Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10ks

-25 %

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10ks

K nákupu od nás dostanete dárek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti hlavy, kloubů a svalů, uvolňuje ucpaný nos, tlumí bolesti v krku a doplňuje vitamin C. Přípravek je určen pro dospělé s tělesnou hmotností nad 65 kg.

Skladem > 5 ks Můžete mít zítra možnosti doručení
149 Kč 199 Kč
Cena za 1 ks: 14.90 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 5 ks tohoto produktu.
Nákupem získáte 1.49 kreditu
5.0
5
4
3
2
1
5.0
5
4
3
2
1

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10ks

Multiimun

Akce!

Při nákupu jakéhokoliv produktu značky Coldrex, Niquitin, Multiimun či Physiomer získáte tablety Multiimun tablety 30 pomeranč jako DÁREK*

*Platí do vyprodání zásob. Neplatí pro osobní odběr v lékárnách. Dárek se vztahuje k počtu objednávek, nikoliv k počtu kusů v dané objednávce (př. 1 objednávka = 1 dárek).

chřipka a nachlazení

Maximální dávka v jediném sáčku Coldrex. Horký nápoj přináší rychlou, účinnou a příjemnou úlevu od příznaků chřipky a nachlazení.

bolest v krku, bolest svalů a kloubů

Odstraňuje

bolest svalů a kloubů, bolest v krku

horečka, bolest hlavy

Pomáhá

snížit horečku a tlumí bolest hlavy

bolest v krku, zánět vedlejších nosních dutin

Zklidňuje

bolavý krk a vedlejší nosní dutiny

ucpaný nos a rýma

Přináší úlevu

od ucpaného nosu a rýmy

Věděli jste, že...

… dospělý člověk onemocní chřipkou a nachlazením průměrně 2 až 5× ročně
68 % lidí zaznamenalo nachlazení v průběhu posledních 12 měsíců

coldrex maxgrip lesní ovoce
COLDREX | Silnější než chřipka a nachlazení

Kdy použít

  • Horečka
  • Bolest hlavy
  • Bolest v krku
  • Ucpaný nos
  • Bolest svalů a kloubů
  • Zánět vedlejších nosních dutin


Kombinace tří léčivých látek v přípravcích Coldrex vám rychle a účinně uleví od příznaků chřipky a nachlazení.
Coldrex silnější než chřipka a nachlazení.

příznaky chřipky
coldrex maxgrip léčiva

Léčiva

  • Paracetamol 1000 mg, léčivo proti bolesti a horečce, které odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku
  • Fenylefrinium­chlorid 10 mg, dekongestant (léčivo odstraňující ucpání nosu) ze skupiny sympatomimetik, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím pomáhá ulehčit dýchání
  • Kyselina askorbová (Vitamín C) 70 mg, obvyklá složka léků proti chřipce a nachlazení, která je v přípravku kvůli tomu, aby pomohla nahradit vitamín C, jehož množství může být v počátečním stadiu chřipky a nachlazení nedostatečné

Více o chřipce

Chřipka je vysoce infekční virové onemocnění vyvolané viry chřipky A, B a C. Postihuje převážně dýchací cesty.

Onemocnění začíná náhle, je doprovázeno horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, bolestmi svalů a kloubů, dýchacími obtížemi (nejčastěji suchý dráždivý kašel bez vykašlávání). Méně obvyklé jsou bolesti v krku, rýma a kašel s vykašláváním hlenu. Budete cítit celkovou únavu a vyčerpání.

Nekomplikovaná forma chřipky pomine sama zhruba do jednoho až dvou týdnů.

U starších, oslabených nebo chronicky nemocných osob, které jsou onemocněním nejvíce ohroženy, může vyvolat zánět plic, postižení srdečního svalu nebo nervové tkáně a u dětí zánět středního ucha.

Pro koho je určený

Dospělí a mladiství od 18 let (s hmotností nad 65 kg).

