Zápach z úst (9 produktů)

Zápach je nepříjemným problémem pro všechny – pro jeho nositele i okolí. Jeho příčinou může být řada různých problémů. Většinou je zápach způsoben bakteriemi, které se nacházejí na povrchu jazyka nebo v neodstraněném plaku. S problémem, jak odstranit zápach z úst vám pomohou např. škrabky na jazyk, speciální ústní vody nebo zubní pasty na zápach z úst.

Nejčastější příčiny zápachu z úst

Konzumace alkoholu a kouření. Zubní kazy a nedostatečná ústní hygiena. Zánět dásní. Problémy s trávicí soustavou.

Zobrazit více

Zápach je nepříjemným problémem pro všechny – pro jeho nositele i okolí. Jeho příčinou může být řada různých problémů. Většinou je zápach způsoben bakteriemi, které se nacházejí na povrchu jazyka nebo v neodstraněném plaku. S problémem, jak odstranit zápach z úst vám pomohou např. škrabky na jazyk, speciální ústní vody nebo zubní pasty na zápach z úst.

Nejčastější příčiny zápachu z úst

Konzumace alkoholu a kouření. Zubní kazy a nedostatečná ústní hygiena. Zánět dásní. Problémy s trávicí soustavou.

Nejčastější příčiny zápachu z úst

Co způsobuje zápach z úst? Nejčastěji jsou to zubní kazy a nedostatečná ústní hygiena, konzumace alkoholu a kouření, problémy s trávicí soustavou, sucho v ústech nebo zbytky jídla v ústech.

  • Nedostatečná dentální hygiena, včetně péče o zubní náhradu – ke klasickému čištění zubů je potřeba přidat také mezizubní kartáčky, dentální nitě nebo ústní vody. Kromě toho může být na vině i zanedbaná hygiena zubní náhrady nebo protézy.
  • Bakterie usazené na jazyku – zkuste se při čištění zaměřit i na jazyk, na kterém se tvoří povlak plný bakterií. K hygieně jazyka je vhodné využít speciální škrabky na jazyk.
  • Onemocnění dásní, zánět, zubní kaz a plak – problémy se zuby mohou vést k nepříjemnému zápachu z usazených bakterií. Pokud vás zároveň něco pobolívá, nechte se vyšetřit zubním lékařem.
  • Kouření a žvýkací tabák – tabákové výrobky zanechávají v ústech dlouhodobý zápach, a navíc také zabarvují zuby.
  • Sucho v ústech – při snížené produkci slin se mohou přemnožit bakterie způsobující zápach. Sucho může být zapříčiněno nedostatečným pitným režimem, některými léky (antidepresiva, léky na vysoký tlak aj.), kouřením a pitím alkoholu.
  • Některá zdravotní onemocnění, zejména ty zasahující nosohltan, mohou také přispět k nepříjemnému zápachu (např. pálení žáhy, refluxní choroba jícnu, zánět mandlí, onemocnění dýchacích cest).
  • Drastické diety nebo hladovění – zápach z úst může být i vedlejším účinkem hladovění nebo diety s nízkým příjmem sacharidů, kdy je tělo přinuceno štěpit tuky. To může způsobit, že vás dech zapáchá.

Jak odstranit zápach?

Pilulka nabízí několik možností, jak se nadobro rozloučit s nepříjemným zápachem z úst. Zajistěte si svěží dech a zároveň účinně pečujte o zuby. Můžete si vybrat mezi ústními vodami nebo zubními pastami proti zápachu z úst, které je ideální doplnit dentální nití. Pro hygienu jazyka jsou dostupné speciální škrabky na jazyk.

Ústní vody

Obsažené složky okamžitě a spolehlivě eliminují bakterie způsobující zápach. Můžete se tak snadno vyhnout nepříjemným společenským situacím po obzvlášť „voňavém“ jídle, nebo při problémech v ústní dutině.

Zubní pasty proti zápachu z úst

Speciální zubní pasty, které mají zvýšený obsah fluoru zajišťují odstraňování podstatně většího množství plaku. Tyto pasty fungují na principu, kdy eliminují bakterie, které produkují tzv. těkavé složky síry – ty způsobují nepříjemný zápach.

Škrabky na jazyk

Většina lidí při ústní hygieně věnuje pozornost pouze zubům, ale jazyk se zcela zapomíná. Čištění jazyka by však mělo být pravidelnou součástí každé dentální hygieny, a to hlavně z důvodu, že právě na povrchu jazyka se nám usazují bakterie způsobující nepříjemný povlak. Ten vzniká hlavně v noci, a proto si ráno na jazyku můžete všimnout bílé vrstvy.

Dentální nitě

Odstraňují povlak z obtížně dostupných míst mezi zuby, kde mohou být usazeny bakterie způsobující nepříjemný zápach z úst. Doporučuje se čistit si zuby dvakrát denně (ideálně zubní pastou proti zápachu z úst) a zubní hygienu doplnit o dentální nit.

Další tipy, které pomáhají proti zápachu z úst:

  • Vyhýbejte se potravinám, které mají výrazný pach, jako je např. česnek, cibule, káva, alkohol
  • Pro dostatečnou hydrataci pijte hodně vody – ta může pomoci ke „spláchnutí“ bakterií v ústech
  • Přestaňte kouřit – cigarety také způsobují zápach z úst a zabarvují zuby

Halitóza – chronický zápach z úst

Přirozený zápach z úst si můžete přivodit například. konzumací potravin s výrazným pachem, jako je česnek, cibule nebo pálivé jídlo. Pokud se však zápachu nemůžete zbavit ani po důkladném vyčištění zubů, může se jednat o zdravotní problém, zvaný jako halitóza. Většina jejích příčin se nachází v dutině ústní, proto se s tímto problémem nejprve obraťte na svého zubního lékaře a ten může objevit příčinu na zubech či dásních. Halitóza však může být způsobena také některými systémovými chorobami, jako je cukrovka, onemocnění ledvin nebo jater.

Uživatelé si oblíbili značky Curaprox, White Glo a Meridol®. Nejlépe hodnoceným produktem je BlanX Black mouthwash 500 ml.

Zápach z úst - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Zápach z úst ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Zápach z úst lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: White Pearl NanoCare Zubní pasta Nanosilver 100 ml
5 / 13x
Spokojenost s produktem jako takovým.
Recenze produktu: Altermed Salvena forte 20 ml
5 / 1x
Dobrá chuť, osvěží dech.
Recenze produktu: White Glo Zubní pasta Smokers pro kuřáky + Kartáček a mezizubní kartáček ZDARMA 150 g
5 / 5x
0
Recenze produktu: Oroxid forte roztok pro ústní hygienu 250 ml
5 / 2x
Jsem velice spokojená ,kupuji jen tady tu značku .Doporučila mi ji známa
Recenze produktu: Himalaya Osvěžující mentolová zubní pasta 75 ml
5 / 6x
pasta je osviežujúca,príjemná
Recenze produktu: Curaprox Sada škrabek na jazyk CTC 203 Duo pack 2 ks
5 / 6x
Zaujímavá pomôcka pri čistení zubov - aj na jazyku sa nachádza veľa baktérií. Vďaka tejto kefke cítim, že aj jazyk mám čistý :)
Recenze produktu: SOFTdent Ústní deodorant Fresh mint 20 ml
4.9 / 11x
celková spokojenost
Recenze produktu: Colgate Ústní voda Plax Multi Protection Cool Mint 500 ml
4.8 / 5x
kvalitní produkt
Recenze produktu: Bione Cosmetics Dentamint ústní sprej - velký med + propolis 115 ml
4.7 / 3x
Perfektný
Recenze produktu: Meridol® Ochrana dásní ústní voda 400 ml
4.5 / 8x
Výborné

Produkty z kategorie Zápach z úst jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Zápach z úst jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Zápach z úst najdete mezi prvními.