Guarana (7 produktů)

Guarana (Paullinia cupana) je rostlina původem ze severní Brazílie a dalších oblastí Amazonky. Amazonské kmeny ji pro její terapeutické vlastnosti využívali celá staletí. Obsahuje působivou škálu stimulantů, jako je kofein, theofylin a teobromin. …

 Zobrazit více

Guarana (Paullinia cupana) je rostlina původem ze severní Brazílie a dalších oblastí Amazonky. Amazonské kmeny ji pro její terapeutické vlastnosti využívali celá staletí. Obsahuje působivou škálu stimulantů, jako je kofein, theofylin a teobromin. Guarana se také může pochlubit antioxidanty, jako jsou třísloviny, saponiny a katechiny. Účinně bojuje proti únavě, zvyšuje duševní bdělost a podporuje hubnutí. Díky tomu se často přidává zejména do energetických nápojů. V doplňcích stravy bývá využívána hlavně v kombinaci s ginkgo bilobou, která také působí povzbudivě a snižuje únavu.

Účinky guarany

Proti únavě  - semena guarany obsahují 4-6 krát více kofeinu než kávová zrna. Díky tomu a obsahu kofeinu podobných látek pomáhá zvýšit soustředěnost a snížit psychickou únavu. Také zlepšuje schopnost učit se a paměť.

Antioxidančný účinek - antioxidanty neutralizují tzv. volné radikály, které mohou interagovat s buňkami a způsobit jejich poškození a následné stárnutí a různé nemoci. Guarana má podobný antioxidační profil jako zelený čaj. Guarana proto snižuje riziko vzniku srdečních chorob, nádorů a zpomaluje stárnutí pokožky.

Podporuje hubnutí - kofein zvyšuje metabolismus, což znamená, že tělo dokáže spálit více kalorií. Také dokáže zpomalit produkci tukových buněk.

Dávkování a nežádoucí účinky

Guarana je při běžných dávkách dobře snášena. Opatrní při jejím užívání třeba být při zvýšeném krevním tlaku, kvůli vysokému obsahu kofeinu. Denní dávka by se měla pohybovat kolem 70-75 mg.

Uživatelé si nejvíc oblíbili značky Salvia Paradise, Allnature a Maxxwin. Nejlépe hodnoceným produktem je Flow Gaming 90 tobolek.

Guarana - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Guarana ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Guarana lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: Walmark Guarana 800 mg 90 tablet
5 / 2x
Výhodné balení
Recenze produktu: Maxxwin L-carnitine guarana taurine 90 kapslí
5 / 4x
Požadované účinky.

Produkty z kategorie Guarana jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Guarana seřazené od těch nejlevnějších. Guarana jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.