Jak se užívá

Dospělí (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg: 1 sáček 1 až 4krát denně s odstupem 4–6 hodin. Jednotlivé dávky užívejte nejdříve po 4 hodinách. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Obsah sáčku vysypte do sklenice a zalijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem a vypijte.

coldrex horký nápoj lesní ovoce

Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Lék k vnitřnímu užití. O správném použití léku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Zkuste také ostatní výrobky značky Coldrex, které uvidíte v kategoriích Volně prodejné léky a Dýchací soustava. Výrobek ohodnotilo 24 zákazníků a 100 % z nich ho doporučuje. Výrobek je v současnosti ve slevě 25 %.

EAN: 8594060895079
Značka: Coldrex
SUKL kód: 0172760
Velikost balení: 10 ks
Forma: Prášek na výrobu nápoje
Pro: Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Chřipka a nachlazení
Originální název: Coldrex MAXGrip Lesní ovoce por.plv.sol.10
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Doporučujeme Vám tyto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnocení produktu

Marie M. 25. 6. 2020 16:55
Coldrex mi vždy pomůže jak proti bolesti hlavy, tak proti rýmě. Vždy se hned cítím lépe.
Krista H. 28. 5. 2020 16:13
super
Václav H. 19. 5. 2020 15:15
Dobré.
Jan P. 6. 5. 2020 14:47
Spolehlivě mi pomáhá při chřipce a nachlazení.
Pavel V. 26. 4. 2020 14:43
Skvělý výrobek. Snadné použití.
Jakub K. 31. 3. 2020 15:04
Na chřipku nejlpeší, opravdu zabírá a uleví... no a i chuťově není tak odporný jako jakékoliv jiné hotdrink
Zdeňka S. 5. 3. 2020 14:27
Velmi dobře rychle zabere a uleví
Anet Č. 3. 2. 2020 20:18
Super, vždy zabere!
Monika P. 3. 2. 2020 15:35
+
Jana D. 17. 1. 2020 20:17
na chřipku super
David S. 5. 12. 2019 17:40
super
Kristina F. 21. 11. 2019 18:53
Účinný, chutný
Ivana H. 17. 11. 2019 23:35
Vyzkoušený výrobek
Petr S. 9. 11. 2019 13:21
PŘI RYCHLÉ ÚLEVĚ SUPER VOLBA
Anna M. 5. 11. 2019 15:17
Při nemoci to nejlepší
Pavlína N. 3. 11. 2019 19:29
👍
Jana J. 22. 10. 2019 20:13
pomáhá
Lenka C. 22. 10. 2019 15:28
Dobrá cena.
Petra V. 16. 10. 2019 15:09
Jako jediny z techto napoju mi pomaha a ocenuji prichut lesniho ovoce, protoze nesnasim med.
Petra Š. 14. 10. 2019 06:45
Perfektní účinek.
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

sp. zn. sukls261872/2018

                                                                   PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO UŽIVATELE

                         COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE 1000 mg/10 mg/70 mg prášek pro perorální roztok v sáčku

                                                            paracetamolum, phenylephrini hydrochloridum, acidum ascorbicum

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  •  Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci :

  •  Co je COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE a k čemu se používá
  •  Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE užívat
  •  Jak se COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE užívá
  •  Možné nežádoucí účinky
  •  Jak přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE uchovávat
  •  Obsah balení a další informace


1. CO JE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje tři léčivé látky: paracetamol, fenylefrin a kyselinu askorbovou (vitamin C).

Paracetamol působí proti bolesti a horečce. V přípravku je paracetamol obsažen v maximální dávce. Fenylefrin patří mezi dekongestanty (látky snižující zduření nosní sliznice). Odstraňuje otok a překrvení sliznic, čímž uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Kyselina askorbová
nahrazuje ztráty vitaminu C v organismu v počátečním stadiu chřipky a nachlazení.

