Léky na alergii (antihistaminika) - Rýma (1 produktů)

Alergie je přecitlivělá reakce našeho imunitního systému na látku, která se v jeho okolí běžně vyskytuje. Nejčastějším alergenem je pyl , následován zvířecí srstí (chlupy). Častými alergeny jsou také různé potraviny, příčinou problémů bývá alergie na oříšky, mléko, nebo alergie na lepek . Pozornost je třeba věnovat i alergii na léky nebo na hmyzí bodnutí.

Zobrazit více

Alergie je přecitlivělá reakce našeho imunitního systému na látku, která se v jeho okolí běžně vyskytuje. Nejčastějším alergenem je pyl , následován zvířecí srstí (chlupy). Častými alergeny jsou také různé potraviny, příčinou problémů bývá alergie na oříšky, mléko, nebo alergie na lepek . Pozornost je třeba věnovat i alergii na léky nebo na hmyzí bodnutí.

Jak se projevuje alergie?

Naše tělo běžně absorbuje z okolí různé látky skrz trávicí trakt, nos nebo kůži a náš imunitní systém kontroluje, o jakou látku se jedná. V případě, že vyhodnotí látku jako patogen, spustí reakci. Někdy ale mezi nezávadnými a škodlivými látkami rozlišuje špatně. Imunitní systém pak na běžnou látku reaguje obranným mechanismem, který se projevuje jako příznak nemoci:

  • rýma a zduření nosní sliznice
  • slzení a pálení očí
  • kýchání
  • alergická vyrážka (lidově tzv.kopřivka)
  • dušnost

Většinou se tak nestane při prvním, ale při opakovaném setkání s alergenem. V případě velké alergické reakce dojde k tzv. alergickému šoku, při kterém může nastat i zástava dechu a srdce.

Léčba alergie

Nejlepším řešením alergie je vyhýbat se jejímu spouštěči. To jde snadno například u potravinové alergie, těžko ale u alergie na pyl. Pak přichází na řadu léky na alergii, tzv. antihistaminika. Aplikovat je můžete lokálně (gel, oční kapky, nosní sprej) i  celkově ve formě tablet na polykání, záleží na typu alergie.

Alergická (senná) rýma

Nejlepší je použít nosní sprej určený k léčbě alergické rýmy (např. Livostin nebo Allergodil). Otok nosní sliznice zmírní i mořská voda (Stérimar Mn Alergie). Běžné kapky a spreje do nosu také pomohou zklidnit podrážděné sliznici, nesmí se však užívat dlouhodobě, proto na alergické rýmy nejsou vhodné 

Slzení a pálení očí

Nejvhodnější je užít speciální oční kapky jako Livostin nebo Allergodil 

Kopřivka

Zde je možná lokální aplikace zklidňujícího gelu Fenistil nebo Psilo-balsam. Gel pomůže například při alergické reakci na poštípání hmyzem nebo ke zklidnění sluncem podrážděné pokožky. Pokud máte podezření, že vám kopřivka naskočila po nějaké potravině (častá je reakce pokožky po požití jahod nebo exotického ovoce), použijte volně prodejná antihistaminika ve formě tablet, hojně využívány jsou Xyzal, Zodac nebo Claritine. Pro děti, jejichž citlivý organismus reaguje na podráždění velmi snadno, se vyplatí mít po ruce spíše kapky Fenistil,  které mohou užívat i kojenci od 1 měsíce věku, nebo kapky  Zyrtec, vhodné od 2 let věku. Před podáním léku kojencům se ale raději vždy poraďte se svým dětským lékařem.    

Alergie v těhotenství

Vzhledem k tomu, že imunitní systém v období těhotenství prochází velkými změnami, může se stát, že přecitlivěle reaguje na látky, které dosud žádné potíže nečinily. U těhotných žen se tak velmi často vyskytují vyrážky a ekzémy nebo alergická rýma. I v těhotenství platí, že nejlepší je vyhnout se alergenu. S opatrností nebo na doporučení lékaře lze většinou použít lokálně podávaná antihistaminika (masti, kapky), úplně bez obav spreje do nosu s mořskou vodou nebo Libenar . Pokud jsou vaše alergie závažnější, případně vás trápila již před těhotenstvím, je na místě se poradit s lékařem. 

Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Fenistil. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Fenistil gel 1mg/g při svědění pokožky 30 g. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Léky na alergii (antihistaminika) - Rýma - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na alergii (antihistaminika) - Rýma ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na alergii (antihistaminika) - Rýma lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Loratadin-Ratiopharm 10 mg 30 tablet
5 / 2x
Rychlí nástup
Recenze produktu: Allergodil 0.5mg/ml oční kapky 6 ml
5 / 3x
Vyzkoušel jsem velké množství očních kapek a tyto mi naprosto vyhovují.
Recenze produktu: Dasmini 5 mg potahované tablety 30 tablet
5 / 2x
Na sennou rýmu to nej.
Recenze produktu: Vitabalans Cetixin 10 mg 30 tablet
5 / 4x
Vynikající na pylové alergie. Plně nahradí Zyrtec, Zodiac a jim podobné. Dlouhodobé užívání je možné. Nedráždí žaludek. Užívá se 1 tbl/ den. Balení 30 tablet- výborná cena.
Recenze produktu: Livostin 0.5 mg/ml oční kapky 4 ml
5 / 2x
nejlepší kapky na alergie
Recenze produktu: Claritine 10 mg 60 tablet
5 / 9x
Pomáhá synovi s alergii na roztoče.
Recenze produktu: Nasenspray AL nosní sprej 10 ml
5 / 1x
výborná cena
Recenze produktu: Zodac 10 mg 100 tablet
4.8 / 12x
Spolehlivě funguje na alergické reakce
Recenze produktu: Psilo-balsam 10 mg/g gel, 20 g
4.7 / 21x
účinný
Recenze produktu: Zyrtec 10 mg 20 tablet
4.6 / 13x
Mne vubec nepomohol,nezdalo sa mi ,ze by mi to zmirnilo treba ucpany nos alebo oci....ja uz osobne nekupim...to samozrejme neznamena, ze inym nepomoze, za mna ale uz ne

Podívejte se na produkty z kategorie Alergie seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Alergie. V kategorii Alergie najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.