Nejlepší Přípravky proti paradentóze - Parodontax (6 produktů)

Paradentóza (odborně parodontitida) nebo zánět dásní je běžná infekce, která poškozuje měkkou tkáň a kosti kolem zubů. Bez léčby se kost kolem zubů pomalu a postupně ztrácí, což se projevuje jako „ustupování“ dásní a zuby se kvůli odhaleným zubním krčkům stávají citlivější. V pozdních stádiích zánětu se začnou viklat zuby a dochází k jejich ztrátě.

Zobrazit více

Paradentóza (odborně parodontitida) nebo zánět dásní je běžná infekce, která poškozuje měkkou tkáň a kosti kolem zubů. Bez léčby se kost kolem zubů pomalu a postupně ztrácí, což se projevuje jako „ustupování“ dásní a zuby se kvůli odhaleným zubním krčkům stávají citlivější. V pozdních stádiích zánětu se začnou viklat zuby a dochází k jejich ztrátě.

Příčinou paradentózy je nedostatečná zubní hygiena – bakterie se zachytávají na zubech a rychle se množí, především v místech, kde se setkává zub s dásní. Tyto bakterie tvoří zubní plak spolu se zbytky jídla a nápojů. Když se pravidelně neodstraňují čištěním zubů a mezizubních prostor, vznikne v dásních zánět.

Příznaky paradentózy

  • Krvácení během čištění zubů
  • Citlivé a zarudlé dásně, ze začátku bez bolesti
  • Zápach z úst a nepříjemná pachuť
  • Ustupující dásně, zub vypadá delší
  • Zvětšující se prostor mezi zuby

Léčba paradentózy

Jak se tedy před tímto onemocněním chránit? Jednoduše – správnou dentální hygienou. Prevence je v boji proti paradentóze stěžejní, je proto potřeba čistit zuby pravidelně a důsledně. Se správnou dentální hygienou vám pomohou speciální zubní pasty, ústní vody, spreje a kartáčky na paradentózu, které se uplatní jak při prevenci, tak při léčbě paradentózy. Ačkoliv nemají speciální ošetření proti paradentóze, také zubní nitě a mezizubní kartáčky by se měly stát součástí denní zubní hygieny. Jakmile se péče o zuby zlepší, postupně přestane také krvácení a citlivost dásní. U pokročilých zánětů je však nutné postup konzultovat se zubním lékařem, aby nedošlo ke ztrátě zubů.

Zubní pasty na paradentózu

Zubní pasty proti paradentóze působí nejen preventivně, ale také protizánětlivě. Pomohou při krvácení z dásní, zpevňují zubní sklovinu, narušují zubní plak a chrání zuby proti zubnímu kazu. Speciální pasty vyvinuté k ochraně před vznikem zánětu mají výrazné stahující účinky a pomáhají tak omezit krvácení dásní. Můžete zvolit také přírodní pasty na zuby, které remineralizují zubní sklovinu a zklidňují citlivé dásně.

Ústní vody na paradentózu

Pokud si chcete být skutečně jistí, že u vás paradentóza nemá šanci, doporučujeme zubní hygienu doplnit ústní vodou proti paradentóze. Ústní voda se dostane opravdu všude, má dezinfekční a protizánětlivý účinek, efektivně působí proti tvorbě zubního plaku a krvácení dásní, navíc zajistí svěží dech. Vhodnou variantou na cesty jsou ústní spreje

Kartáčky na paradentózu

Nesmíme zapomenout ani na kvalitní zubní kartáček, který je při správném čištění zubů klíčový. Měkké zubní kartáčky jemně, ale precizně odstraní plak a díky zúženým štětinám vyčistí i hůře dostupná místa. Zároveň jsou velmi šetrné jak k zubní sklovině, tak k dásním. Dobrým pomocníkem je také jednosvazkový kartáček, který spolehlivě vyčistí i těžko dostupná místa a zaměří se na jednotlivé zuby, dásně i implantáty. 

Nevíte si rady, jak správně čistit mezizubní prostory? Přečtěte si našeho průvodce: Jak na mezizubní hygienu >

Zákazníci hodnotí nejlépe značky Enzymel a Biomed. Pokud jste si nevybrali žádný produkt, podívejte se také na kategorie Zubní kartáčky na paradentózu. Nejlépe hodnoceným produktem je Biomed Superwhite zubní pasta 100 g.

Nejlepší Přípravky proti paradentóze - Parodontax - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Nejlepší Přípravky proti paradentóze - Parodontax ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Nejlepší Přípravky proti paradentóze - Parodontax lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Dr.Muller Anginal ústní sprej s Tea Tree Oil 30 ml
5 / 38x
Výborný.
Recenze produktu: Cannaderm pečující zubní pasta 75 g
5 / 1x
Recenze produktu: Herbadent ORIGINAL Bylinná zubní pasta 100 g
5 / 18x
Na citlivé zuby
Recenze produktu: Odol Stoma Paradentol 75 ml
5 / 5x
Jsem spokojená...standart
Recenze produktu: Herbadent Professional bylinná zubní pasta 100 g
5 / 1x
ok.
Recenze produktu: Herbadent Masážní roztok 25 ml
5 / 21x
:-)
Recenze produktu: Parodontax Gentle Clean Triopack Zubní kartáček Extra Soft 3 ks
5 / 5x
Super
Recenze produktu: Lacalut Aktiv Zubní kartáček měkký
5 / 3x
Maximálna spokojnosť už po prvom použití.
Recenze produktu: Enzymel Intensive 35 gel Antimikrobiální na dásně 30 ml
5 / 6x
Spolehlivě čistí chrup a hlavně ošetřuje dásně ,má příjemnou chuť , používám opakovaně
Recenze produktu: Parodontax Gentle Clean Zubní kartáček Extra Soft 1 ks
5 / 5x
jemný a šetrný k citlivým zubům a problematickým dásním

Produkty z kategorie Paradentóza jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Nebo se podívejte na produkty z kategorie Paradentóza seřazené od těch nejkvalitnějších kousků. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Paradentóza najdete mezi prvními.