Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejkvalitnější produkty (15 produktů)

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, …

Zobrazit více

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, pokud jste vegan, nezapomínejte na správnou suplementaci.

Jaké vitamíny a minerály jsou potřebné při veganské stravě?

Vitamín B12

Ať už jste vegan nebo ne, určitě jste už slyšeli o vitaminu B12. Podílí se na správné funkcí nervového systému, využívá se při tvorbě zdravé DNA a krvetvorbě. Nachází se převážně v potravinách živočišného původu jako je kuřecí, hovězí či vepřové maso. Jeho nedostatek může vést k anémii, která se může projevovat únavou či bledostí. Tento vitamín je velmi důležité doplňovat u každého vegana.

Vitamín D

Vitamin D je často skloňovaný zejména v zimních měsících, kdy ho má každý nedostatek. Nejlepším zdrojem je sluneční UV-B záření, jehož máme v našem podnebí v zimních měsících nedostatek i při každodenním vystavování se slunečním paprskům. Živočišné produkty obsahují malé procento vitamínu D, rostlinné produkty neobsahují vitamin D prakticky vůbec. Kvůli tomu je vitamin D jako doplněk stravy nejen pro vegany velmi důležitý a jeho nedostatek může vést k snížené imunitě, dlouhodobě dokonce k poruchám vývinu kostí.

Železo

Železo je klíčovou složkou krevního barviva hemoglobinu, který odpovídá za navázání kyslíku. Při nedostatku železa dochází k anémií, která může propuknout do závažných zdravotních problémů. V rostlinné stravě najdeme železo zejména v luštěninách, semínkách či ořeších nebo zelené listové zelenině. Nicméně, železo z rostlinné stravy má nižší vstřebatelnost a tak je důležité navýšit dávky železa u veganů například pravidelným užíváním doplňků stravy. Ideální je užívat spolu s železem i (vegan) vitamín C, který podporuje lepší vstřebatelnost železa.

Kromě výše zmíněných doplňků stravy, je důležité sledovat ve stravě i zastoupení jiných vitamínů a minerálů, jako je například zinek, vápník, selen či omega - 3 pro vegany. U nás najdete široký výběr vitamínů, ze kterých si vyberou zkušení i začínající vegani.

Uživatelé si nejvíc oblíbili značky Vely. Nejlépe hodnoceným produktem je Vely Gumové vitamíny pro udržení vitality 150 g.

Vely Gumové vitamíny pro udržení vitality 150 g

Můžete mít dnes
Datum expirace: 31. 7. 2024
Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejkvalitnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejkvalitnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejkvalitnější produkty lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 5x
Výborný produkt
Recenze produktu: Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula 60 kapslí
5 / 2x
užíváme již 2 roky - nejlepší vitamíny, které můžete sehnat :)
Recenze produktu: Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula 120 kapslí
5 / 2x
Výhodné balení, přírodní složení.
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Multi VitaMin Chelate pro muže 90 kapslí
5 / 1x
Obchod Pilulka mě překvapil rychlostí dodání a poté rychlým vyřešením potíží s daňovým dokladem který byl určen na proplacení pojištovnou. Super domluva, rychlost, ochota, žádný problém. Obchod doporučuji.
Recenze produktu: Viridian Quercetin B5 Plus Complex 60 kapslí
5 / 1x
Výborný při histaminové intoleranci.
Recenze produktu: Swiss Energy Activelife Kapsle s postupným uvolňováním 30 ks
5 / 1x
předrařený multivitamín
Recenze produktu: Viridian 40+ Woman Multivitamin 60 kapslí
5 / 1x
zatím užívám krátce, mohu hodnotit až s větším odstupem
Recenze produktu: Terezia RAKYTNÍČEK veganské želé DIVOKÉ OVOCE 90 ks
4.8 / 17x
spokojenost
Recenze produktu: Viridian 65+ Multi 60 kapslí
4.7 / 3x
výrobce - firma Viridian-se snaží o udržitelnost, skleněný obal z léku je vratný

Produkty z kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany seřazené od těch nejlevnějších. Multivitamíny a multiminerály pro vegany jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.