HemaGel Hydrofilní gel na rány 5 g

Chytřejší než náplast – s unikátním patentem. Hojí drobná i rozsáhlá a …

Zobrazit více

Chytřejší než náplast – s unikátním patentem. Hojí drobná i rozsáhlá a hluboká poranění jako např. bércové vředy. Díky metodě vlhkého hojení zabraňuje vysoušení rány. Zásadně urychluje proces hojení. Snižuje bolestivost. Předchází vzniku jizev.

Velikost balení
Můžete mít zítra  více info
4ks skladem
V Pilulka Boxu již zítra od 13:00
Pilulka Expresem již zítra od 09:00
green_tree
Garantujeme doručení do Vánoc. Zjistěte více
150 Kč
Cena za 100 g: 3 001,80 Kč
  • Dárky doručíme ještě dnes

    Dárky doručíme ještě dnes

  • Nevhodný dárek vyměníme zdarma

    Nevhodný dárek vyměníme zdarma

  • Každodenní nadílka<br> v Adventním PilulKalendáři

    Každodenní nadílka<br> v Adventním PilulKalendáři

Nakupujte společně
HemaGel Hydrofilní gel na rány 5 g
Hodnocení produktu 4.8
plusFenistil perorální kapky 1mg/ml při svědění pokožky 20 ml
Hodnocení produktu 4.9
439 Kč
HemaGel Hydrofilní gel na rány 5 g
Hodnocení produktu 4.8
plusBetadine kožní roztok 30 ml
Hodnocení produktu 5
HemaGel Hydrofilní gel na rány 5 g
+ Betadine kožní roztok 30 ml
279 Kč
4.8
Zákazník doporučuje

96% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 55 zákazníků
Napsat hodnocení
5
49x
4
2x
3
2x
2
0x
1
2x
hemagel 30g

Odřeli jste se, popálili či vás trápí jiné drobné poranění například ze sportu? V takovém případě vám pomůže HemaGel.

HemaGel na popáleniny

Proč je HemaGel ten správný produkt na hojení ran?

– Urychluje hojení ran až o 50 % – Zabraňuje vstupu infekce do rány – Snižuje bolestivost rány po aplikaci – Pohodlně a jednoduše se aplikuje

– Vyžaduje malý počet převazů (až jedenkrát za 3 dny) – Zajistí bezbolestný převaz – Uspoří finanční náklady na ošetření

Pro koho je HemaGel vhodný?

Díky své struktuře neprostupuje do organismu, proto je vhodný pro:

– Všechny věkové kategorie – Děti od 0. měsíce věku* – Těhotné a kojící ženy* – Pacienty s další medikací

HemaGel pro všechny věkové kategorie


*U rizikových skupin, jako jsou děti a těhotné nebo kojící ženy, konzultujte použití HemaGelu s lékařem.

HemaGel na jizvy

Zanícená místa a jizvičky

Zanícená místa a jizvičky se neobjevují pouze po škrábancích či jiných poraněních. V obličeji je způsobuje především akné. Existuje ale pomoc v podobě průhledného hojivého gelu.

HemaGel na povrchové ranky a odřeniny

Povrchové ranky

Povrchové ranky, mezi něž patří škrábance a odřeniny, jsou na denním pořádku zvláště u dětí. Většinou se obejdou bez komplikací. Mohou se ale dlouho hojit a tvořit strupy, které někteří z nás nenechají bez strhnutí. HemaGel hojení zrychlí a zpříjemní.

hemagel hemeroidy

Když sezení bolí

Anální fisura trápí každého pátého člověka. I přes bolest a případné krvácení jdeme s tímto choulostivým problémem jen málokdy k lékaři, a to i přesto, že existuje jeho účinná léčba.

Metoda vlhkého hojení

Metoda vlhkého hojení není nic zcela nového. Již staří Sumerové, Egypťané, Řekové i Římané využívali jako základní složku hojivých balzámů med. Jeho aplikace do rány pomáhala (kromě jiných účinků) udržovat vlhké prostředí. O mnoho let později vystřídala zavedené postupy suchá sterilní gáza. Ta se vyznačovala dobrou sací schopností a ránu tím silně vysušovala. Dlouho byla jediným materiálem používaným k obvazům.

Mechanismus účinku

Hemagel účinek

Rána

Na spodu rány dochází vlivem biochemických procesů ke vzniku ROS (volných kyslíkových radikálů) a jejich nekontrolovatelnému množení.

HemaGel aplikace

Aplikace

Díky aplikaci HemaGelu na ránu zamezíte okamžitě přístupu infekce do rány. HemaGel aplikujte ve velmi tenké vrstvě 1–2 mm na ránu s mírným přesahem na zdravou pokožku.

HemaGel bariéra proti infekci

Ihned po aplikaci

HemaGel zajistí vychytávání ROS, bariéru proti infekci, optimalizaci pH, teplotu a vlhkost v ráně. Ránu nemaceruje.

Volné kyslíkové radikály – jsou velmi reaktivní částice s nepárovým elektronem, které díky své nestabilitě dokážou narušovat a ničit zdravé buňky, a tím zpomalit, nebo dokonce zastavit hojení rány. Hojení narušují volné kyslíkové radikály, které se tvoří všude tam, kde dojde k poranění. Při patologickém hojení je jejich produkce vyšší, což dále potencuje probíhající zánět a znesnadňuje hojení a novotvorbu nové tkáně. Tento bludný kruh lze přetnout jedině vychytáním volných radikálů, a tím urychlit celkovou dobu hojení rány, což jde ruku v ruce s finanční úsporou, ale samozřejmě i pohodlím pacienta.

Český patent

HemaGel za svou existenci vděčí profesoru Wichterlemu z Ústavu makromolekulární chemie, jenž s vývojem prostředku, nyní nazývaným HemaGel, začal již ve 20. letech 20. století. V roce 1997 byl projektu udělen český patent, jehož držitelem je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, který na základě smluvního vztahu poskytuje výrobní práva k prostředku.

Český patent

HemaGel nezůstal po získání českého patentu bez povšimnutí ani v zahraničí a v současnosti je velmi vítaným pomocníkem v terapii ran nejen např. v Belgii, Španělsku a Polsku, ale také v Kuvajtu, Saúdské Arábii či Bahrajnu.

Složení

HemaGel je hydrofilní gel složený z kopolymeru 2-hydroxyethylmetakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminy (HEMA-HAS), makrogolu a čištěné vody (aqua purificata). HemaGel® je vyvinutý Ústavem Makromolekulární chemie Akademie věd ČR.

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky HemaGel, které uvidíte v kategoriích Zdravotnické potřeby, Lékárničky a obvazy a Speciální ošetření ran. Produkt zrecenzovalo 55 zákazníků a 96 % by ho doporučilo. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Gelové krytí.