Uz 4 dny ležím doma se symptomy nadpisu a nevim si rady. Bolest hlavy chcvilkama opadne ale během pár hodin je zpátky a ještě větší doprovázena motáním, co se týče únavy tak během dne se snažím co nejvíc ležet a odpočívat ale taky to nepomáhá. Zkusil sem lék Brufen který pomůže ale jen na chvíli tak sem zde a doufám ze by mi někdo mohl poradit co dal. První den mi bylo aj nevolno a vše co sem vypil sem vyzvracel ale to uz je naštěstí pryč.
Dekuji za odpověď

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
může se jednat o virovou infekci (např. viróza, chřipka nebo i Covid), ale zároveň nelze vyloučit ani jiné příčiny, jako je migrenózní stav, zánět dutin, nebo i jiné, např. neurologické, onemocnění.
Vhodná bude návštěva praktického lékaře. Ideálně by vás měl lékař vyšetřit, změřit tlak, zkontrolovat krční ztuhlost, případně odebrat krev nebo provést orientační neurologické vyšetření.
Příznaky mohou souviset i s dehydratací - tedy pokud je to možné, tak dostatečně pijte, případně použijte i rehydratační roztoky - např. Enhydrol Forte nebo Enhydrol Banán.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Podobné dotazy
Tvrdé břicho
Nemoci a příznakyZdraví a prevenceDobrý den,chtěla jsem se zeptat: když jsem marodila a pak jsem šla na kontrolu k praktickému lékaři,tak mi prohmatala i břicho a řekla mi,že ho mám tvrdé. Chtěla bych vědět čím by to mohlo být a zda je to něco vážného.Děkuji
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Můžu mít perinopauzu?
MenstruaceŽenské zdravíMám 39 a menstruace se dostavila po 70ti dnech až s vyvolàvací injekcí.. Gynekolog je přesvědčen že za to může obezita že že ženy vážící víc než 60Kg nemenstruují.. Doteď jsem mívala zpoždění jen pár dní.. Vyšetření nic neobjevilo,vše je gynekologicky v pořádku.Četla jsem o Perinopauze a sedí to až na to že tam píšou že to je až po čtyřicítce.. Měla jsem brzký začátek první menstruace takže si myslím že proto tak dřív..S gynekologem se o tom nedá vůbec mluvit,ten je přesvědčen o své pravdě..
Otok, brnění a palčivá bolest
Nemoci a příznakyDobrý den už více jak půl roku mě trápí změna barvy rukou hřbet prsty do fialová a jsou ledové bylo mi řečeno že se jedná o Raynauduv fenomén a začalo kolečko po Dr . Vysoké dávky KS nezabraly ani plaquenil nic revmatologie bezradná protože cévní lékař mi řekl že to RS není ležím na zemi a každou noc chladím ruce o zem díky palčivé bolesti (jakoby to někdo spálil) při doteku pravá ruka palec ukazováček i prostředníček brnive bolí a mravenčí při každém pohybu imunologie je také negativní už nevím jak dál čeká mě MR ale bojím se že se tam také nic neukáže a hlavně mám i bolestivé blokační křeče.... Prosím poradíte mi? Už jsem zoufalá
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.


