Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejlevnější produkty (14 produktů)

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, …

Zobrazit více

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, pokud jste vegan, nezapomínejte na správnou suplementaci.

Jaké vitamíny a minerály jsou potřebné při veganské stravě?

Vitamín B12

Ať už jste vegan nebo ne, určitě jste už slyšeli o vitaminu B12. Podílí se na správné funkcí nervového systému, využívá se při tvorbě zdravé DNA a krvetvorbě. Nachází se převážně v potravinách živočišného původu jako je kuřecí, hovězí či vepřové maso. Jeho nedostatek může vést k anémii, která se může projevovat únavou či bledostí. Tento vitamín je velmi důležité doplňovat u každého vegana.

Vitamín D

Vitamin D je často skloňovaný zejména v zimních měsících, kdy ho má každý nedostatek. Nejlepším zdrojem je sluneční UV-B záření, jehož máme v našem podnebí v zimních měsících nedostatek i při každodenním vystavování se slunečním paprskům. Živočišné produkty obsahují malé procento vitamínu D, rostlinné produkty neobsahují vitamin D prakticky vůbec. Kvůli tomu je vitamin D jako doplněk stravy nejen pro vegany velmi důležitý a jeho nedostatek může vést k snížené imunitě, dlouhodobě dokonce k poruchám vývinu kostí.

Železo

Železo je klíčovou složkou krevního barviva hemoglobinu, který odpovídá za navázání kyslíku. Při nedostatku železa dochází k anémií, která může propuknout do závažných zdravotních problémů. V rostlinné stravě najdeme železo zejména v luštěninách, semínkách či ořeších nebo zelené listové zelenině. Nicméně, železo z rostlinné stravy má nižší vstřebatelnost a tak je důležité navýšit dávky železa u veganů například pravidelným užíváním doplňků stravy. Ideální je užívat spolu s železem i (vegan) vitamín C, který podporuje lepší vstřebatelnost železa.

Kromě výše zmíněných doplňků stravy, je důležité sledovat ve stravě i zastoupení jiných vitamínů a minerálů, jako je například zinek, vápník, selen či omega - 3 pro vegany. U nás najdete široký výběr vitamínů, ze kterých si vyberou zkušení i začínající vegani.

Uživatelé si nejvíc oblíbili značky Vely. Nejlépe hodnoceným produktem je Vely Gumové vitamíny pro udržení vitality 150 g.

Maxxwin Multivital Chelated Sport 120 kapslí

Maxxwin Multivital Chelated Sport 120 kapslí

Můžete mít zítra

Vely Gumové vitamíny pro udržení vitality 150 g

Můžete mít zítra
Datum expirace: 31. 7. 2024

Viridian 65+ Multi 60 kapslí

Můžete mít zítra
409 Kč
Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejlevnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejlevnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany - nejlevnější produkty lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 5x
Výborný produkt
Recenze produktu: Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula 60 kapslí
5 / 2x
užíváme již 2 roky - nejlepší vitamíny, které můžete sehnat :)
Recenze produktu: Viridian High Five Multivitamin & Mineral Formula 120 kapslí
5 / 2x
Výhodné balení, přírodní složení.
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Multi VitaMin Chelate pro muže 90 kapslí
5 / 1x
Obchod Pilulka mě překvapil rychlostí dodání a poté rychlým vyřešením potíží s daňovým dokladem který byl určen na proplacení pojištovnou. Super domluva, rychlost, ochota, žádný problém. Obchod doporučuji.
Recenze produktu: Viridian Quercetin B5 Plus Complex 60 kapslí
5 / 1x
Výborný při histaminové intoleranci.
Recenze produktu: Swiss Energy Activelife Kapsle s postupným uvolňováním 30 ks
5 / 1x
předrařený multivitamín
Recenze produktu: Viridian 40+ Woman Multivitamin 60 kapslí
5 / 1x
zatím užívám krátce, mohu hodnotit až s větším odstupem
Recenze produktu: Terezia RAKYTNÍČEK veganské želé DIVOKÉ OVOCE 90 ks
4.8 / 17x
spokojenost
Recenze produktu: Viridian 65+ Multi 60 kapslí
4.7 / 3x
výrobce - firma Viridian-se snaží o udržitelnost, skleněný obal z léku je vratný

Produkty z kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Multivitamíny a multiminerály pro vegany seřazené od těch nejlevnějších. Multivitamíny a multiminerály pro vegany jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.