Zpět do poradny
Dotaz z 16. 5. 2024

otoky očního víčka a červená víčka po plastice

Homeopatie
Dobrý den, doporučili byste mi, prosím, nějaká homeopatika pö plastice HV i DV - jedno oční víčko i po šesti týdnech otéka a obě víčka jsou červená. Děkuju za odpověď.
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

zásadním doporučovaným homeopatikem je Arnica Montana 15 CH 2x denně 5 granulí. Je vhodný v prevenci, v časné pooperační péči i ve fázi rekonvalescence. Zlepšuje pružnost cév, omezuje krvácení, urychluje vstřebávání hematomů a zmírňuje bolestivost po zákroku. Pokud Arnicu zkombinujete s lékem Ledum palustre 9 CH, uděláte dobře. Je stěžejním lékem na monokly, je výborný také na otok, kterému dělá dobře ledování. Dávkování 3 – 6x denně 5 granulí.

Apis mellifica 30 CH tento homeopatický lék přinese úlevu při jakémkoli otoku, je zvlášť vhodný na otoky víček i jako prevence možné alergické reakce na použité léky nebo dezinfekci při zákroku. Dávkování každou hodinu 5 granulí až do vymizení otoku. Ve vašem případě podávejte 2-3x denně 5 granulí.

Staphysagria 9 CH je jedinečná na hojení řezných ran, dokáže tlumit bolest v ráně, zvlášť když bolí při doteku. Dávkování 2–6x denně 5 granulí dle rozsahu řezné rány.

Pokud by se stav nezlepšoval, kontaktujte homeopata, který vám určí léky přímo pro vás.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 3. 11. 2025

Kožní

ImunitaInfekceKůže

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat ,na kožním mi sice dokt dala mast a Linola na omývání sprchový .ale moc jsem nerozuměla co to mám ale pod nadry a pod briškem bohužel převislé ,se mi kůže zapaří a nejde tam na kůži vzduch ,vecer když se osprchnu tak po osušení mi to hodně zčervená a v lékárně mi poradili ACTIMAS na takovou vodičku na potření ,chvili nechám a pak jsem si v lekarne koupila mast ATOPIC ,ale je to malá tuba a já bych ji potřebovala více,aby to trochu chladilo ,jinak mě to přes den svědí ,beru ZOdac ,Ale ,jen mě zajímá proč to mám po sprchování červené.Nevim co dělam špatně.měla jse,m v létě ruzi a pak rodinná akce a hrozně jsem se stresovala a pak se mi "rozjell " nevim zda to je ekzem dávám si tam látku ,ale pokud Atopic je to mala tuba jako vazelína ,Nevím ,jak si mohu sama ještě pomoci .Nemáte nějakou radu ,Děkuji

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy