Vegan proteiny (41 produktů)

Je možné získat dostatek proteinů pro vybudování vysněných svalů při veganské dietě? Odpověď je jednoznačně ano. Ačkoli různé názory prezentují, že dostatek bílkovin je možné dodat tělu pouze ze živočišné stravy, jednoznačně se nezakládají na pravdě. Vegetariánský a veganský jídelníček při správném a pestrém složení obsahuje pro organismus všechny potřebné aminokyseliny.

Zobrazit více

Je možné získat dostatek proteinů pro vybudování vysněných svalů při veganské dietě? Odpověď je jednoznačně ano. Ačkoli různé názory prezentují, že dostatek bílkovin je možné dodat tělu pouze ze živočišné stravy, jednoznačně se nezakládají na pravdě. Vegetariánský a veganský jídelníček při správném a pestrém složení obsahuje pro organismus všechny potřebné aminokyseliny.

Jaké jsou rostlinné potraviny bohaté na proteiny? Mezi potraviny rostlinného původu s vysokým obsahem důležitých bílkovin patří jednoznačně sója, která dokonce obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin (tj. aminokyseliny, které si tělo nedokáže samo vytvořit). Mezi další potraviny s vysokým obsahem proteinů patří například hrách, fazole, rýže, lněné, slunečnicové a chia semena. Avšak při aktivním sportování a náročných trénincích příjem proteinů ze stravy nebude dostačující. Naštěstí je dnes dostupná široká nabídka nejen proteinů vyrobených ze živočišných produktů, ale také speciálních veganských proteinových doplňků výživy vyrobených ze 100% rostlinných surovin.

Který je nejlepší vegan protein?

Při výběru veganského proteinu je důležité sledovat hlavně podíl důležitých aminokyselin v jednotlivých přípravcích. Nejčastěji výrobci kombinují několik rostlinných zdrojů proteinu v jednom přípravku pro pokrytí celého spektra aminokyselin. Dostupné jsou však i jednosložkové veganské proteiny. Mezi nejoblíbenější patří sójové, rýžové a konopné proteiny.

Druhy veganských proteinů

  • Sójový protein - obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin, včetně BCAA. Také obsahuje málo sacharidů, vysoký poměr glutaminu (pomáhá předcházet přetížení svalů). Kvůli nízkému obsahuj sacharidů je obzvlášť vhodný při hubnutí. Také pomáhá snížit hladinu „špatného" (LDL) cholesterolu a naopak zvýšit množství „dobrého" (HDL) cholesterolu.
  • Konopný protein - vyrábí se z konopných semen, resp. z jejich zbývající části po vylisování oleje. Neobsahuje THC, tedy je zcela bezpečný a nezpůsobuje žádné halucinogenní stavy. Složení aminokyselin má podobné jako sója, obsahuje tedy všech 9 esenciálních aminokyselin, avšak má nízkou koncentraci lysinu. Proto se nepovažuje za kompletní protein. Obsahuje hodně vlákniny, je bohatý na minerální látky (zejména magnézium, vápník, železo, mangan, zinek a měď), a omega 3 a 6 mastné kyseliny.
  • Rýžový protein - většinou je vyroben z hnědé rýže. Přestože obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin, kvůli nízkému obsahu lysinu ho nelze považovat za kompletní protein. Má však vysoký obsah BCAA, které jsou nejdůležitější pro budování svalové hmoty. Je také lehce stravitelný, hypoalergenní a nezpůsobuje trávicí potíže.

Jak užívat vegan protein?

Přestože jsou vyrobeny ze 100% rostlinných složek, jsou vegan proteiny vhodné i pro všechny všežravce a masožravce. Veganské proteiny lze užívat jako náhradu klasického syrovátkového (whey) proteinu, nebo jako jeho doplněk. V porovnání se syrovátkovým proteinem je snadněji stravitelný, avšak déle se vstřebává. Nezpůsobuje však žádné trávicí potíže jako je nadýmání, plynatost apod. Je vhodný i pro lidi s laktózovou intolerancí, lidi s alergií na mléčnou bílkovinu, a také na lepek. Jsou snadno rozpustné a mísitelné, takže bez problému obohatí váš šejk o potřebné proteiny. Výborné jsou i na doplnění proteinů do zdravých pamlsků (např. do proteinových koláčů a palačinek).

Zákazníci si oblíbili značky Ecce Vita, Nutrend a VanaVita. Pokud jste si nevybrali v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Hrachový protein, Konopné proteiny a Sojové proteiny. Nejlépe hodnoceným produktem je Vieste Konopný protein 100% naturální Různé velikosti.

Ecce Vita Clean Lean Protein vanilka 1000 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.1 790 Kč
Reflex Nutrition Plant Based Protein  vanilla bean 600 g

Reflex Nutrition Plant Based Protein vanilla bean 600 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.679 Kč

Vegan Fitness Konopný protein 1 kg

Můžete mít v pondělí 4. 3.
349 Kč
Reflex Nutrition Plant Based Protein kakao a karamel 600 g

Reflex Nutrition Plant Based Protein kakao a karamel 600 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.679 Kč

Vegan protein flavour Strawberry-Banana 750 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.519 Kč

Ecce Vita Clean Lean Protein vanilka 500 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.1 190 Kč

Puhdistamo Optimal Vegan Protein čokoláda 600 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.
419 Kč

Natu Konopný protein BIO 200 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.169 Kč

Orangefit Protein vanilka 750 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.699 Kč

Nuzest Clean Lean Protein čokoláda 25 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.139 Kč

Ecce Vita Clean Lean Protein vanilka 250 g

Můžete mít v pondělí 4. 3.739 Kč

Puhdistamo Optimal Vegan Protein vanilka 600 g

Můžete mít ve čtvrtek 14. 3.
419 Kč

Ecce Vita Clean Lean Protein jahoda 500 g

Můžete mít ve středu 13. 3.1 190 Kč

Ecce Vita Clean Lean Protein jahoda 250 g

Můžete mít ve středu 13. 3.759 Kč

Ecce Vita Clean Lean Protein jahoda 1000 g

Můžete mít ve středu 13. 3.1 890 Kč

VanaVita BIO Rýžový protein 500 g

Můžete mít v úterý 19. 3.339 Kč

VanaVita Bio Konopný protein , bez příchuti 500 g

Můžete mít v úterý 19. 3.409 Kč

VanaVita Bio Hrachový protein , bez příchuti 500 g

Můžete mít v úterý 19. 3.439 Kč

Vegan protein flavour Cappuccino 750 g

Můžete mít ve středu 27. 3.539 Kč
Vegan proteiny - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vegan proteiny ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vegan proteiny lidé hodnotí na 76 %
Recenze produktu: Inkospor Active Protein shake čokoláda 450 g
5 / 4x
Kupovala jsem pro kamarádku, která nesmí lepek ani laktózu a byla moc spokojená.
Recenze produktu: Nutrend Delicious Vegan 60% Protein čokoláda/oříšek 450 g
5 / 1x
Moc dobře chutná.
Recenze produktu: Naturalis BIO Rýžový Protein 250 g
3.5 / 4x
Plní svůj účel skvěle.
Recenze produktu: Naturalis BIO Hrachový Protein 250 g
3.5 / 4x
Dobrý za dobrou cenu
Recenze produktu: Natu Hrachový protein BIO 200 g
2 / 1x
kupuji už měsíce, a vždy byl zcela v pořádku, ale tentokráte má podivnou chuť ... obě balení, která jsem už otevřel
Nahoru

Produkty z kategorie Vegan proteiny jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Vegan proteiny. V kategorii Vegan proteiny najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.