Ostropestřec mariánský - Při cukrovce (0 produktů)

Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Terezia, Galmed a Fytopharma. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Terezia Ostropestřec+Reishi Forte 60 kapslí.

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je fascinující bylina, vynikající svými fialovo-růžovými květy, která je nejen krásou pro oči, ale především pokladem pro vaše zdraví. Její extrakt, známý jako silymarin, je klíčem k regeneraci jater, podpoře trávicího systému a celkové detoxikaci vašeho těla.

Proč začlenit ostropestřec do vaší každodenní rutiny?

Jeho silné účinky přispívají k udržení normální funkce jater, podporují čistotu organismu a mají pozitivní vliv na řadu dalších orgánů, jako je například žlučník. Ostropestřec neposiluje jen vaše játra a trávicí systém; podporuje rovněž normální hladinu cukru v krvi, přirozenou obranyschopnost těla a normální činnost srdce. Místně aplikovaný, dokáže zmírnit obtíže spojené s hemoroidy, bércovými vředy a křečovými žilami.

Obsahuje bohatou paletu prospěšných látek - od flavonoidů, vitamínů C a K, přes minerální soli, až po vlákninu a bílkoviny, což z něj činí komplexní doplněk stravy pro každého, kdo si cení svého zdraví.

Jaká je nejúčinnější forma ostropestřce?

Nejúčinnější způsob, jak podpořit regeneraci vašich jaterních buněk, je pravidelná konzumace drceného ostropestřce. Tento způsob užívání zaručuje maximální vstřebávání silymarinu, klenotu ukrytého v tvrdé slupce této byliny. Stačí 1 čajová lžička (3-4g) čtyřikrát denně, přibližně 45 minut před jídlem, dobře žvýkaná a zapitá dostatkem vody.

Další formy ostropestřce:

  • Ostropestřec ve formě kapsle: Kapsle s ostropestřcem jsou vaší jaterní ochranou v pohodlí moderního života. Obsahují sibylin, který podporuje obnovu jaterní tkáně a bojuje proti volným radikálům, jež vaše játra denně čelí z důvodu nevhodné stravy, životního stylu a dalších vnějších vlivů
  • Ostropestřec ve formě oleje: Olej z ostropestřce, ačkoli obsahuje méně silymarinu, je bohatý na vitamíny a antioxidanty, což jej činí ideálním pro přípravu zdravých salátů nebo jako luxusní masážní olej, který vaší pokožce dodá výživu a regeneraci
  • Ostropestřec ve formě kapek a tinktury: Kapky a tinktury z ostropestřce jsou esencí přírody v kapce. Díky obsahu bílkovin, rostlinných olejů, vitamínu E a silymarinu jsou ideální pro očistné kúry a podpůrnou léčbu, například při infekční mononukleóze
  • Ostropestřec ve formě čaje: Čaj z ostropestřce je vaším spojencem v detoxikaci a boji proti cukrovce. Přestože vysoké teploty mohou snížit jeho účinnost v regeneraci jaterních buněk, jeho přínosy jsou nezpochybnitelné a jeho toleranci tělem potvrzuje i minimální množství vedlejších účinků

Pro koho je ostropestřec nevhodný?

Pokud se léčíte na vysoký krevní tlak, je důležité konzultovat užívání ostropestřce s vaším lékařem. Těhotným a kojícím ženám se jeho použití rovněž nedoporučuje.

Jak pěstovat a sklízet ostropestřec?

Pro ideální růst vyhledejte pro ostropestřec slunečné a teplé stanoviště s hlinitou půdou, charakteristické pro jeho středomořský původ. Výsev semínek se doporučuje v dubnu, nebo pokud dáváte přednost sazenicím, ty vysazujte v květnu. Nezapomeňte na dostatečný rozestup - alespoň 50 cm mezi rostlinami, protože ostropestřec potřebuje prostor.

Ačkoli ostropestřec nabízí široké spektrum využití, většina pěstitelů se soustředí především na jeho semínka. Ty sklízejte v červenci, kdy se mezi fialovými květy začne objevovat bílé chmýří. Při sklizni si dávejte pozor na ostré trny, rostlině ořízněte hlavu a zbytek odstraňte ze záhonu.

Pro dosušení květenství použijte proutěný košík nebo je rozprostřete na suchém a větraném místě. Semena následně z květů vyklepejte či vymlaťte. Nakonec semena pročistěte a uložte do uzavíratelné sklenice, aby byla připravena kdykoli je budete chtít využít.

Co říkají zákazníci?

  • Zákazníci si chválí nenáročnost produktů a jednoduchost způsobu detoxikace těla a podpory jater
  • Mnozí byli příjemně překvapeni účinky produktu a potvrzují, že splnil jejich očekávání
  • Zákazníci označují produkty s ostropestřcem za nejlepší prevenci na ochranu jater

 

Produkty z kategorie Ostropestřec mariánský jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Ostropestřec mariánský seřazené od těch nejlevnějších. Ostropestřec mariánský jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.