COLDREX je určen pro dospělé od 18 let (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení a jiných horečnatých onemocnění doprovázených ucpaným nosem nebo ucpanými vedlejšími nosními dutinami. COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE odstraňuje bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a snižuje horečku.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.


2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UŽÍVAT

Pamatujte si:

  •  COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje paracetamol. Neužívejte tento lék s jakýmkoli dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  •  Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy se závislostí na alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním.
  •  COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje i dekongestant (látka odstraňující zduření a překrvení sliznic). Neužívejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo otoku nosní sliznice (ucpaného nosu).
  •  Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších, než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
  •  COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE není určený k dlouhodobé léčbě.

Neužívejte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE jestliže

  •  jste alergický(á) na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, vitamin C nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),
  •  trpíte závažným onemocněním jater nebo máte žloutenku,
  •  máte závažné problémy s vysokým krevním tlakem,
  •  máte závažnou hemolytickou anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek),
  •  trpíte zvýšeným nitroočním tlakem (zelený zákal s úzkým úhlem),
  •  užíváte nebo jste během posledních dvou týdnů užíval(a) inhibitory monoaminooxidázy (léky proti depresi).

Vzhledem k obsahu léčivých látek se přípravek nesmí podávat dětem a dospívajícím. do 18 let.

Upozornění a opatření
Před užitím přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, jestliže

  •  máte onemocnění jater nebo ledvin,
  •  vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce,
  • cévní onemocnění jako je Raynaudův fenomén nebo onemocnění postihující cévy mozku,
  •  zvýšenou činnost štítné žlázy,
  •  zvětšenou prostatu,
  •  průduškové astma,
  •  cukrovku,
  •  feochromocytom (nádor dřeně nadledvin),
  •  deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy,
  •  hemolytickou anemii,
  •  užíváte tzv. tricyklická antidepresiva (léky proti depresi) nebo beta-blokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti).

Další léčivé přípravky a přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE:

Účinky přípravku COLDREX MAXGRIP a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Než začnete užívat COLDREX MAXGRIP, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

  •  Pokud užíváte metoklopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu.
  •  Pokud užíváte léky ke snížení srážlivosti krve (např. warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.
  •  Jestliže užíváte některé léky proti depresi, protože fenylefrin může při kombinaci s těmito léky způsobit zvýšení krevního tlaku.
  •  Pokud současně užíváte beta-blokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti), protože může dojít ke zvýšení krevního tlaku.
  •  Jestliže užíváte probenecid (k léčbě dny), lamotrigin (k léčbě epilepsie), fenobarbital (k léčbě epilepsie), isoniazid (k léčbě tuberkulózy), zidovudin (k léčbě infekce HIV), rifampicin nebo chloramfenikol (k léčbě bakteriálních infekcí).

Pokud užíváte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE, neužívejte současně jiné přípravky proti chřipce a nachlazení nebo dekongestanty, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol.

Užívání přípravku s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po konzultaci s lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater, např. některé léky proti epilepsii.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE s jídlem a pitím
Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy se závislostí na alkoholu, poraďte se před zahájením léčby s lékařem.

Těhotenství a kojení
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Přípravek není vhodné užívat během těhotenství. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
COLDREX MAXGRIP může u některých pacientů vyvolat závrať. Pokud pociťujete závrať, neřiďte ani neobsluhujte stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE

Tento přípravek obsahuje přibližně 5,1 mmol (118 mg) sodíku (hlavní složka kuchyňské soli) v jednom sáčku. To odpovídá 5,9 % doporučeného maximálního denního příjmu sodíku potravou pro dospělého.

Přípravek obsahuje 5 g sacharózy v jednom sáčku. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento přípravek užívat. Množství sacharózy obsažené v jednom sáčku nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou.

Tento léčivý přípravek obsahuje 80 mg aspartamu v jednom sáčku. Aspartam je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro pacienty s fenylketonurií, což je vzácné genetické onemocnění, při kterém se v těle hromadí fenylalanin, protože ho tělo nedokáže správně odstranit.

