
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
záleží na tom o jakou mast se jednalo - pokud to byla oční mast typu Maxitrol, Tobradex nebo Tobrex, pak je jejich aplikace určena do spojivkového vaku a tím pádem se většinou část masti do oka rovněž dostane a nezpůsobuje potíže. Ale někdy se mohou objevit i nepříjemné, vámi popisované příznaky i u očních mastí. Ve většině případů by měl otok po vysazení masti do několika dní odeznít, zvlášť pokud nedošlo k mechanickému poškození nebo infekci. Vhodné bude oko jemně vypláchnout (například přípravkem OcuFlash).
Pokud by se ale otok nezlepšoval, začalo Vás oko silně bolet, nebo by se zhoršilo vidění, bylo by na místě navštívit očního lékaře. Pro přesnější radu, dejte vědět, jaká konkrétní mast byla použita.)
S pozdravem
Pavel Horký
Podobné dotazy
Krv v uchu
AlergieEkzémInfekceNemoci a příznakyOči a ušiZdraví a prevenceProsím vás čistila som si uši vatovou tyčinkou a a mala som na nej krv niekoľko krát po sebe...žiadne bolesti nemám ani sa som nijak neporanila ani nezašla moc hlboko stou týčinkou ...co to nože byť
zobrazit odpověďAntibiotické oční kapky nebo mast bez kortikoidů
AntibiotikaInfekceNemoci a příznakyOči a ušiZdraví a prevenceDobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existují antibiotické oční kapky bez kortikoidů. Byl mi předepsán Maxitrol na začínající zánět víčka, kapky i mast. Jak dlouho je nutné přípravek užívat? Je možné cca po 3 dnech, když už příznaky nejsou, léčbu ukončit?
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Antidepresiva
Duševní zdravíDobrý den 6let beru mirtazapin 75mg.Celou dobu bez potíží.Na panicko úzkostnou poruchu.Před měsícem snižena hladina draslíku takže velká únava bušení stdce úzkosti.Po navýšeni drasliku obtíže pretrvávaji tak nasazen pregabalin 75 mg.Po měsici sice velké zlepšeni ale nežádouci učinky jako velká spavost a motáni hlavy .Po dohodě s psychyatrem vysazeni pregabalinu a nasazeni na ráno neurontin 100mg a na noc k mirtazapinu 75 mg ještě trittico prolong 150 mg .Oba léky jsou zase dost tlumici takže se bojím je vzít.Ještě beru lék bisoprolol. 5 mg na aritmii ráno.Takže taky uspávaci.Docela se bojím abych po téhle kombinaci tlumících léku mohla vůbec fungovat.Je ta kombinace leku v poradku?Ještě mi pani doktorka řikala že bych to trittico mohla brát ráno ,ale mě se to nezdá kdyz je to hypnotikum Prosim o radu dekuji .
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.


