Oční kapky a roztoky - Při kojení (2 produktů)

Zdravý zrak je jedna z největších cenností, kterou vlastníme. Nenechte proto své oči dlouho na suchu a při syndromu suchého oka si ulevte umělými slzami. Díky pravidelnému zvlhčování očí se vyvarujete podrážděnosti a zčervenání očí.  Léčivé přípravky do očí (na zánět, alergie) naleznete v kategorii Nemoci očí.

Zobrazit více

Zdravý zrak je jedna z největších cenností, kterou vlastníme. Nenechte proto své oči dlouho na suchu a při syndromu suchého oka si ulevte umělými slzami. Díky pravidelnému zvlhčování očí se vyvarujete podrážděnosti a zčervenání očí.  Léčivé přípravky do očí (na zánět, alergie) naleznete v kategorii Nemoci očí.

Zde nabízíme široký sortiment očních kapek, gelů a mastí vhodných pro regeneraci a zvlhčení oka. Pozor - ne všechny jsou však vhodné při nošení měkkých kontaktních čoček!

Proč nejsou některé přípravky vhodné při nošení měkkých kontaktních čoček ?

  • obsahují konzervační látku benzalkonium chlorid - o této látce je známo, že zbarvuje měkké kontaktní čočky  (může být absorbována kontaktními čočkami a tak způsobit jejich zakalení). Před podáním očních kapek s touto látkou je nutné čočky vyjmout a před jejich opětovným vložením počkat nejméně 15 minut od aplikace.
  • obsahují lipidovou složku - ta má tendenci usazovat se na kontaktních čočkách, tím se snižuje jejich životnost a zvyšuje riziko podráždění oka. Lipidy se přidávají do očních kapek pro obohacení a stabilizaci lipidové vrstvy slzného filmu. Snižuje se tím nadměrné odpařování slz.

Oční kapky vhodné i pro nositele kontaktních čoček najdete přehledně v kategorii Kapky na kontaktní čočky 

Syndrom suchého oka

Jde o poruchu slzného filmu, která může být kvantitativní (málo slz) nebo kvalitativní (změna složení, např.nestabilní  lipidová vrstva)  Projevuje se pálením nebo zarudnutím očí, pocitem škrábání v oku. Oči jsou také často citlivé na světlo. Dokonce i slzení může být paradoxně příznakem suchých očí. Příčin může být více:

  • vnější vlivy  (např. nízká vlhkost vzduchu způsobená klimatizací, suchý vzduch z topení, cigaretový kouř, větrné a prašné prostředí, dlouhodobá práce u počítače/obra­zovky)
  • nežádoucí účinek při užívání některých léků (např. antihistaminika - léky na alergie)
  • doprovodný jev některých onemocnění (cukrovka, stav po laserové operaci očí, nedostatek vitamínu A)
  • nošení kontaktních čoček

Zvlhčující oční kapky doplňují slzný film a některé navíc na povrchu vytváří lipidovou vrstvu, která brání odpaření slz.

 

Uživatelé si oblíbili značky Ocutein, Hylo a Opti-Free. V případě, že jste si nezvolili v této kategorii žádný výrobek, zkuste se podívat také na kategorie Umělé slzy. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Optive Plus oční kapky 10 ml.

Oční kapky a roztoky - Při kojení - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Oční kapky a roztoky - Při kojení ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Oční kapky a roztoky - Při kojení lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Hylo Dual 10 ml
5 / 38x
Všechny kapky z řady HYLO jsou super.
Recenze produktu: Ocuflash Kapky 2 x 10 ml
5 / 102x
Úleva a bez potíží po dvou dnech, rychlý účinek.
Recenze produktu: Zuma Oční kapky se světlíkem lékařským 10 ml
5 / 6x
nejlepší
Recenze produktu: Hylo COMOD sterilní roztok 10 ml
5 / 31x
Super
Recenze produktu: OptiCleaner mast 15 g
5 / 2x
ukludňuje oční viečka od svrbenia
Recenze produktu: Recugel oční gel 10 g
5 / 6x
Používám ho 5 let a není žádná konkurence
Recenze produktu: Optosol Plus 250 ml
5 / 1x
Přijatelná kvalita za rozumnou cenu.
Recenze produktu: Systane ULTRA UD Zvlhčující oční kapky 30 x 0.7 ml
5 / 1x
Skvělé, nenávykové, používám je více než 8let.
Recenze produktu: Omisan Baby Oční kapky pro děti 50 ml
5 / 11x
Super produkt
Recenze produktu: Hyabak 0.15% oční kapky 10 ml
5 / 2x
Používám na suché oči- super

Podívejte se na produkty z kategorie Do očí seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Do očí seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Do očí jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.