Dezinfekční gely jsou vyprodané? Vyrobte si ho jednoduše doma

Dezinfekce

Účinnou prevencí proti šíření koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19 je, kromě nošení ochranné roušky a dalších opatření, také zvýšená hygiena rukou. V souvislosti s nákazou jsou však hygienické gely téměř všude vyprodané. Abyste nemuseli gel složitě shánět nebo dlouze čekat, až bude v obchodě, zkuste si ho připravit svépomocí doma. Není to tak složité.

Co budeme k přípravě potřebovat?

  • 2/3 čistého alkoholu (70 %)
  • 1/3 šálku aloe vera gelu
  • Misku
  • Lahvičku na hotovou dezinfekci
  • Lžičku
  • Esenciální olej pro vůni (není nutností)
Přísady

Jak na přípravu?

V hrnečku si odměřte alkohol a aloe vera gel a obě přísady dejte do misky. Pokud máte doma jakýkoliv esenciální olej, přidejte 10–20 kapek pro vůni. Dobře promíchejte všechny ingredience, přelijte do připravené lahvičky nebo jiné uzavíratelné nádobky a nechte 3 dny odstát. Poté můžete připravený gel ihned používat. Lahvičku si označte popiskem.

Při dezinfekci buďte důkladní. Nezapomínejte pravidelně dezinfikovat i předměty, kterých se často dotýkáte: kliky u dveří, mobilní telefon, klávesnici, myš aj.

Rádi vám s tímto také pomůžeme na našich Pilulka lékárnách.

Zajímat

Pilulka Lékárny

Aktuálně máme otevřené všechny lékárny dle běžné otevírací doby. Pokud jste v karanténě, pošlete do lékárny své rodinné příslušníky. I přes veškerou snahu se může stát, že některé produkty na lékárnách nebudou dostupné. Přehled našich lékáren najdete zde: https://www.pilulka.cz/pilulka-lekarny

Jak si vyrobit domácí roušku?

Víme, že rouška není záchrana, ale významně může pomoci proti rychlému šíření nákazy vysoce infekčním koronavirem. Takže ať už musíte do práce, na nákup nebo do lékárny, chraňte sebe i své okolí rouškou. Ty se staly celosvětově nedostatkovým zbožím, proto si ji můžete zkusit vyrobit doma. Návod najdete zde:

Doma

Dbejte o svou imunitu

I doma se můžete udržovat v kondici a plni síly. Nepodléhejte stresu a panice. Je čas zpomalit a věnovat se sobě, rodině a domovu. Obraňte své tělo pomyslným štítem, doplňujte potřebné vitamíny, minerály a vycházejte ven jen v nejnutnějších případech.

Imunita

Opatření Pilulky v době pandemie

Jsme v tom společně. Uvědomujeme si, že aktuální situace může být pro mnohé z vás tíživá a nekomfortní, ale zdraví je vždy na prvním místě. Stávající opatření nebereme na lehkou váhu a denně sledujeme vývoj situace. Všichni v Pilulce dělají maximum pro to, abychom se současnému stavu co nejlépe přizpůsobili a aby se k vám vše potřebné dostalo v co nejkratší době.