Vitamín D3 + K2 - Pro děti (3 produktů)

Vitamín D3 (cholekalciferol) patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Tento vitamín přijímáme v potravinách, hlavně živočišného druhu. Především se však tvoří v pokožce, a to pomocí UVB slunečního záření, které je jeho nejdůležitějším zdrojem.

 Zobrazit více

Vitamín D3 (cholekalciferol) patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Tento vitamín přijímáme v potravinách, hlavně živočišného druhu. Především se však tvoří v pokožce, a to pomocí UVB slunečního záření, které je jeho nejdůležitějším zdrojem.

K čemu je dobrý?

 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • K využití vápníku a fosforu v organismu
 • Pomáhá udržovat normální činnost svalů
 • Správný vývoj zubů a kostí
 • Prevence vzniku srdečních onemocnění a infarktu myokardu

Zvýšená potřeba vitamínu D je všude tam, kde dochází k rychlému růstu kostí, jeho deficit se tedy projeví poruchou mineralizace tzn. řídnutím kostí u dětí i dospělých, což může vést až k osteoporóze důsledkem sníženého vstřebávání vápníku.

Jak se projevuje nedostatek vitamínu D3?

 • Bolestivost svalů a kloubů 
 • Podrážděnost
 • Nechutenství
 • Únava
 • Vysoký krevní tlak
 • Chronické krvácení dásní
 • Demineralizace kostí
 • Úbytek na váze

Ačkoliv je vitamín D slunečním vitamínem, a tedy nejsnáze přijímaným, paradoxně je v dnešní moderní době také jedním z nejdeficitnějších. Příčinou sníženého množství vytvořeného vitamínu D jsou opalovací krémy, horké koupele, zahalování těla před sluncem, znečištěné ovzduší nebo roční období.

Vitamín D3 v potravinách

Malé množství vitamínu D můžeme získat i z některých potravin. Vitamín D3 (cholekalciferol) se nachází v rybím tuku, játrech, vaječném žloutku a v mléce. Jinak mléčné výrobky obecně jsou na vitamín D celkem chudé, protože skot i drůbež chované v uzavřeném prostoru často sami trpí jeho nedostatkem.

Vitamín K

Vitamín K je prospěšný pro naše srdce, svaly a kosti. Tělo si ho v malém množství dokáže vytvořit samo. Bohužel se v normální stravě příliš nevyskytuje, a proto je nutné sáhnout po doplňcích stravy s obsahem vitamínu K2.

Vitamín K je rozpustný v tucích. Přirozeně se vyskytují 2 druhy, a to vitamín K1 (fytochinon) a K2 (menachinon).

Vitamín K1 se nachází v zelené listové zelenině

Vitamín K2 přispívá k normální srážlivosti krve a k udržení normálního stavu kostí.

Příjem vitamínu K2 je velmi důležitý při používání doplňků stravy s vápníkem a vitamínem D. Vitamín K2 i D totiž napomáhají vstřebávání vápníku.

Nedostatek souvisí s řídnutím kostí (osteoporózou) u žen po menopauze a mužů po andropauze.

Vitamín K2 není vhodný pro pacienty, kteří užívají léky na snížení srážlivosti krve (antikoagulancia).

 

Uživatelé hodnotí nejlépe značky Pharma Activ, Nupreme a Advance. Nejlépe hodnoceným produktem je Pharma Activ Vitamín K2 MK7+D3 Forte 125 tablet + Vitamin D3 Forte 2000 I.U. 30 tablet.

Vitamín D3 + K2 - Pro děti - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín D3 + K2 - Pro děti ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín D3 + K2 - Pro děti lidé hodnotí na 74 %
Recenze produktu: Jamieson Vitamíny K2 120 mcg a D3 1000 IU 30 kapslí
5 / 1x
Dle dostupných informací je pro organismus nejlepší spojení těchto dvou vitamínů pro správné fungování. Zároveň jsem spokojená s příznivou cenou.
Recenze produktu: Biomin Vitamin K2 + Vitamin D3 1000 I.U. 60 kapslí
5 / 4x
Vynikajúci prípravok pre zdravé kosti :-)
Recenze produktu: Abfarmis Vitamin D3 1000IU 60 tablet
5 / 2x
doporučila bych
Recenze produktu: Pharma Activ Vitamín K2 MK7+D3 Forte 125 tablet + Vitamin D3 Forte 2000 I.U. 30 tablet
4.9 / 27x
rýchlo účinkuje
Recenze produktu: Pharma Activ Vitamin K2 MK 7+D3 Forte 100+25tbl ZDARMA
1 / 1x
Pozor na tento produkt. Foto neodpovídá realitě. Pokud si objednáte, dovezou jen produkt bez vitaminy D Forte 2000 I.U. Je jen na obrázku, což člověk si neuvědomí a objedná. Což klame zákazníka. Mne se to stalo. Po reklamace nabídli jen návrat peněz. Ale vidím, že obrázek pořad klame dále. ????????????????????????????????????????
Recenze produktu: Golden Nature Vitamin D3 2000 I.U.+K2 MK-7+Omega 3 100 kapslí
1 / 1x
There should be pictures from the producers with the pills too, not just the box

Produkty z kategorie Vitamín D3 + K2 jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín D3 + K2 seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín D3 + K2 jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.