Úvodní
Cítíte se po zimě unavení, zpomalení a bez energie? Možná na vás dopadla jarní únava po zimním přejídání se a z nedostatku pohybové aktivity. Jak se jí zbavit, abyste jaro uvítali na maximum a plni energie? Odpovědí je detox organismu.

Naše tělo je dokonalým nástrojem samo o sobě a zejména játra a ledviny mají samo-očistné schopnosti, ale potřebují naši součinnost. Jaro přímo vybízí k odlehčení jídelníčku. To znamená více ovoce a zeleniny, dostatečný pitný režim (bez slazených limonád), ale i dostatečný relax. Správné pročišťování těla navíc podtrhnou různé účinné látky v čele se staletími ověřenými bylinkami, které najdete například v doplňcích stravy od VITARu.

Bylinky
Ostropestřec

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec je neodmyslitelně spjat s játry. Má blahodárný vliv na jejich zdraví, pomáhá chránit jaterní buňky před oxidačním stresem a přispívá k jejich detoxikaci. Navíc pomáhá udržovat přirozenou hladinu cukru v krvi a je významný pro správnou srdeční činnost. Napomáhá také k přirozené obranyschopnosti organizmu. A není nic jednoduššího, než si ho dopřát ve formě doplňků stravy či ve formě šumivých tablet, tedy v podobě chutného nápoje, který zároveň při očistě obohatí potřebný pitný režim.

Aloe vera

Bylina známá již po staletí je po celém světě využívána v lidovém léčitelství i tradiční medicíně. Aloe vera pomáhá podpořit správnou funkci jater a slinivky břišní a má pozitivní vliv na trávení. Zároveň má antioxidační účinky, takže bojuje proti nebezpečným volným radikálům, které mají negativní vliv na buňky v těle. Aloe taktéž posiluje obranyschopnost. Stejně jako u ostropestřce si ji můžete dopřát v podobě chutného nápoje díky šumivým tabletám s obsahem prospěšné vlákniny.

Aloe
Chlorella

Chlorella

Také tato sladkovodní řasa se díky vysokému obsahu antioxidantů využívá při detoxikaci organismu. Je ceněna pro příznivý vliv na funkci jater, velmi pozitivně působí na střevní mikroflóru a obsahuje spoustu potřebných látek. Je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínů, minerálních látek, esenciálních aminokyselin, nenasycených kyselin a karotenoidů.

Laktobacily a trávicí enzymy

Laktobacily a probiotika jsou živé mikroorganismy, které se přirozeně vyskytují ve střevech a mají řadu důležitých funkcí: udržují rovnováhu střevní mikroflóry, zabraňují přemnožení škodlivých bakterií, pomáhají při trávení potravy. Jsou tedy důležitou součástí imunitního a trávicího systému. Naše tělo je potřebuje doplnit například při dlouhodobějším užívání antibiotik. Jejich nedostatek a nerovnováha se projevuje zhoršeným trávením, nadýmáním, průjmy nebo naopak zácpou.

Laktobacily
Voda
Posilnit
Pohyb