Makadamové ořechy (3 produktů)

Jemná máslovo-smetanová chuť schovaná v kulatém oříšku zvaném makadam. Teď už stačí jen rozlousknout skořápku a začít křupat. Makadamové ořechy můžete na Pilulce koupit pražené, solené i v čokoládě.

Pěstování makadamových ořechů

Makadamy jsou …

Zobrazit více

Jemná máslovo-smetanová chuť schovaná v kulatém oříšku zvaném makadam. Teď už stačí jen rozlousknout skořápku a začít křupat. Makadamové ořechy můžete na Pilulce koupit pražené, solené i v čokoládě.

Pěstování makadamových ořechů

Makadamy jsou plody stromu zvaného makadamie celolistá. Jejím domovem je Austrálie, ale roste například i v Jihoafrické republice, v Keni. nebo na Havaji. V závislosti na kácení deštných lesů se řadí tento strom na seznam ohrožených druhů. Protože makadamie kvetou a plody dozrávají dlouhou dobu, může se stát, že se na jednom stromě objeví první květy a zároveň ještě nedozdrálé ořechy z předchozího cyklu. Kvůli pekelně tvrdé skořápce je pro pěstitele kolikrát pěkný oříšek odhadnout, kdy jsou makadamy zralé. 

Makadamy a jejich účinky na zdraví

Ano, tyto ořechy jsou nejtučnější ze všech (obsahují kolem 75 % tuku). To ale není důvod se jim vyhýbat. Mononenasycené kyseliny v nich obsažené snižují špatný cholesterol v krvi a naopak zvyšují ten dobrý. Makadamy obsahují jen malé množství sacharidů a nezvyšují hladinu cukru v krvi, proto jsou vhodné i pro lidi s cukrovkou. Jsou bohatým zdrojem vitaminu A, bílkovin, železa, niacinu a folátů.

Král všech ořechů ze 3 důvodů:

  • ze všech ořechů obsahuje nejvíc mononenasycených kyselin
  • má nejkulatější tvar
  • jeho skořápka je nejtvrdší

Uživatelé nejlépe hodnotí řady Allnature a Natu. Nejlépe hodnoceným produktem je Allnature Makadamové ořechy 250 g.

Makadamové ořechy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Makadamové ořechy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Makadamové ořechy lidé hodnotí na 72 %
Recenze produktu: Seeberger Makadamové ořechy pražené a solené 125 g
5 / 2x
moc dobré
Recenze produktu: Allnature Makadamové ořechy 50 g
3.8 / 6x
Zvyčajne som s obchodom Pilulka spokojná avšak teraz ma nahnevali .
Recenze produktu: Allnature Makadamové ořechy 250 g
2 / 1x
Ořechy bohužel dorazily už žluklé.

Produkty z kategorie Makadamové ořechy jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Makadamové ořechy jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Makadamové ořechy najdete mezi prvními.