Dezinfekce (49 produktů)

Dezinfekce je odstraňování mikroorganismů, které mohou způsobit infekci. Předměty lze dezinfikovat využitím vysokých teplot (nad 90°C), UV záření, nebo pomocí chemických látek, které tyto mikroorganismy ničí. Přeneseně tak označujeme i dezinfekční prostředky s protimikrobními látkami, určené pro čištění povrchů i kůže.

Zobrazit více

Dezinfekce je odstraňování mikroorganismů, které mohou způsobit infekci. Předměty lze dezinfikovat využitím vysokých teplot (nad 90°C), UV záření, nebo pomocí chemických látek, které tyto mikroorganismy ničí. Přeneseně tak označujeme i dezinfekční prostředky s protimikrobními látkami, určené pro čištění povrchů i kůže.

Proč používat dezinfekční prostředky?

Víte, jak často se během dne dotýkáte svého nosu nebo očí? Pravděpodobně ne, nelze registrovat každé drobné poškrábání nebo odkašlání. Přitom právě z našich rukou se do těla dostává spousta bakterií a virů. Ruce navíc tyto mikroorganismy přenášejí na předměty, kterých se často dotýkáme, jako jsou kliky, zábradlí, klávesnice a další. 

Pokud dbáte na důsledné dezinfikování povrchů a vašich rukou, chráníte se tím před šířením infekčních virů a bakterií ve vaší domácnosti nebo na pracovišti. Dodržováním hygienických opatření lze zamezit náhlému šíření virů (např. chřipková epidemie ve škole), nebo se lépe bránit proti vysoce infekčním nemocem (např. COVID-19). Dezinfekční přípravky vám přijdou vhod i při drobném poranění kůže, kdy jejich použitím předcházíte vzniku infekce..

Dezinfekce na ruce, antibakteriální gely a spreje

Dezinfekce na ruce je nesmírně důležitá proti přenášení bakterií a virů ve veřejných prostorech i vaší domácnosti. Ideálně bychom si měli mýt ruce antibakteriálním mýdlem, především ihned po příchodu domů. Na veřejnosti, na pracovišti nebo při cestování pak můžeme využít antibakteriální gely a spreje, když nemáme přístup k tekoucí vodě.

Dezinfekce domácnosti a nemocniční dezinfekce

Dezinfekční čisticí prostředky a nemocniční dezinfekce vám zaručí, že vaše domácnost bude čistá a bezpečná. Snadno tak dezinfikujete podlahy, koupelnu i okna.

Dezinfekce kůže

Přípravky pro dezinfekci kůže ničí choroboplodné zárodky, které ulpívají na naší pokožce nebo sliznici. Nejčastěji slouží k ošetření povrchových ran, ale používají se i k dezinfekci neporušené kůže, např. vpich injekční jehly. Dezinfekce na kůži by neměla chybět v žádné lékárničce. 

Dezinfekce na prádlo 

Dezinfekce na prádlo ničí infekční viry, bakterie a plísně, které navíc mohou způsobovat nepříjemný zápach, či podráždění pokožky. Kromě ochrany před nemocí můžete také dezinfikovat silně znečištěné prádlo, jako jsou látkové dětské pleny. Přidává se do běžného pracího cyklu místo aviváže.

Oblíbené značky dezinfekce 

  • Dezinfekce Dettol – Antibakteriální gely od značky Dettol ničí až 99,9 % virů a bakterií. Díky praktickému balení ho navíc můžete mít vždy při ruce. 
  • Dezinfekce Sanytol – Je libo dezinfekci na prádlo nebo obuv? Sanytol se postará o celou domácnost.
  • Savo – Osvědčená kvalita spolehlivě likviduje viry, bakterie, řasy i mikroskopické houby. Savo je zkrátka spolehlivý parťák nejen na domácí úklid. 

Dezinfekce a COVID-19

Člověk nakažený koronavirem způsobujícím COVID-19 je vysoce infekční pro své okolí. Při mluvení, kýchání a kašli šíří drobné kapénky, které zůstávají na okolních předmětech nebo je dále přenáší na rukou na povrchy. Na zdravého člověka tak nemusí nutně být zakašláno, aby se infekce přenesla – stačí se dotknout kliky, madel ve veřejné dopravě, podat si ruce, a poté se dotknout vlastních očí, uší nebo úst. Virus se dostane do těla a nemoc se za pár dní může rozvinout.

Jak dezinfikovat domácnost?

  • Hygiena rukou: Naprostým základem prevence COVID-19 je mytí rukou mýdlem ihned po příchodu domů, případně použitím antibakteriálních gelů a sprejů.
  • Kliky, věci ve vstupu do domu: Zkuste si všimnout, na co všechno po příchodu domů saháte. Po cestě k nejbližšímu umyvadlu se pravděpodobně dotknete několika klik, zábradlí či jiných předmětů, které si zaslouží větší pozornost při úklidu a tedy použití dezinfekce.
  • Mobil, klíče, sluchátka: Nezapomeňte na elektroniku a drobné předměty, které velmi často používáte na veřejnosti a mohou na nich zůstávat viry z vašich rukou. Lze je dezinfikovat pomocí antibakteriálních ubrousků, dejte ovšem pozor na elektroniku, aby se čištěním nepoškodila.
  • Podlahy a velké plochy: Za účelem prevence můžete úklid provádět pomocí běžných čistících prostředků, které stejně jako mýdlo dokáží zlikvidovat většinu viru z povrchů. Pokud je však u vás někdo nemocný, přidejte dezinfekční přípravek na úklid do vody, se kterou budete vytírat.
  • Ložní prádlo, ručníky, utěrky: Jestliže u vás doma někdo onemocněl, jeho prádlo a ručníky by měly také přijít do „karantény“. Perte je pomocí dezinfekce na prádlo, nebo na nejvyšší možnou teplotu.

Dezinfekce respirátorů a roušek

Na začátku pandemie byla o respirátory a roušky opravdová nouze, proto se experimentovalo s jejich sterilizací a znovupoužitím. Např. šlo o použití dezinfekce ve spreji, UV lampy nebo vysoké teploty. Všechny metody dezinfekce respirátorů a roušek však výrazně snižují účinnost jejich filtrů. Nyní už nejsou tak vzácné, proto by se měly dále nosit pouze jednorázově. Látkové roušky jsou však cílené na opakované použití, ačkoliv nabízí mnohem nižší ochranu, a můžete je dezinfikovat spolu s ostatním textilem.

Zákazníci si nejvíc oblíbili značky Carbon Theory a Haan. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Antibakteriální gely, mýdla a spreje, Dezinfekce na ruce a Nemocniční hygiena. Nejlépe hodnoceným produktem je Haan Antibakteriální sprej na ruce ‒ Healing Chrysants 30 ml.

Banner

Protex 90 g

Můžete mít dnes
22 Kč
19 Kč
Dezinfekce - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Dezinfekce ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Dezinfekce lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: DebriEcaSan Alfa roztok s rozprašovačem 500 ml
5 / 4x
Výborný prostředek.
Recenze produktu: Haan Antibakteriální sprej na ruce ‒ Tranquil Camomile 30 ml
5 / 7x
HAAN
Recenze produktu: Incidin M spray Extra aplikační 350 ml
5 / 3x
Dezinfikuje :-)
Recenze produktu: Palmolive Tekuté mýdlo pro děti s pumpičkou Akvárium Náhradní náplň 500 ml
5 / 2x
Moc se mi líbí a hezké voní.
Recenze produktu: Rulcotherapy AG koloidní - koloidní stříbro - spray 100 ml
5 / 8x
Jsem velice spokojená doporučuji
Recenze produktu: Sanytol Dezinfekční mýdlo vyživující - Mandlové mléko & Mateří kašička 250 ml
5 / 2x
Spokojná, jemné a hlavne dezinfikuje.
Recenze produktu: Phyteneo Neocide gel 0.1% Octenidine 50 ml
5 / 7x
Ucinny pripravek pro ustni hygienu predevsim u deti. Gel ma nasladlou chut, takze detem chutna. Hodi se predevsim v dobe rustu zoubku, kdy ulevuje a cisti prorezavajici se okoli dasni a setrne desinfikuje napr. pri tvorbe aftu a oparu.
Recenze produktu: Dettol Náplň do bezdot. dávkovače Sladká Vanilka 250 ml
5 / 4x
Super
Recenze produktu: Romed Alcohol Preps Dezinfekční tampony - čtverečky 100 ks
5 / 8x
Tyto ubrousky používám pravidelně, a tady jsou nejlépe cenově dostupné????
Recenze produktu: Bochemie Septoderm gel s dávkovačem 500 ml
5 / 1x
Veliká spokojenost,-používáme doma denně..
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Dezinfekce seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Dezinfekce seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Dezinfekce jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.