Menofem 20 mg 90 tablet

Přípravek pro zmírnění mírných až středně těžkých příznaků pre- a …

Zobrazit více

Přípravek pro zmírnění mírných až středně těžkých příznaků pre- a postmenopauzálních neurovegetativních potíží (návaly horka, poceni, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění).

Můžete mít v pátek 19. 4.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již v pondělí 22. 4. od 15:30
Pilulka Expresem již v pátek 19. 4. od 13:00
659 Kč
Cena za 1 tabletu: 7,32 Kč
  • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

    Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

    Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

    Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Účinné látky
Cimicifugae extractum siccum

MENOFEM je fytofarmakum, gynekologikum. MENOFEM je suchý vodně-alkoholový výtažek z oddenků ploštičníku obsahující mimo jiné estrogenoidní (ženským pohlavním hormonům - estrogenům - podobné) látky. Tyto látky snižují sekreci luteinizačního hormonu, který je vylučován z předního laloku podvěsku mozkového. Je známo, že vyšší hladiny luteinizačního hormonu vyvolávají návaly horka. Sérové hladiny ostatních hormonů, t.j. FSH (folikuly stimulujícího hormonu) a prolaktinu, nebývají ovlivněny.

MENOFEM se užívá ke zmírnění lehkých až středně těžkých neurovegetativních potíží provázejících období klimakteria (přechodu) jako návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění. Přípravek je určen pro ženy.

Dávkování
Obvyklé dávkování: 2x denně 1 potahovanou tabletu (ráno a večer). Tablety se polykají celé, nerozkousané a zapíjejí se malým množstvím tekutiny. Doporučená doba léčby je nejméně 8 týdnů. Po nejvýše 6 měsících podávání přípravku je nezbytná gynekologická kontrola.

Kontraindikace
Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku, těhotenství a laktace. Menofem by neměly užívat pacientky s anamnézou estrogen-dependentních nádorů.

Složení

Cimicifugae extractum siccum (7–12:1) 1,66–2,86 mg (odp. 20 mg oddenku ploštičníku) v 1 tabletě.

Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Vyzkoušejte také další výrobky značky Menofem, které naleznete v kategoriích Kampaně, Menstruace a menopauza a Trápí mě. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Menstruace a menopauza.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN4029799161040
ZnačkaMenofem
SUKL kód0242039
ATCG02CX04
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tableta
Pro  Pouze pro ženy
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Velikost balení90 tablet
Účinná látka  Cimicifugae extractum (Ploštičník)
Originální názevMenofem tbl.flm.90
Ke staženíPříbalová informace