Čaje Matcha (14 produktů)

Tento zdravý elixír je užíván na Dálném východě více než 800 let a v současné době je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na trhu a hlavně jde o čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv přídatných látek.

Co je Matcha?

Pití čaje Matcha …

Zobrazit více

Tento zdravý elixír je užíván na Dálném východě více než 800 let a v současné době je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na trhu a hlavně jde o čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv přídatných látek.

Co je Matcha?

Pití čaje Matcha má v japonské kultuře dlouhodobou tradici. Matcha je vyroben z pečlivě vybraných mladých lístků rostliny Camellia sinensis, které jsou bohaté na velké množství přirozeně se vyskytujících živin. Několik týdnů před sklizní se lístky zastiňují a rostlina tak produkuje více chlorofylu, který dává lístkům krásnou, zelenou barvu a díky kterému jsou bohaté na aminokyseliny a antioxidanty.

Jaký je rozdíl mezi Matcha a běžným zeleným čajem?

Matcha je 100% zelený čaj, který se mele na jemný prášek a pěstuje se speciální zastinovací technikou, při výrobě nedochází k fermentaci a neobsahuje žádná umělá barviva, sladidla ani konzervanty. Díky tomu je až 10x silnější, než běžný zelený čaj a obsahuje mnohonásobně více EGCG. EGCG patří mezi katechiny a řadí se mezi jedny z nejúčinnějších antioxidantů a taktéž se využívá jako spalovač tuků.

Proč pít Matcha?

Matcha zelený čaj je oblíbený pro velké množství zdravotních výhod a blahodárné účinky pro tělo. V jednom šálku Matcha je až 10x více živin, než v šálku běžného zeleného čaje. Protože u Matchakonzumuje celý, drcelý list, kdežto u ostatních zelených čajů jde pouze o výluh. 

 • Detoxikace jater - očista a ochrana jater především před škodlivými účinky alkoholu. Vhodný také při kocovině k hydrataci a povzbuzení organismu
 • Antioxidanty a vitamíny
 • Posilnění v dutině ústní - pravidelné pití Matcha taktéž posiluje zuby a dásně (odstraňuje plak, osvěžuje dech)
 • Hubnutí - Matcha obsahuje jak katechiny, tak kofein a díky této kombinaci dochází ke zrychlování metabolismu a spalování kalorií
 • Energie - obsahuje čajový kofein, který se uvolňuje do těla postupně (3 - 6 hodin)
 • Pocit klidu a uvolnění - aminokyseliny a L-theanin jsou látky, které pomáhají navodit pocit hlubokého soustředění, posilují paměť, celkově se budete cítit pohodově a uvolněně
 • Snižuje hladinu cukru v krvi
 • Matcha navíc kromě zdraví a energie nabízí i benefit v podobě lahodné, neobvyklé chuti

Jaké vitamíny a minerály obsahuje?

 • Vitamín A, C, E
 • Beta-karoten
 • Vápník
 • Mangan
 • Draslík
 • Chrom
 • Selen
 • Zinek

Jak připravit Matcha?

Přípravu Matcha můžeme rozdělit na moderní a tradiční způsob. Připravit lze studený i teplý nápoj, ale pozor, voda nesmí mít víc jak 70 °C, jinak se zničí všechny zdravé látky.
Prášek navíc můžete přimíchat do smoothie, müsli, nepečeného cukroví nebo třeba latté (matcha latté), kávy, palačinek, zákusků...

 • Moderní způsob: prášek vsypte do shakeru nebo uzavíratelné láhve, zalijte cca 300 ml vlažné vody a pořádně promíchejte. Přichutit můžete medem, citronem nebo sirupem
 • Tradiční způsob: do čajové misky si připravte zhruba 2 g čaje matcha a zalijte 70 ml vody o teplotě max. do 70°C. Poté svižně rozšlehejte bambusovou metličkou do husté pěn

Kdy pít Matcha?

Samotný Matcha se nedoporučuje pít na lačný žaludek. Pokud chcete doplnit energii na den, konzumujte čaj až po snídani nebo během poledne. Konzumace Matcha rozproudí energii a nabudí mozkové závity, často se tedy pije před prací nebo sportem. Navíc zlepšuje náladu, ulevuje od psychického i fyzického stresu a navozuje pocit klidu a pohody. Obvykle stačí konzumovat Matcha jednou denně.

