Lipozomální vitamín C (5 produktů)

Lipozomální vitamín C je speciální forma vitamínu, kde jsou všechny částice obalené lipidy. Je lépe vstřebatelná než klasické vitamínové doplňky.

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační …

Zobrazit více

Lipozomální vitamín C je speciální forma vitamínu, kde jsou všechny částice obalené lipidy. Je lépe vstřebatelná než klasické vitamínové doplňky.

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační účinky, podílí se na tvorbě hormonů, snižuje hladinu cholesterolu, je nezbytný pro svaly, kosti, cévy i kůži. Jeho nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce a zelenina. 

Kolik vitamínu C denně potřebujeme?

Lidské tělo si samo vitamín C neumí vytvořit. Dokonce se ani nikde v těle neukládá na horší časy. Proto je nutné jej každý den přijímat díky pestré a vhodné stravě. Doporučená denní dávka tohoto vitamínu rozpustného ve vodě je pro muže asi 110 mg a pro ženy 95 mg. Doporučená denní dávka se ale může lišit podle aktuálního stavu a věku osoby. Nižší je samozřejmě u dětí, vyšší naopak u kuřáků, těhotných a kojících žen. 

Z čeho naše tělo vitamín C získává? 

Z čerstvého ovoce a zeleniny. Slovo čerstvé je v tomto případě opravdu klíčové. Vitamín C se totiž snadno rozkládá díky působení tepla a vzduchu. Je tedy snadno možné, že ovoce a zelenina, které leží na pultu v supermarketu již několik dní, obsahuje méně vitamínu C než ovoce, které je sice v mrazáku už od léta, ale zamrazeno bylo téměř hned po utrhnutí. 

Jaké ovoce a zelenina jsou nejbohatší na vitamín C? 

Překvapivě například brokolice, rakytník, červená paprika, ostružiny. Větší množství vitamínu C nehledejte v citrusech, ale v růžičkové kapustě. A pro lepší představu: výše uvedenou denní dávku pokryjete například půlkou červené papriky a skleničkou džusu vymačkaného ze dvou čerstvých pomerančů. 

Lze se vitamínem C předávkovat?   

Pokud budete přijímat vitamín C pouze z ovoce a zeleniny, bát se nemusíte. Tělo si poradí a případně nadbytečný vitamín C  z těla vyloučí močí. Se syntetickým vitamínem C (tedy preparáty z lékárny) byste ale měli, stejně jako u jiných doplňků stravy, být obezřetní. U některých jedinců totiž vyšší dávky mohou vyvolat alergické reakce, nevolnost nebo zažívací potíže. Poradit se s lékařem o jejich užívání by se bezpodmínečně měly osoby, které trpí metabolickými poruchami nebo onemocněním ledvin a močových cest. 

Jak se pozná nedostatek vitamínu C? 

V našich končinách je nedostatek vitamínu C raritní záležitostí. V některých zemích třetího světa se však nemoc, kterou trpěli námořníci a lidé během dlouhých krutých zimních období, stále vyskytuje. Avitaminózu C znáte zřejmě spíše pod označením kurděje. Projevuje se zejména: 

  • Krvácením z dásní (může vést až k paradentóze)
  • Krvácením pod kůží, pod nehtovými lůžky, do svalů
  • Krvácením vnitřních orgánů
  • Poruchami krvetvorby 
  • Sníženou imunitou

I když nám v současné době tato nemoc přímo nehrozí, na dostatečný přísun vitamínu C by měli dbát nejen již jmenovaní kuřáci, těhotné a kojící, ale i lidé trpící běžným nachlazením, lidé chystající se na operaci a lidé trpící stresem. V těchto případech má totiž tělo zvýšenou spotřebu vitamínu C. 

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Viridian a Novo C . Nejlépe hodnoceným výrobkem je Novo C Komplex 90 tobolek.

Lipo C Askor FORTE 120 kapslí

Lipo C Askor FORTE 120 kapslí

Můžete mít za 8 dní ve čtvrtek 6. 6.
Viridian Extra C 950 mg 120 kapslí

Viridian Extra C 950 mg 120 kapslí

Můžete mít dnes
Novo C  Komplex 90 tobolek

Novo C Komplex 90 tobolek

Můžete mít dnes

Novo C Komplex 30 tobolek

Můžete mít dnes
Datum expirace: 30. 6. 2024
Lipozomální vitamín C - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Lipozomální vitamín C ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Lipozomální vitamín C lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Viridian Extra C 950 mg 120 kapslí
5 / 1x
Vysoká účinnost i vstřebatelnost, nemocný bývám maximálně jednou do roka, někdy vůbec od doby co jsem tento vitamin začal používat. Značka Viridian je ověřená a kvalitní, nesází na náhražky anebo falešné plnění tablet, vše je eko-bio friendly, většina je vhodná pro vegany, určitě mohu jenom doporučit. Dávka 950mg jedna z nejsilnějších na trhu!
Recenze produktu: Novo C Plus 90 tobolek
5 / 14x
Dobrý produkt za dobrú cenu
Recenze produktu: Pharma Activ LIPOZOMAL Vitamín C 1000 mg 60 kapslí
5 / 1x
První pomoc při nachlazení/chřipce/viróze, ale i jako podpora imunity
Recenze produktu: Pilulka Selection Lipozomální vitamín C 500 mg 60 kapslí
5 / 1x
Bereme vždy v zimě celá rodina.
Recenze produktu: GymBeam Lipozomální Vitamín C 60 kapslí
5 / 1x
Maximálna spokojnosť.
Recenze produktu: Bornature Lipozomální Vitamin C 1000 mg 500 ml
5 / 9x
Je na druhém místě ihned za slivovicí.
Recenze produktu: Novo C Kids 120 ml
5 / 5x
Dlho som deťom podávala iný druh tekutého vit.C, no bol to odpor piť pre dospelého nie to ešte pre malé deťúrence. tento má super chuť, skvelú cenu a kvalitu.
Recenze produktu: Aporosa Lipozomální vitamin C 500 mg 60 kapslí
5 / 3x
Ještě brzo na hodnocení.
Recenze produktu: Viridian Extra C 550 mg 150 kapslí
5 / 3x
Používám již delší dobu. Za mě super , přírodní složky .
Recenze produktu: Novo C Komplex 90 tobolek
5 / 17x
Ďakujem,som veľmi spokojná

Podívejte se na produkty z kategorie Lipozomální vitamín C seřazené od těch nejlevnějších. Lipozomální vitamín C jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších. Lipozomální vitamín C jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.