Ibalgin 200 potahované tablety 12x200mg

Ibalgin 200 potahované tablety 12x200mg

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Používá se při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání.

Tento produkt již bohužel není dostupný

Doporučujeme Vám tyto podobné produkty

Podívejte se také na zboží v podobných kategoriích

5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

Ibalgin 200 potahované tablety 12x200mg

Účinné látky

Ibuprofenum

Přípravek Ibalgin 200 obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.
Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artroze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a děti nad 12 let užívají obvykle 1–2 potahované tablety Ibalgin 200 3krát denně při horečnatých onemocněních, 1–2 potahované tablety při bolesti, nejvýše 6 tablet denně rozdělených do několika dávek. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Dětem ve věku 6–12 let se podává 1 potahovaná tableta 2–3krát denně. U dětí s tělesnou hmotností do 30 kg nepřekračujte dávku 400 mg denně. Doporučený odstup mezi jednotlivými dávkami je 6–8 hodin. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 200 mg. Pomocnými látkami jsou v jádru tablety: monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý, v potahové vrstvě: hypromelosa 2910/3, makrogol 6000, mastek, oxid titaničitý (E 171), sodná sůl erythrosinu (E 127), simetikonová emulze SE 4.

Upozornění

Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře. Pokud se vaše příznaky při léčbě přípravkem Ibalgin 200 zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů v případě horečky a do 5 dnů v případě bolesti, poradte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Kontraindikace

Neužívejte přípravek Ibalgin 200

  • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ibuprofen (léčivou látku přípravku) nebo na kteroukoli další složku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka
  • jestliže máte aktivní nebo opakující se vřed nebo krvácení do žaludku nebo dvanáctníku
  • při krvácení nebo perforaci v zažívacím traktu způsobeném nesteroidními protizánětlivými léky v minulosti
  • jestliže máte závažné srdeční selhání
  • jestliže trpíte poruchou krvetvorby a poruchou krevní srážlivosti

Upozornění

Přípravek se nesmí podávat v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství užívejte přípravek pouze na výslovné doporučení lékaře. Pokud kojíte porad'te se před užíváním Ibalginu s lékařem. Ženy, které chtějí otěhotnět, se musí o užívání přípravku poradit s lékařem.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky Ibalgin®, které uvidíte v kategoriích Volně prodejné léky, Dýchací soustava a Horečka. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Migréna a bolest hlavy.

EAN: 8595116523854
Značka: Ibalgin®
SUKL kód: 0229966
Velikost balení: 12 ks
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Originální název: Ibalgin 200 200mg tbl.flm. 12
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

Hodnocení produktu

{{ comment.name }}
Ověřený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník doporučuje Zákazník doporučuje
Zákazník nedoporučuje Zákazník nedoporučuje

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitečné?
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde
EAN: 8595116523854
Značka: Ibalgin®
SUKL kód: 0229966
Velikost balení: 12 ks
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Originální název: Ibalgin 200 200mg tbl.flm. 12
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení