Piniové oříšky - nejlevnější produkty (2 produktů)

Nepatří mezi nejznámější druhy skořápkových plodů, a právě proto bychom jim chtěli věnovat pozornost. Řeč je o piniových neboli cedrových oříšcích. Rostou na borovici sibiřské, která dorůstá výšky až třiceti metrů. Původem je z oblasti …

Zobrazit více

Nepatří mezi nejznámější druhy skořápkových plodů, a právě proto bychom jim chtěli věnovat pozornost. Řeč je o piniových neboli cedrových oříšcích. Rostou na borovici sibiřské, která dorůstá výšky až třiceti metrů. Původem je z oblasti Středozemního moře, narazit na ní můžeme i v severní Africe nebo jižní Evropě. Piniové oříšky mají jemnou, máslovou chuť a pochutnat si na nich můžeme za syrova, ale dají se také upražit. 

Účinky piniových oříšků na zdraví

Nenajdeme ořech, který by nebyl nabitý zdraví prospěšnými látkami. Výjimkou není ani ten piniový. Ukrývá v sobě velké množství antioxidantů, které chrání naši obranyschopnost před volnými radikály. Jedním z nich je lutein, který se váže na oči a prospívá jejich správnému fungování v oblasti žlutého bodu. Piniové ořechy dále obsahují celou řadu vitamínů (A, D, C, E, mangan nebo hořčík, který má působivé účinky na svaly a nervový systém.

Využití piniových oříšků

Zajímá vás, jak tyto exotické oříšky využít v kuchyni? Nebudeme chodit kolem horké kaše. Skvěle se hodí k přípravě italského pesta, kde jsou téměř nepostradatelné. Pokud jste fanoušci sladkých snídaní a svačinek, zkuste trochu piniových oříšků nasypat do cereálií nebo oblíbeného jogurtu. Mile vás překvapí i při přípravě domácího chleba či jiných moučníků.

Uživatelé si nejvíc oblíbili značky Allnature a Snäksy. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Allnature Piniové oříšky 500 g.

Snäksy Piniové ořechy 100 g

Můžete mít zítra97 Kč
Datum expirace: 19. 1. 2024
Product image

Allnature Piniové oříšky 500 g

Můžete mít zítra519 Kč
Banner
Piniové oříšky - nejlevnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Piniové oříšky - nejlevnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Piniové oříšky - nejlevnější produkty lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: Allnature Piniové oříšky 250 g
5 / 1x
Vynikající výborná chuť.

Produkty z kategorie Piniové oříšky jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Piniové oříšky jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Piniové oříšky najdete mezi prvními.