je Drmek Forte s vitamínem E. Tento bylinný přípravek má pomoci s otěhotněním. Působí totiž na produkci ženských pohlavních hormonů, které jsou odpovědné za ovulaci. Je ale nutné jej užívat pravidelně a dlouhodobě, protože byliny začnou působit až za několik týdnů. Chcete-li doplnit opravdu pouze vitamín E, doporučujeme měkké želatinové kapsle od Generica

Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Centrum, Jamieson a Noventis.

Centrum multivitamín pro ženy 30 tablet

Můžete mít zítra
Dárek: Dárek ZDARMA v hodnotě 179 Kč při nákupu nad 1799 Kč

Pangamin Duo forte 90 tablet

Můžete mít zítra
Dárek: Dárek ZDARMA v hodnotě 179 Kč při nákupu nad 1799 Kč
Banner
Banner
Vitamín E - Na nehty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín E - Na nehty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín E - Na nehty lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Bio Pharma Vitamín E Forte 400 I.U. 60 tobolek
5 / 8x
Funguje skvěle, po delším užívání se projeví příznivé účinky (člověk je méně unavený, lépe se vyspí, po namáhavé činnosti se tělo rychleji regeneruje).
Recenze produktu: Viridian Vitamin E 330 mg 400 iu 30 kapslí
5 / 1x
Sukcinát tokoferolu, tedy vitamínu E, lépe vstřebatelný, než běžný acetát.
Recenze produktu: Jamieson NT-OX™ 60 tablet
5 / 1x
Kvalita
Recenze produktu: Generica Vitamin E 200 mg 60 kapslí
5 / 2x
Tento doplněk stravy užívám již léta, hlavně kvůli pleti, a je to znát, Jsem s ním velice spokojena. Povšechně od společnosti Generica mám ráda spoustu jejich produktů
Recenze produktu: Webber Naturals Vitamín E 400IU 120 tobolek
5 / 1x
super
Recenze produktu: Aporosa Vitamín E 400 mg 90 kapslí
5 / 3x
kvalitný vitamín
Recenze produktu: MOVit Energy Koenzym Q10 60 mg + vitamin E 90 tobolek
5 / 2x
S týmto doplnkom stravy som spokojná, užívam na podporu srdca, energie a regeneráciu buniek.
Recenze produktu: Jamieson Vitamín E 200 IU 100 kapslí
5 / 4x
Vše OK.
Recenze produktu: Bio Pharma Pupalka dvouletá 500 mg + Vitamín E 50 mg 130 tobolek
5 / 22x
Som spokojná, len toho vitamínu E by mohlo byť 100 mg a vyzdvihujem, že do oleja nepridávajú farbivo a je naturálne.
Recenze produktu: Noventis Vitamín E 100 mg 50 kapslí
5 / 5x
kvalita

Produkty z kategorie Vitamín E jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín E seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín E jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.