Přípravek obsahuje oranžovou žluť (E 110) a azorubin (E 122), které mohou způsobit alergické reakce.


3. JAK SE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UŽÍVÁ

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svéhon lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, a vypijte.

Přípravek se může užívat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu.

Dospělí (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg: užívejte 1 sáček po 4-6 hodinách, podle potřeby. Jednotlivé dávky užívejte nejdříve po 4 hodinách. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček. Neužívejte více než 4 sáčky během 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků onemocnění nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů.

Jestliže jste užil(a) více přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE, než jste měl(a):
V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Ukažte jim použité balení a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit závažné poškození až selhání jater. V případě předávkování je nezbytná
okamžitá lékařská pomoc, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE:
Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku po 4 hodinách.


4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, jsou uvedeny ve skupinách podle četnosti:

Vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 1 000 pacientů):

  •  alergické reakce jako jsou svědění, kožní vyrážky, pocení, kopřivka, ztížené dýchání v důsledku zúžení průdušek (bronchospasmus), celková alergická reakce s rychlým rozvojem a postižením více orgánů, otok podkoží postihující různé částí těla nejčastěji obličej a hrdlo
  •  změny krevního obrazu (poruchy krevních destiček a kmenových buněk)
  •  bolest břicha, krvácení z trávicího ústrojí, nevolnost, pocit na zvracení a zvracení, průjem
  •  závrať, zvýšená teplota, deprese, zmatenost, halucinace, třes, bolest hlavy, otoky, útlum
  •  porucha funkce jater, selhání jater, rozpad jater, žloutenka
  •  poruchy vidění

Velmi vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 000 pacientů):

  •  závažné kožní reakce

Není známo (četnost nelze z dostupných údajů určit):

  •  nervozita, bolest hlavy, nespavost a palpitace (bušení srdce), zrychlená činnost srdeční, zvýšený krevní tlak
  •  obtížné nebo bolestivé močení
  •  rozšíření zornic, zelený zákal (glaukom)

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalovém informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

 

5. JAK COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce za „Použitelné do:“ a na sáčku za „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 30 °C.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.


6. Obsah balení a další informace

Co COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje

Léčivými látkami jsou:
Paracetamolum 1000 mg
Phenylephrini hydrochloridum 10 mg
Acidum ascorbicum (vitamin C) 70 mg
v jednom jednodávkovém sáčku.

Pomocnými látkami jsou:
sacharosa, natrium-citrát, kyselina vinná, aspartam (E 951), ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), barva E 122/110/142 [obsahuje oranžovou žluť (E 110), azorubin (E 122), zeleň S (E 142)]

Jak COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE vypadá a co obsahuje toto balení
COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE je prášek pro perorální roztok v sáčku růžové až broskvové barvy s charakteristickým ovocně mentolovým aroma.

Dodává se v jednodávkových zatavených vrstvených sáčcích (papír/PE/Al/EMAA). Sáčky jsou baleny po 1 kusu, 3, 5, 6, 10 nebo 12 kusech v krabičce.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Držitel rozhodnutí o registraci
OMEGA PHARMA a.s.
Vídeňská 188/119d
Dolní Heršpice
619 00 Brno
Česká republika
e-mail: safety@omega-pharma.cz

Výrobce
SmithKline Beecham, S.A.
Carretera de Ajalvir, km.2.500
Alcala de Henares
28806 Madrid
Španělsko

Wrafton Laboratories Limited, obchodující jako Perrigo
Exeter Road, Wrafton, Braunton
Devon EX33 2DL
Velká Británie

Tato příbalová informace byla naposledy schválena:
3. 9. 2018

EAN: 8594060895079
Značka: Coldrex
SUKL kód: 0172760
Velikost balení: 10 ks
Forma: Prášek na výrobu nápoje
Pro: Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Chřipka a nachlazení
Originální název: Coldrex MAXGrip Lesní ovoce por.plv.sol.10
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení