Pistácie (4 produktů)

Kdo se nikdy nepotrápil s neotevřenou slupkou pistáciového oříšku, ať hodí kamenem. I přesto, že je někdy potíž se do nich dostat, jsou tyhle zelené mršky jedněmi z nejoblíbenějších oříšků v České republice i po celém světě. U nás, myšleno na …

Zobrazit více

Kdo se nikdy nepotrápil s neotevřenou slupkou pistáciového oříšku, ať hodí kamenem. I přesto, že je někdy potíž se do nich dostat, jsou tyhle zelené mršky jedněmi z nejoblíbenějších oříšků v České republice i po celém světě. U nás, myšleno na Pilulce, je pořídíte pražené solené i nesolené, ve slupce i loupané.  

Kde a jak rostou pistácie?

Pistáciové oříšky jsou plody stromu zvaného řečík pistáciový, nebo také pistácie pravá. Je to rostlina z čeledi ledvinovníkové a pochází ze střední Asie. V tuto chvíli jsou největšími producenty pistácií Írán, Spojené státy, Turecko, Čína nebo Řecko. Je ale možné tuto rostlinu vypěstovat v podmínkách České republiky? Na tuto otázku musíme odpovědět ano. Pistácii pravou si můžete zasadit na svojí zahradě, na sklizeň si ale patrně pár let počkáte. Kvůli našim zimám je tu i riziko, že se jí nedočkáte.

Pistácie a jejich vliv na zdraví

Pistácie mají podobně jako ostatní ořechy blahodárný vliv na naše zdraví. Oproti jiným druhům jsou ovšem až 4x méně kalorické. Obsahují celou řadu minerálů, zdravých tuků a vitamínů. Pomáhají snižovat špatný cholesterol a zvyšují ten dobrý. Brání cukrovce, posilují imunitní systém, bojují proti stárnutí, stimulují růst vlasů a také pomáhají nervovému systému. Jsou bohaté na železo a měď. 

Pistácie v těhotenství

Pistáciové oříšky si stejně jako ostatní skořápkové plody můžete v dopřávat i v období těhotenství. Obsahují našemu tělu prospěšné látky a jsou tak nadmíru vhodné. Pokud jde o doporučené množství, platí pravidlo všeho s mírou. Hrst tohoto zeleného zlata denně bude tak akorát. Snad jen malé doporučení na konec - sáhněte po těch nesolených, které jsou přece jen zdravější.

Proč jsou pistácie drahé?

Cena pistácií se může zdát takzvaně přepálená. Vzhledem k jejich náročnému a komplikovanému pěstování je ovšem adekvátní. Pistáciové oříšky se třídí ručně a v některých oblastech se i ručně sbírají. Velký vliv má i nedostatek vody v Íránu a velká sucha, kterými si prošlo USA v roce 2014. Logicky se tak produkce pistácií snížila a cena naopak vzrostla. I přesto, že to není zrovna nejlevnější svačinka, jednou za čas bychom si je dopřát měli. 

Uživatelé hodnotí nejlépe značky Natu. Nejlépe hodnoceným produktem je Natu Pistácie loupané 200 g.

Pistácie - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Pistácie ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Pistácie lidé hodnotí na 88 %
Recenze produktu: Snäksy Pistácie solené 200 g
5 / 4x
Dobré , čerstvé
Recenze produktu: Snäksy Pistácie solené 500 g
4.9 / 9x
Velké, chutné.
Recenze produktu: Allnature Pistácie solené 1000 g
4.8 / 50x
Výborné, objednávám jen tady. Doporučuji!
Recenze produktu: Allnature Pistácie solené 500 g
4.7 / 34x
Pistacie :-) není co řešit :-)
Recenze produktu: Farmland Pistácie pražené solené 500 g
3.7 / 3x
Výborné
Recenze produktu: Natu Pistácie loupané 200 g
3 / 6x
dobrá chuť a ta pohoda, že se nemusí loupat

Zboží z kategorie Pistácie jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Pistácie najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Pistácie najdete mezi prvními.