Mohu pít Matcha v těhotenství?

Během těhotenství a při kojení by celkový denní limit kofeinu neměl přesáhnout 200 g. Za bezpečnou je považována hodnota do 100 mg, čemuž byste měla přizpůsobit i dávky čaje Matcha (případně kávy), nemusíte se jich však vzdát úplně. Je pochopitelné, že i maminky potřebují svou dávku energie. Matcha však stále zůstává zdravější alternativou. Variantou zcela bez kofeinu může být čaj rooibos, který si ale zachovává stejné zdravotní benefity, jako Matcha.

A v čem je tedy rozdíl oproti kávě?

Společným jmenovatelem je kofein - látka, která nás nabuzuje, ovšem vliv na lidský organismus mají čajový a kávový kofein zcela odlišný. Kofein z kávy je silnější a účinkuje okamžitě, kdežto “čajový kofein” (Teofylin v zeleném čaji v kombinaci s L-theaninem) se uvolňuje do těla postupně. Navíc obsahuje další prospěšné látky jako minerály, vitamíny, aminokyseliny a antioxidanty. Z těchto důvodů je konzumace Matcha zeleného čaje pro tělo šetrnější.

Zákazníci si oblíbili řady Matcha tea a Nutrisslim. Nejlépe hodnoceným produktem je Matcha tea Bio premium 20 x 1.5 g.

Allnature Matcha Premium BIO 250 g

Allnature Matcha Premium BIO 250 g

Můžete mít zítra299 Kč
Allnature Matcha Premium BIO 100 g

Allnature Matcha Premium BIO 100 g

Můžete mít zítra159 Kč

Matcha tea Bio Imperal 25 x 2 g

Můžete mít zítra359 Kč
GreenFood Nutrition Matcha Tea 60kapslí 60 ks

GreenFood Nutrition Matcha Tea 60kapslí 60 ks

Můžete mít zítra129 Kč

Matcha tea Trio 70 g

Můžete mít zítra349 Kč

Nutrisslim Matcha Powder Bio 70 g

Můžete mít zítra209 Kč
Matcha tea Bio latte 300 g

Matcha tea Bio latte 300 g

Můžete mít v pátek 15. 3.279 Kč

Matcha tea Bio premium 20 x 1.5 g

Můžete mít v pátek 15. 3.309 Kč

Natu Matcha tea BIO Premium Japan 70 g

Můžete mít ve čtvrtek 14. 3.249 Kč

Matcha tea Bio shake mango 30 g

Můžete mít ve čtvrtek 14. 3.39 Kč
Banner
Čaje Matcha - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Čaje Matcha ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Čaje Matcha lidé hodnotí na 88 %
Recenze produktu: Matcha tea Bio premium 20 x 1.5 g
5 / 14x
super
Recenze produktu: Wolfberry Miska Čavan na Matcha čaj modrá
5 / 1x
Dostatečně široká pro rozmíchání Matcha čaje, ale ve finále přelévám do hrnečku
Recenze produktu: Tipson BIO Matcha Kazeta Variace 60 x 1.5 g
5 / 2x
Dobrota
Recenze produktu: Matcha tea Ceremony BIO 30 g
5 / 1x
Pro tradiční obřad skvělé.
Recenze produktu: Matcha tea Bio charger S500 15 x 2 g
5 / 3x
Skvělý
Recenze produktu: Matcha tea BIO Harmony 30 x 2 g
5 / 121x
Skvělý antioxidant za skvělou cenu.
Recenze produktu: Matcha tea Bio shake mango 30 g
4.8 / 17x
Doporučuji
Recenze produktu: Matcha tea Bio latte 300 g
4.7 / 6x
Super chuť. Dá se toto přirovnat jako když si uvařite kvalitní kávu a potom instatní. V tomto případě kvalitní matchu a toto je ta instantní káva.
Recenze produktu: Allnature Matcha Premium BIO 250 g
4.3 / 30x
O. K
Recenze produktu: Allnature Matcha Premium BIO 100 g
4.3 / 30x
Doporučuji spíše posypat na salát popř. do jogurtu, je velice hořký na mne.

Produkty z kategorie Matcha jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Matcha jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Matcha najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.