Očista organismu
Detox je pročištění těla od všech škodlivých látek, kterými je zanesené zejména po náročné zimě. Tyto škodliviny se nám do těla dostávají potravou, kosmetikou i z vnějších vlivů prostředí, ve kterém žijeme. Přirozený čisticí proces probíhá v těle neustále. Můžeme mu ale pomoci, podpořit imunitní systém, zbavit se únavy, zlepšit trávení… Víte jak?

Proč detoxikovat

Lepší trávení

strava plná nepřirozených chemikálií a škodlivých látek

Zpět do formy

sedavé zaměstnání

Nová energie do života

častý stres, nespavost

Regenerace těla

častá konzumace alkoholu a cigaret

Aloe Vera

Jak dlouho detoxikovat?

Nezapomínejte na pravidelnost

Na samotný detox stačí pár dní, aby se náš organismus cítil lépe. Nezapomínejte však na pravidelnou očistu, která je klíčem ke zdraví.

Detox
bacil
antiíoxidanty
Škodlivé volné radikály, které mají v těle na svědomí škodlivý oxidační stres, se nám do organismu dostávají ze stravy, konzumací alkoholu, ze slunečního záření, z prostředí, usazují se nedostatkem pohybu a taktéž jsou virového či bakteriálního původu.

Antioxidanty jsou látky, které neutralizují přemíru volných radikálů v těle. Z přírodních látek řadíme mezi antioxidanty třeba vitamín C, zinek, ženšen, lněná semínka další. Antioxidanty mají velkou reaktivní schopnost a jsou schopny kompenzovat škodlivé účinky probíhajících oxidačních procesů.

radikály
střeva
střeva

Vláknina Psyllium pro dobré zažívání a dobré vyprazdňování

Popov

játra
játra
Játra jsou největším a velice důležitým orgánem těla. Pročištěním jater tak ulevíte celému organismu. Hrají významnou roli při mnoha procesech v organismu a pokud jsou zanešená škodlivými látkami, nefungují správně. Dochází k oslabování imunity, zpomalení metabolismu, ovlivňují hladinu bilirubinu v krvi, sacharidů, bílkovin, hormonů atd. Detoxikací jater můžete předejít pozdějšímu vzniku různých onemocnění.

Ostropestřec

odvodnění
voda
Nejčastější příčinou zadržování vody v těle bývá špatné stravování, nadměrná konzumace alkoholu, kouření, léky nebo u žen období před menstruací. Přibrali jste, jste nateklí a cítíte se nafouklí? Nadměrné množství vody v těle může škodit. Je čas odvodnit organismus.
doplňky stravy
minerály
Detox organismu podpořte i vhodnými doplňky stravy, jako jsou vitamíny, minerály, přírodní výtažky ve formě kapek nebo tablet. Velice oblíbené jsou detoxikační čaje, které zbaví tělo škodlivých látek. Dále třeba aloe vera, která je svými blahodárnými účinky známa již po staletí.

Topnatur

Detoxikační čaje

Čaje jsou při detoxu důležitým doplňkem, protože nevyplavují pouze škodlivé látky z těla, ale zároveň pomáhají dodržovat pitný režim. Ten je velice důležitým krokem při každé očistě organismu i regulaci hmotnosti. Nejlepší jsou čaje: z kopřivy břízy pampelišky bezu černého

čaje

Aloe Vera

Aloe vera pomáhá podpořit správnou funkci jater a slinivky břišní. Obsahuje přes 200 aktivních látek (vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny), díky čemuž je vhodným prostředkem při detoxikaci organismu.

aloe vera
bacily